Velký Gatsby (2013)

Začátek je bombastický, efektní a jaksi bez odůvodnění, ale po vyjasnění zápletky už vše dokonale zapadá. Je to sice dosti přehnané, ale Leonardo je tak přesvědčivý, že to zvládne. Jeho osudová láska je povrchní nána a příběh míří k tragickému závěru.

Důvěrnosti (2007)

Proč mě vždycky překvapí, že děti sexujou ?

Za borovicovým hájem (2012)

Zvláštní kousek. Rozdělení filmu na tři kapitoly je ke konci už mírně únavné navzdory kvalitnímu zpracování. Ovšem nejlepší je stejně začátek, než si Ryan natáhne tričko.

Move On (2012)

Road movie stříbrného kufříku postrádá smysl, ale co na tom, když ji drží ruka božského Madse?

Argo (2012)

Velké překvapení : čekala jsem standartní drámo a dostalo se mi retro jízdy s maximálním napětím.

Navždy svoji (2013) (seriál)

Dokument zajímavý výběrem protagonistů, kde zaslouženě vyhráli naivní katolíci oproti ostatním dvěma družstvům.

Veni, vidi, vici (2009)

Sportovní komedie ?!?! To se asi někdo zbláznil. Je teda fakt, že jsem vydržela do 3/4 filmu, ale to jen proto, že jsem nevěřila vlastním očím. Hlavní hrdina se vyskytoval ve dvou reinkarnacích : s účesem ala Kazisvět (to když byl hodný kluk) a pak s odvážně nagelovanou vlnou v případě světáka, který sešel na špatnou cestu, opustil svou hodnou dívku a lhal malému bráškovi. Všechny zápletky a kulisy jsou opravdu z jiného světa, odhadem z roku 1982. Takový Diskopříběh o golfu:)

Trans (2013)

Po akčním začátku to vypadá na trochu zamotaně a trochu povědomě, ale potom se rozjede série flashbacků a překvapivých zvratů. Danny Boyle rozhodně do starého železa nepatří, stíhá točit invenční kousky ! Super muzika i výběr herců do hlavních postav se poskládaly do velmi příjemného zážitku. Nemůžu se dočkat, až natočí PORNO:)

Jen Bůh odpouští (2013)

Jen Bůh ti, můj oblíbený režisére, odpustí toto šlápnutí vedle. Natočit bezprostředně po dokonalém DRIVE tohle ? Nedrží to pohromadě, motivace i zápletka slabá (zbytečná smrt dívky na začátku, vrah není ničím sympatický tak, aby ho někdo měl chuť mstít , ani s jednou postavou se nedá identifikovat ,Gosling pouze zírá do prázdna), trapné sexuální momentky (snad jako zdůraznění impotence postavy Juliana?), záporák je místy až směšný (odkud tahá ten meč? má na pod tričkem futrál?) , scény s matkou zavání nějakým výkladem Freuda či co...líbila se mi hudba (s výjimkou thajských písní) a sem-tam nějaký červený interiér. Ovšem jako celek srovnatelné s pozdním Lynchem např. s INLAND EMPIRE : nuda a onanie autora. Ale vlastně zcela v závěru to smysl nakonec dalo. Refn dedikoval film Alejandru Jodorowskému, jehož kousky zcela ostentativně žádnou logikou nikdy neoplývaly.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Američani potřebovali nějakou filmovou katarzi své války s terorismem a tak je tu HOMELAND. Hlavní obsazení v podobě nevyrovnané agentky a jejího hodného starého kámoše doplňuje hrdinova žena, v rámci klišé si to samozřejmě rozdávající s jeho nejlepším kámošem. Plus dvě děti - spravedlivě v poměru hodný bezproblémový syn a zlobivá puberťačka. No a postava nejhlavnějčí - mariňák Brody, který prochází vývojem od teroristy ve štvance. Schematické a ohrané ztvárnění spiknutí v CIA a nastavovaný konec, kdy místo zabouchnutí dveřmi tvůrci rozjíždějí twistovanou zápletku, aby si pojistili další díl, mě teda nepotěšilo.