Ladislav Meliško Superstar (2013)

Nápad veľmi dobrý - dlho kolovali nahrávky len v zvukovej podobe a nikto ani poriadne nevedel ako meliško vyzerá, čo rád robí a podobne.. Prišlo to ale dosť neskoro, keď už je o meliškovi plný internet informácií. Prvá polka pobavila, no tvorcovia si bohužial len na tejto časti dali záležať, druhá polka je už len postrihaná diskotéka, ktorá nijak neobohatila. Ale keďze mám Maestra rád, dám lepšie hodnotenie než si vóbec zaslúži.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Presne v tomto snímku vidieť lásku a pokoru k filmu ako takému. Ten zmysel pre detail a vytvoriť niečo tak osobité a kultové. Prial by som si viacej takýchto filmov. Ešteže Tarantinovi zdravie slúži (klop-klop) a môže toho spoločnosti ešte veľa dať.

Nespoutaný Django (2012)

Wow, snáď prvýkrát v kine som mal chuť tlieskať... Vedel som, že by som ostal nepochopený pri tých brakoch čo chodia do kina :). Nie je čo vytknúť, nepredvídateľný dej a to je pri 165 min sakra fuška. Určite kult zaradený do kategórie, ktorú musí zhliadnuť aj tej najlaickejši divák.. Toto je základ a klasika. Pre mňa top film od roku 2012

Nic nás nerozdělí (2012)

Chápem, že sa film, ktorý sa skutočne stal, snažili vyjadriť v snímke, čo najreálnejšie, ale bolo toho na mňa moc. Príliš preemotivovaný, s často plytkým obsahom, ale chápem, že sa to inak ani natočiť nedalo. Chválim efekt Tsu-nami, ktorý je zvládnutý výborne, a ani herci nezaostávajú, no film vo mne nezanechal žiadnu trvalejšiu hodnotu.

Dva muži ve městě (1973)

Na úvod musím pochváliť kameru.. Sám som bol ohromený kvalitou kamery, ktorá sa vyrovnáva filmom z konca minulého storočia. Nevraviac o hereckých výkonoch, ktorý robia tento snímok nezabudnuteľným. Treba sa viac zamerať na Delonove filmy. Vypadá to tak, že si pečlivo vyberá role a zaručuje to kvalitu. Mimochodom ma pobavil mladý Gerard Depardieu :D

Legenda o vášni (1994)

Veľmi pekný, no troška dlhý snímok podľa knižnej predlohy s veľmi pekným dejom o láske, bratstve a utrpení. Hornen + Hopkins + Pitt = 5* :)

Kult hákového kříže (1998)

Film s veľmi hlbokou myšlienkou, plný emócií. Edward Norton v popredí filmu v naozaj kultovej záležitosti.

Temný rytíř povstal (2012)

Asi bola laťka po Dark Knightovi nasadená vysoko, ale pre mňa obrovské sklamanie. Slabší scenár, dialógy aj charizma postáv. Miestami bolo tej akcie príliš, no bolo len plytké bez hlbšieho deja. Dĺžka filmu mi prvýkrát prišla tiež na škodu dlhá. Ostáva len kvalitná hudba a spomienky na Harveyho Denta a Jokera.

Nepřítel státu (1998)

Nuda nehrozí. Veľmi akčný dej, kde sa stále niečo deje a nenechá vás to na holičkách. Perfektný scenár a aj herci. Hodné 5*