Millerovi na tripu (2013)

Má to šťavu! V kine som sa zasmial a nebol tam žiaden trpký úsmev ako sa mi stáva často pri komédiách novej generácie. Jennifer Aniston válí a ukazuje, že aj v takom veku je schopná zahrať uveriteľnú striptérku so sexi postavou. Zápletka a dej je klasicky klišé ale gagy a scénky majú tú potrebnú atmosféru a u mňa spĺňa všetky parametre a príjemne som ostal prekvapený.

Pokémon (1997) (seriál)

Ako malý chlapec som tým žil a veril tomu a bol tým posadnutý ako všetci v mojom okolí. Samozrejme doba pominula, teraz by som to nevydržal pozerať ani minútu, ale proste je to moja detská srdcovka, čo som sa vždy ponáhlal domov k TV, aby som nič nezmeškal. Každý, čo tomu vtedy prepadol (zhruba môj ročník) by mali dať fakt tých symbolických 60% úprimne, ked na tom fičali :)

12 opic (1995)

Bohužial zmätený po prvom zhliadnutí, ale som si vedomý, aký kolosálny snímok to mám pred sebou. Jasnačka, že si ho ešte niekoľkokrát pozrem a ucelím si názor :)

Nelítostný souboj (1995)

Nádhera. Filmová lahôdka, ktorá nenechá človeka dýchať. 170 min ubehlo ako voda a s takým filmovým osadenstvom sa hanbím, že som si to zhliadol až teraz. 5* bez mihnutia oka

Proroctví z temnot (2002)

Troška underrated film nutno poznamenať. Dych berúca atmosféra spojená s hudbou a hereckými výkonmi vás po celý čas drží. Akurát tomu, že je to podľa skutočných udalostí moc neverím, ale určite to pridáva filmu na vierohodnosti. Takisto ako aj prídava na vierohodnosti Verte-Neverte.

Diktátor (2012)

Striedanie lepších a slabších pasáží. V konečnom dôsledku ale pôsobivý snímok, kde netreba vôbec rozmýšlať a len sa nechať baviť s akými ďalšími blbosťami na vás prídu. Škoda Anny Faris, ktorá mi v celom filme vadila a brzdila 5 hviezdičiek. Mini záber na Eddieho potešil :)

Hon (2012)

Neuveriteľné dielko. Od prvého momentu žijete s hlavnou postavou, ktorej osobnosť a povaha vás sprevádza po celý film. Chronologicky sa dej stupňuje a z intelegentne a sociálne založeného hrdinu sa stáva štvaná zver. Hrátka so psychikou je vkustku silná vec a veľmi záleží na tom, z ktorej strany sa na postavu dívate a nestačite sa diviť. K tomu si pripočítajte jazdu plných hereckých výkonov a máte jasno. Fremragende =)

Šestý smysl (1999)

Napriek tomu, aký je film skvelý, mi v ňom niečo chýbalo a po prvom zhliadnutí sa nemôžem zbaviť pocitu, že tam niečo mohlo byť inak/ lepšie a uberá tomu na tej jednej hviezdičke. Veď ja na to raz prídem!

Sinister (2012)

Áno, hororovo nám to nič nové neprináša, no vzhľadom na momentálnu kvalitu hororov, je to podla mňa najlepši horor minulého roka. Atmosféra strachu sa drží, pár lakačiek tam bolo, no čo je dôležité, vidno od osadenstva, že nechceli vyrobiť rýchlokvasnú vec, na ktorej by si niečo zarobili a po mesiaci by film upadol do zabudnutia. A také nesympatické deti by som mať nechcel.

Sběratel polibků (1997)

Áno, vraha som tušil po prvej pol hodine filmu (tiež napomohol dabing) napriek tomu ma film zaujal a ja som sa bavil, a zároveň nechápal, prečo som sa k tomuto filmu dostal až teraz. Film po technickej stránke mal občas vady, ale remaku, ktorý by bol dokonalejšie zvládnutý by som nepohrdol. Herecké výkony ušli, obzvlášť Morgy + Judd . Dalo sa z toho vytiahnuť viac, no čo.. aj tak je to za 5 :D