O.C. (2003) (seriál)

Nemôžem si pomôcť, ako teeneger som všetky série žral aj s navijákom (hlavne kvôli Marisse Cooperovej mojej platonickej láske). Áno miestami detinské, stupidné scenáre, absurdné zvraty. Ale ja som to tak nejak delil a ignoroval. V podstate postavené na podobnej báze ako Beverly Hills. A nejeden z nás si prial byť ich súčasťou a žiť aspoň na chvíľku bezstarostný život rozmaznaných californských deciek. Húf krásnych herečiek a k tomu perfektné soundtracky.

Osm hrozných (2015)

Ťažké rozhodovanie medzi štvorkou a päťkou. Keby Tarantinko predošlými dielmi nedal latku tak vysoko. :) Príbeh je napriek tomu, že utekajú pred blizzardom pomalý a majú čas na veľké vykecávanie. Áno, v diele zaznieva príliš veľa nadbytočných dialógov, ktoré akoby chceli zamaskovať film ako taký a urobiť z toho reálne-uveriteľnú autentickosť, ktorá sa na konci prehupne do známych strhujúcich rozmerov. Ale predsa ten úvod by som skrátil, dosť ma sral :D Inak dielku viacej nemám moc, čo vytknúť.

Ospalá díra (1999)

Div sa svetu, môj prvý kontakt s Timom Burtonom. Rukopis tohto režiséra je vskutku impozantný a tak silno charakteristický, že sa stavím, že pri náhodnom výbere filmu budem hneď vedieť odlíšiť, či v tom má prsty. Pekné dielko s nádychom hororu a krimi, ktoré sa v závere zbytočne a pre mňa nepochopiteľne stáva tak trocha klišovito pretiahnuté. Celkový dojem tak padá, ale nie o moc. Stále bude pre mňa silný počin a určite Timovi dám ešte priestor na dotvorenie obrazu v ďalších snímkoch.

Osudový dotek (2004)

Po druhom zhliadnutí, možno zmením hodnotenie a aj komentár, momentálne som z toho tak troška zmätený. Každopádne film chcel poukázať aké drobnosti nám môžu úplne zmeniť život a našu budúcnosť- čo je fascinujúce, preto tie voľby sú vždy také ťažké a ak voľba nebola správna väčšinou sa to už nedá vrátiť späť. Holt život je len jeden a neopakovateľný :)

Pablo Escobar: Kokainový král (1998) (TV film)

Pablo bol majster svojho remesla. Je až prekvapujúce, ako dlho vydržal na svojom poste, keď vlastne celý svet ho mal za zločinca. Perfektne spracované, uveriteľné, zaujímavé. Skvelý manipulátor ľudí s víziou a ukážkou toho, ako veľa (ne)pekných vecí dokáže jeden obyčajný človek z Medellinu.

Pád do tmy (2005)

Striedanie dobrých aj slabších momentov dodáva filmu priemernosť, čo sa tohto žánru týka cítim tam veľkú podobnosť s Hory maju oci 2, ktoré síce poráža, no veľká sláva to neni. Oceňujem skvelú hudbu a herečky, len mi to prišlo miestami moc prehnané, čo sa gradácie týka.

Paranormal Activity 3 (2011)

Síce menej omáčky ako v predchádzajúcich dieloch a viac napätia, no dokopy mi film nič nové nepriniesol, i keď miestami som sa predsa troška bál. Len zas tá logika... borec to natáča a nie je schopný nič ukázať svojej žene, a potom je jasné, že mu nič neverí. Bohvie koľko pokračovaní táto séria ešte bude mať, no je jasné, že tak skoro neprestanú. Ďalší diel by som si ale zase pozrel

Paranormal Activity 4 (2012)

Kde začať... Príbehovo veľmi plytké, autori si nedali veľkú námahu nás zoznamovať s postavami.. išli priamo na to čo im ide najlepšie.. naservírovali nám pár paranormálnych úkazov, ktoré pri tej plytkosti nenabrali to správne čaro a ani famózne finále to nezachránilo. Nízkorozpočtová podívaná, ktorá priniesla milióny do vrecka tvorcom sa pomaly ale isto vytráca, už nám to neponúka nič nové a každý kto to má napozerané už aj dokáže predvídať čo sa stane. Mali by si tvorcovia položiť otázku či je etické pokračovať ešte.. alebo si totálne dokašlať renomé ako sa to stalo u niekoľkonásobného pokračovania SAW.

Pár nenormálních aktivit (2013)

Paródia na filmy spôsobujúce istý comeback točenia vlastnou kamerou na štýl Blair Witch (Paranormal Acitivity, The Devil inside, Grave Encounters, REC a pod.). Neodsudzujem ten štýl točenia, vyjde to lacno a trh po tom stále baží. Tento snímok si chcel z podobných záležitosti urobiť prdel a myslím, že mu to celkom vyšlo. Pracoval s rovnakou technikou a vo veľa veciach mu dám za pravdu: Afektovaná hra hercov, gagy a celkovo branie duchov a podobných paranormálnych javov na ľahkú váhu z toho urobili viac než len priemerný snímok.

Pařba na třetí (2013) odpad!

Hlavnou úlohou komédie je rozosmiať diváka, či už vtipnými hláškami, scénami, grimasami, paródiami. TU nefunguje absolútne NIČ z toho. Veľmi som sa musel premáhať, aby som to bol schopný dopozerať do konca a zhlboka si vydýchnuť, že je to za mnou. Herecky zohraté trio dostáva slabý scenár, kde to ani okorenenie mojim obľúbeným Johnom Goodmanom situáciu nerieši. A ten otravný Číňan Mr. Chow mi bude ležať v žalúdku ešte mega dlho.