• Pohádka

Vzkaz (2007) (TV film)

Klasické TV melodrama zaměřené na ty, kdož si rádi popláčí a věří na šťastné náhody. Pro mě příliš vytrvale útočící na první signální a protože co se týče filmů, mám zřejmě cítění hrocha, minul se kalkul účinkem. Přesto věřím, že film si spokojenou divačku, popř. diváka najde.

Osvícení (1980)

Téměř vždy, když jsem se snažila dívat na adaptaci nějaké Kingovy knihy, po deseti minutách jsem telku s pocitem trapnosti zavřela. Tohle má atmosféru s minimem "strašících" prostředků dodnes. Jeden z mála filmů z osmdesátek, který i po pomalu 35.i letech neztratil to, co chtěl vlastně říct a pořád působí moderně a svěže.

Jonesovi (2009)

Kdyby to skončilo tou sebevraždou, určitě bych hodnotila o hvězdičku líp. Kdyby to bylo syrovější a ne tak americky uhlazené, mohla to být další hvězda. Ale není:-).

Sběratel polibků (1997)

Tak jestli tenhle film má představovat, jak skutečně pracují američtí policajti, tak snad abych se stala angažovanou aktivistkou za zrušení trestu smrti. :-( Ne a ne! Vyšetřovací metody použité ve scénáři lehce hraničí s demencí a člověk nepřestává žasnout. Naštěstí však ani pachatelé nezaostávají za muži zákona, takže ačkoli je neustále zdůrazňována jejich chytrost, nepřehoupnou se přes vlastní stín, IQ 95 a pozornost nula. Začátek celkem slibný, ale zhruba v okanžiku, kdy hrdinní policisté začali sledovat osamnělého pachatele v lese, kam všichni dorazili auty, a on si jich NEVŠIML, ztratil pro mě film veškeré napětí a už jsem jenom útrpně čekala na konec bezmocně přemítajíc, proč, když Kate vyplavila řeka, nepoužili policajti třeba psy v jejím okolí. Anebo třeba proč Alex, když se mu konečně podaří objevit úkryt (hledá ho samozřejmě osamělý, jakápak řízená akce), nepovolá posilu, ale hrdinně se vrhá do studny. Zkrátka a dobře, jsou chvíle, kdy si člověk řekne, jestli náhodou nejsou ty vtípky o hloupých policistech pravdivé. A přitom by se měly spíš vyprávět o tupých scénáristech.

Bezmocná (1995)

Taková pěkná americká agitka o tom, jak být dobrý, lepší, nejlepší. Pro teenegery asi OK. Semtam ale pobaví i starší ročníky: "Víš Eltone, chtěla bych, aby ses už usadil." tak pravila patnáctiletá holka svému vrstevníkovi. :-) No není to k smíchu?

Horší už to nebude (2006)

Tak on to snad není špatný film, dokonce se mu musí nechat i určitá originalita a nápad. Ale málo platný, pro mě osobně je to 113 minut koncentrované nudy.

V očekávání zázraku (2009) (TV film)

Autorům nestačilo, aby jedno oko nezůstalo suché. Kdepak, jen houšť, ať slzy tečou vodopádem. Snůška kýče a patosu. A tak strašně, strašně šťastňoučkého konce... "To je test? Děláš si srandu?" Obávám se, že ne, že film je myšlen vážně. I když je to vážně k nevíře....

Prokletý ostrov (2010)

My už si se Scorsesem asi nikdy tak docela neporozumíme. Většina jeho filmů mě zanechává chladnou a tak nějak emociálně nad věcí. Tady jsem skončila okoralá jako tejden starej chleba. Natočené profesně dobře, ale jako film mi to připadá zbytečný a tak trochu o ničem.

Oběti - Karambol (2008) (epizoda)

Tak tohle se vážně nepovedlo. Ne že by to nebylo dívatelné, to je, celkem dobře. Ne že by to nebyl dobrý námět. To zas jo, byl. Jenže: kdo vlastně psal scénář? Proč tady není nikde uvedený? Vůbec bych se nedivila, kdyby se za svůj výplod scénárista styděl.:-( Je to totiž snůška taková nesmyslů a nelogičností, až si člověk říká, že to snad ani není možný. Děcko, kterému si ani nezasteskne po vlastní mámě, když mu umře. No co, byla a už není... Byt - to by mě fakt zajímalo, jak mohl manžel přenechat byt svojí milenky svojí manželce. Od kdy se v rámci majetkového vyrovnání bere z cizího? Dědicem je snad dítě, pokud je byt v OV. Pokud je pronajatý nebo státní, no, to snad už vůbec ne. Navic mi manželka tedy nepřipadala, že by se nechala lehce očesat..., on pěkný velký vybavený moderní byt a ona cizí starý, menší....., takhle se dělí společné jmění manželů? A pak odebrání dítětě? Vážně takhle? Opravdu se nejdřív docela normálně nevyzve k předání takovým tím normálním způsobem, aby se dítě nestresovalo a tyhle gestapácké metody nepřijdou na přetřes teprve tehdy, když to jinak nejde? Nojo, ale to by nebylo tak efektní. A abych nezapomněla: znáte někdo někoho, kdo hladí kočku proti srsti?

Antikrist (2009)

Dokonalé! Naprosto dokonalé! Tenhle film považuju za dokonalý. Jestli někdo dokázal natočit psychickou a fyzickou bolest, tak je to teď a tady.