• Pohádka

Geniální přítelkyně - Série 1 (2018) (série)

První série v pomalém tempu popisuje ambivalentní vztah dvou dívek, který by se s trochou nadhledu dal nazvat i přátelstvím, ale pod jehož povrchem probublávají spodní proudy jako je láska, žárlivost, nenávist a pochopení či nepochopení v jednom. Z jednotlivých dílů čiší dobová atmosféra, obě hlavní hrdinky jsou si (ne)podobné jako den a noc, jedna doplňuje druhou.Těším se na pokračování.

Jack staví dům (2018)

Jako míval Ján Zákopčaník svého času slunce v duši, Jack tam má to nejčernější peklo a neváhá se s námi o něj podělit. Vidět mu do hlavy a do té jeho zvrácené mysli je přinejmenším zajímavé, občas dokonce i zábavné, kdy se člověk sám pro sebe uchechtne a hned si řekne: panebože, čemu se to vlastně směji? Jack svůj dům nakonec postaví a tím začne to pravé peklo. Snad až příliš doslovné.Každopádně: letos je to první film, který mě opravdu plně zaujal, i když kvalit Antikrista a Prolomit vlny nedosáhl.

Spalovač mrtvol (1968)

Film, ve kterém si na Vás sáhne smrt. Geniální počin.

Poupata (2011)

Zachránit někomu život a pak mu ho vzít.... Omylem...., za ten svůj zpackanej. Michal David, který frčí v jistých kruzích do dneška....Viděno svého času v kině, scénář možná trochu nadsazený a možná ani ne. Každá mzdová účetní už dávno ví, že nejlíp oháknutí bývají ti, na něž chodí nejvíc exekucí.

Volejte Saulovi - Série 3 (2017) (série)

Mrtví z Breaking bad tu pomaleji, tu rychleji vstávají z hrobu a válka mezi bratry, z nichž jeden je za 18 a druhý bez dvou za dvacet, nabírá na obrátkách. Moc se mi líbí, že nic není černobílé. Jimmy je opravdu malý příštipkář, který hledá svoje zkratky a neváhá občas někoho využít. Narozdil od mstivého nesmiřitelného, i když evidentně nemocného, Chucka má ale měkké srdce a tak , pokud je něco opravdu přes čáru, dokáže to napravit i za cenu své osobní újmy. Každopádně, žít bych nechtěla ani s jedním, a tak jediné, co v seriálu opravdu nechápu, je vztah mezi Jimmym a Kimberly, vždyť ta by s ním nemohla vydržet. Ale co, zkusím zavolat Saulovi, třeba mi to vysvětlí.:-)

Volejte Saulovi - Série 2 (2016) (série)

Po nemastné neslané první sérii se tvůrci opět dostávají do formy a stejně jako v BB koření svoje dílko v dokonale vyvážených dávkách. Saulův příběh mě teď už chytnul naplno a oceňuji, že jsme se opět dočkali dokonale promyšlených nečernobílých postav a divák si rozhodně nemůže stěžovat, že by příběh byl předvídatelný. Předvídat se tady dá jedině to, že známé postavy nemůžou umřít.:-)) Pro mě osobně je velmi zajímavý vztah Chucka a Jimiho a jsem zvědavá, proč Chuck na bráchu tak strašně žárlí a nenávidí ho. Přitom ten k němu svým zvláštním způsobem vzhlíží jako ke svatému obrázku.

Jih proti Severu (1939)

Jih proti severu jsem svého času viděla v kině. Ne, nejsem tak stará, fakt to nebyla premiéra.:-) Nicméně, ať je vám dvacet, čtyřicet nebo padesát, pomalu ani nevnímáte rok vzniku.

Kaktusový květ (1969)

Dobrá herečka nepraští s rolí po úspěšné premiéře. Což je v případě Ingrid Bergmann i Goldie Hawn jedině dobře. Naprosto průměrný příběh, který nahoru vyzvedla nadsázka, vtipný scénář a dokonalost hlavních protagonistů. Romantická komedie? A proč ne?

Pyšná princezna (1952)

Pýcha předchází pád. To platí o téhle pohádce beze zbytku. Pyšná princezna totiž s dostatečným předstihem předchází pádu českých pohádek.

Je třeba zabít Sekala (1998)

Film, ve kterém funguje absolutně všechno. Myšlenka, scénář, režie.