Obecná škola (1991)

Moja chyba, že som sa k tomuto dielu dostal až tak neskoro, no patrilo sa obohatiť repertoár aj o tento československý klenot. Moc mi ale nesadol, čakal som od neho viac, na mňa málo vtipných scén, takisto aj dialógy a herecké prevedenie, no zrejme som len zaujatý, ešte mu dám niekedy šancu

Žhavé výstřely (1991)

Admiral Benson je klenot tohto filmu, ale uznajme, že možno Leslie Nielsen by to zahral ešte lepšie, každopádne toľko prče na jednom mieste je dnes veľkou raritou. Skvelá komédia.

Čas probuzení (1990)

Tlieskam hereckým výkonom všetkých hercov obzvlášť Roberta de Nira , jeho mamy a samozrejme nebohého Robinka, ktorý stihol toho natočiť veľa a určite sa týmto filmom nemusí hanbiť, pretože patrí do top, úplnej špičky. Na drámu si potrpím kvalitu, ale tu nie je čo vytknúť. Veľmi smutný, dojemný no žial pravdivý príbeh o príšernej diagnóze - postinfekčná (sekundárna) encefalitída.

Hráči se smrtí (1990)

Snímok pre mňa zvlášť osobitý, keďže sa jedná o príbeh medikov :). Ale k filmu: je to sci-fi, takže som sa snažil nepozerať na racionalitu a neracionalitu podávania medikamentov a sústredil na príbeh a vida! Vznikol z toho thriller s nádychom až hororu, ktorý mi v určitých pripomínal prvky Šiesteho zmyslu a napriek tomu, aká nesympatická mi je Julia Roberts, tuto bola naozaj ešte mladá v rozkvete a nemal som jej, čo vytknúť. Určite stojí za zhliadnutie.

Kmotr III (1990)

Druhé zhliadnutie filmu, ktoré sa konalo s odstupom naozaj niekoľkých rokov a musím skonštatovať, že som sa mýlil a opravujem moje hodnotenie snímku. Avšak ako býva zvykom, keď sa niekto pokúša natočiť niečo, čo kedysi malo úspech silou mocou, aby si nahrabal prachy, končí ako hanebné poškodenie diela prvotného. K tomuto sa ale musím vyjadriť inak. Mafiánsky film si drží svoju atmosféru, navyše sa k tomu pridávajú emócie a sebareflexia. Nič nevystihuje túto celú moju myšlienku lepšie ako citácia z filmu Čistá duša: "To je moje minulost, Martine, tá pronasleduje každého."

Mafiáni (1990)

No popravde som si chcel kuknúť kvalitný film a podľa csfd som zvolil tento a neľutujem :). Film nám odkrýva pravú tvár podsvetia a naozaj nenachádzam nič negatívne z tohto snímku, snáď len ten začiatok moc veľa postáv ale nakoniec vysvitlo, že sa každý volá Peter alebo Paulie :) Žeby som prehodnotil moju top-ku režisérov?

Kamarád do deště (1988)

Dlho som vzdoroval tomuto pre mňa dosiaľ komerčnému filmu, ale nakoniec narazila kosa na kameň a aj som podľahol. Som vskutku prekvapený a príjemne. Dej je veľmi obstojný na československé pomery aj herecké výkony ujdú. Neodradilo ma to od prípadného pozretia dvojky. "Dávej, ber!"

Medvěd (1988)

Krásy prírody akoby do perinky zabalené s púťou a životom medveďov a iných zvierat, zahreje. Tak by som oddelil prvú polovicu, ktorá nás zoznamuje s prostredím. V druhej polke sa vyostrieva a prežívate a držíte palce dobru. Posledná vrcholná scéna je pre mňa najpamätnejšia a najkrajšia. Obdivujem prácu s medveďmi, neskutočná kamera a práca s detailami.

Smrtonosná past (1988)

Dlho som otáľaľ si tento film pozrieť, no o nič som neprišiel, kludne mohol tento film ďalej ležať prachom. Väčšina scén bola predvidateľných, pre mňa ničím nezaujimavých, a to mám akčné filmy rád. Na pokračovania sa ani nechystám.