Blázni ze stadiónu (1972)

K tomuto snímku som prišiel čírou náhodou na odporúčanie môjho otca. Zo začiatku zatrpknutý z nejakej starej neznámej komédie ale ako film bežal som začal na sebe pozorovať záchvaty smiechu.. uletená komédia, ktorá obsahuje celkom unikátne scénky a pobaví, Musel som sa na to pozrieť triezvymi očami s skonštatovať, že tento starší a hlavne neznámy snímok obsahuje kultovne vtipné záležitosti.. asi začnem viac siahať po starších snímkoch, lebo v niektorých ohľadoch súčasnú komerčnú projekciu valcujú neskutočným štýlom.

Kruh (2002)

Mrazivá hudba, temná atmosféra, a obstojný scenár, ktorý nám postupne predáva celý príbeh rodiny, ktorú postihlo neštastie. Pohľad na Samaru je tak desivý, že to prekonáva všetkých zombiekov, mutantov a neviem ešte čo. Odporúčam nesledovať Scary Movie predtým, dosť to potom kazí film :).

Drogy a.s. (2010) (seriál)

Jeden z naj dokumentov k tejto problematike v širokom okolí. Reálny obraz ako to na odvrátenej strane svetla chodí, bez servítky, pekne natvrdo. Neviem, či je to tým, že som tak ponorený do sveta drog sám a táto oblasť ma nikdy neprestane baviť alebo je to skutočne objektívne hodnotenie.

5 proti 5 (2007) (pořad)

Z času na čas, kým frekvencia sledovania tohto programu nepresiahne hranicu, sa to dá. Bičan sa snaží využívať svoj potenciál, čo určite ako zabávač má. Len vrcholnú formu už mal v Maxihre, tú už asi nič zo zábavnosti neprekoná :)

Milujem Slovensko (2013) (pořad)

Prináša to na našu obrazovku dosiaľ nepoznaný formát relácie, ktorá je v určitých momentov zaujímavá... jediné, čo mi však vadí a nedokážem prekúsnuť naše slovenské "celebrity", z ktorých ma už od pohľadu napína (Akurát kapitáni teamov sa dajú - Dano s Adelou sú srdcovky). Ich prehnané afektované reakcie a zápal do hry zhoršuje výrazne kvalitu u mňa. Pozrem to radšej ako TV reklamy, čo ale v konečnom dôsledku nie je až taká výhra.

Pár nenormálních aktivit (2013)

Paródia na filmy spôsobujúce istý comeback točenia vlastnou kamerou na štýl Blair Witch (Paranormal Acitivity, The Devil inside, Grave Encounters, REC a pod.). Neodsudzujem ten štýl točenia, vyjde to lacno a trh po tom stále baží. Tento snímok si chcel z podobných záležitosti urobiť prdel a myslím, že mu to celkom vyšlo. Pracoval s rovnakou technikou a vo veľa veciach mu dám za pravdu: Afektovaná hra hercov, gagy a celkovo branie duchov a podobných paranormálnych javov na ľahkú váhu z toho urobili viac než len priemerný snímok.

Vlk z Wall Street (2013)

Hneď ako som vychádzal z kina mi bolo jasné, že rozporuplnejšie názory mať nemôžem. Predostrel sa nám obraz perverznosti burzových maklérov, ktorým očividne dali klapky na oči práve neskutočné prachy, čo "ukradli". Nutno povedať, že dokonale k tomu priložený humor súvisiaci práve so spomínanou perverznosťou dodal k tomu iný rozmer inak by to boli 3 hodky nudy :) a hlavne Caprio ako stredobod všetkého, ktorý si myslím je schopný zahrať aj lavičku v parku.

28 týdnů poté (2007)

Srši to potenciálom, ktorý je len zčasti využitý a smerom, ktorý ma očividne veľmi prekvapil. Je to hlavne nabité akciami, ktoré sú solídne zvládnuté, napätie si film snaží udržať po celú dobu a mám ten pocit, že herecké obsadenie bolo viac menej okrasové k vyblýskaným efektom. Lepší spomedzi priemerných.

Indický šátek (1963)

Mal som to šťastie zhliadnuť tento film v origináli s titulkami (neznášam nemčinu). Detektívka na tajomného vraha a hra na mačku a myš mala sľubný potenciál, čo však nevyužíva. Režisér si mal rozmyslieť, či ide točiť krimi alebo horor, lebo na prvky krimi to má málo informácií a unáhlené rozhodnutia, na prvky hororu málo atmosféry, ktorá sa často vytráca.

Expendables: Postradatelní (2010)

Zrejme nepatrím k tunajším užívateľom súdiac podľa môjho nižšieho hodnotenia oproti priemeru väčšiny. Na jednu stranu je pekné, o čo sa Stallone pokúsil. Dať si na triko narežírovať akčný film plný hviedz a dostať svoje ochablé starecké telo opäť do formy ( i keď s podporou stereoidov ) neni ľahká úloha. Odmysliac si toto noblesné pozlátko celebrít, ktoré nepopieram, že zdvihlo úroveň, no zároveň, čím dlhšie som film sledoval, tým menej som to pozlátko vnímal a sledovať neustálu akčnú strielačku bez reloadingu ma prestalo baviť. Väčšia nostalgia by rozhodne bola (aspoň pre mňa ) rozobratie postáv, spomienky na minulosť a vyvážiť to. V tomto prevedení by nevadilo keby sa projekcia natiahla aj k 2,5 hodinám.