Hledá se prezident (2013)

Kdo téma sledoval, tak překvapen nebude, jen si potvrdí to, co už věděl. Miloš je opilec, Bobo marně skrývá svou aroganci, Fischer naprostý dřevo atd.

Hořící keř (2013) (TV film)

Velká škoda, že tohle téma nebyl schopný natočit žádný český režisér ! Naštěstí Agnieszka Holland k tématu přistoupila tak, jak by to asi žádný český režisér tak skvěle nenatočil. Vystihla atmosféru fízlování, zastrašování a udávání naprosto přesně. Byl to začátek normalizace, pak už to všem přišlo normální starat se jen o sebe a k ničemu se nevyjadřovat. Až na konci mi doklaplo, že Dagmar Burešová byla tou Dagmar Burešovou - první ministryní spravedlnosti po revoluci ´89.

Hra (1997)

Michael Douglas se v obleku snad už narodil...

Albert Nobbs (2011)

Smutný příběh ženy, která se rozhodla být mužem. Skvostná Glenn Close.

Český žurnál (2013) (seriál)

TANVALD - jsou Češi ve většině rasisti s argumenty jak z Ameriky v době otroctví ? Podle tohodle to tak vypadá. Příhoda s přepadením má dvě verze, které si obě strany hájí, ale že nejsou schopný spolu vůbec mluvit ? Názory dětí na koupáku, že "je Cikánů tady moc a měli by mít vlastní koupaliště" mě děsí.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Neuvěřitelná záležitost především pro masochisty. Začínáme svatbou - přesně v intencích deníčků žákyň druhého stupně základní školy. Následně kýčovitá romantika v ostrovním ráji jen ve dvou. Nebýt následného odhalení, že se to Belle opozdilo, tak by mě ani nedošlo, že už měli sex, protože probíhaly jen pohledy a neustálé žvanění. No a poté se děj přesunuje zpět do upířího zázemí, kde se do hromadného trpitelství zapojuje i vlkodlak. Nakonec dojde přeci jen ke hryznutí a hlavní hrdinka je povolána zpět ze spárů smrti, aby dokončila své tažení. Ufff oba dva hlavní hrdinové jsou tak toporní herci, že se jejich učinkování překlápí v nechtěnou parodii.

Strom života (2011)

Malick si ukousl z příliš velkého krajíce, když chtěl zachytit veškeré tajemství vesmíru, Boha a člověka v jednom filmu. Některé záběry jsou geniální (mlhoviny a příroda s monumentálním orchestrem). některé jsou nudné (scénky, kdy někde někdo stojí a tváří se). Zajímavě je zachycené dětství bratrů, které je plné agresivity a hledání sebe.

Miloš Zeman - nekrolog politika a oslava Vysočiny (2007) (TV film)

Přesný obraz páně Zemanova světonázoru vzhledem k datu natáčení, kdy ještě nikdo netušil, co se stane. Zeman je tady upřímný a zobrazený ve svém prostředí jako sečtělý intelektuál, manipulující s režisérem, neustále poučující a potvrzující si svoji jedinečnost. Překvapila mě záchrana rejska, to má u mě bod.

Líbáš jako ďábel (2012)

Šestáková romantika pro důchodkyně se mění v troškovskou "zábavu" v Maroku, kdy si režisérka kope hrob v trapné zápletce s únosem.

Hanna (2011)

Téma o geneticky vytvořených nadlidech zde dostává další rozměr, a to NUDU.