• Pohádka

Purpurové řeky (2000)

Napětí, které by se dalo krájet řeznickým nožem, vyústí nakonec v ...dementní "scifi". 55%

Barb a Star jedou do Vista del Mar (2021)

Barb a Star nemají nic z toho, co káže hrdinkám dnešní Hollywood. Zato ale dokážou všechno to pozlátko skvěle zparodovat. Můj první dojem z tohoto filmu byl: To snad ne! A pak mi došlo, že snad jo a vcelku jsem se u téhle naprosto ulítlé blázniviny bavila. 70%

Breaktime (2020) (studentský film)

Nápaditý příběh a propojení reality a fikce. NAvíc nechybí myšlenka, pro začátek dobrý, čekla bych. 70%

Pomsta: Milostný příběh (2017)

Začátek vypadal vcelku dobře, ale když se pachatelé ještě před půlkou filmu začali chovat jako příšerky z hororu a Cage se opětovně zjevoval v oparu mlhy jako samozvaný anděl strážný, přestal mít film s realitou cokoli společného a kdyby téma nebylo tak vážné, nebála bych se napsat ani to, že se změnil ve směšnou frašku.

Parádní číslo (1977) (TV film)

Parádní tahle socialistická taškařice opravdu nebyla. Asi nejzajímavější na ní byla možnost vidět mladinkého štíhlounkého Lábuse, ovšem v hodně mizerné roli.

Věřte mi: Únos Lisy McVeyové (2018) (TV film)

Tady hodnocení nenáleží až tak zpracování, které se veskrze houpe někde na průměru, ale příběhu jako takovému. Při představě, že vychází ze skutečnosti, člověku tak trochu začnou šedivět vlasy a doufá, že aspoň bába a máma byly snad pro film vykresleny hůře, než jaké opravdu byly.  Katie Douglas výborná stejně jako Lisa.

Černá kniha (2006)

Rachel často tlačí na pilu natolik, až se jednomu nechce uvěřit, že by si ji nikdo neprověřil. No a já moc nevěřila tomu filmu/příběhu. Na první pohled vše působí dokonale, ale na ten druhý už se to láme. Rachel je jako chameleon, bez vlastních emocí a když už, tak přijdou nečekaně, jako blesk z čistého nebe, neustále v cajku, učesaná. Prostě neuvěřitelný příběh.

Moje slunce Mad (2021)

Animace dodává příběhu jisté zjednodušení, i tak se ale podařilo napsat nečekaně nečernobílé postavy a silný příběh. Jeho slabinou je ale závěr, který je jako by useknutý a působí dojmem, že autorka nevěděla, jak svoje vyprávění ukončit. Opravdu škoda, hodnocení by mohlo být jasně za 4, takhle váhám mezi 3-4*. Viděno Bio Centrál.

Ochránce - Tichá dohoda (2021) (epizoda)

Za mě možná nejsilnější příběh seriálu zkoumající tenkou hranici zneužití nejenom dětí, ale i veřejného mínění.