Hon (2012)

Neuveriteľné dielko. Od prvého momentu žijete s hlavnou postavou, ktorej osobnosť a povaha vás sprevádza po celý film. Chronologicky sa dej stupňuje a z intelegentne a sociálne založeného hrdinu sa stáva štvaná zver. Hrátka so psychikou je vkustku silná vec a veľmi záleží na tom, z ktorej strany sa na postavu dívate a nestačite sa diviť. K tomu si pripočítajte jazdu plných hereckých výkonov a máte jasno. Fremragende =)

Hra (1997)

Veľmi pútavý príbeh, s nadšením sledujete, čo sa ešte môže diať. Takto priputaný ku kreslu som už dlho nebol. David Fincher sa opäť predviedol.

Hráči (1998)

Stret dvoch pre mňa hereckých maestrov na jednom plátne nesplnilo moje očakávania. Námet bol skvelý a mal potenciál, no bolo to podané moc plytko a povrchne. Nestihol som absorbovať ich osobnosti do hĺbky akoby si to žiadalo. Napriek tomu radím tento film do osobitej kategórie vzhľadom na moju lásku k pokru a moju ex-obživu :)

Hráči se smrtí (1990)

Snímok pre mňa zvlášť osobitý, keďže sa jedná o príbeh medikov :). Ale k filmu: je to sci-fi, takže som sa snažil nepozerať na racionalitu a neracionalitu podávania medikamentov a sústredil na príbeh a vida! Vznikol z toho thriller s nádychom až hororu, ktorý mi v určitých pripomínal prvky Šiesteho zmyslu a napriek tomu, aká nesympatická mi je Julia Roberts, tuto bola naozaj ešte mladá v rozkvete a nemal som jej, čo vytknúť. Určite stojí za zhliadnutie.

Hrdost a sláva (2008)

No to je škody, pustil som do tohto filmu s takým nadšením, aké herecké obsadenie má, no na moje sklamanie bolo fakticky premrhané. Do deja som mal problém sa dostať a keď som sa mi to konečne podarilo žiadna sláva sa nekonala, ani sa nedivim, že som koniec prespal. Necítil som sa ani pohodlne ani vo svojich koži, a o stotožnení s postavami ani nehovorím. Aj tie 2/5 je s prižmúreným okom.

Hypnotizér (2012)

Čím ďalej viac som presvedčený, že škandinávska produkcia má, čo ponúknuť, síce tu je naozaj toho viac, čo by som vytkol. Na krimi sa dej dlho točí na nepodstatných scénach a uberá to tým na napätí. Často som sa nudil pri tom pomalom a často predvídavom deji. Taký stred, ani moc nesklame, ani výrazne nepoteší.

Chraň nás od zlého (2014)

Nevyčerpateľná studňa inšpirácie. Podľa mňa zlatá baňa na tovaráreň hororov takáto tématika. Nemohol som si nevšimnúť prvky skvelého Conjuringu, kde však ťahá za omnoho kratší koniec. Možno by som toto nenazval ani hororom, ale takým polohororom až thrillerom. Vlastného pôvodcu zla spoznávame až v závere, celú dobu nám šikovne uniká a tým by som chcel vyzdvihnúť záver, ktorý vytrhol tento snímok z priemernosti a dodal mu troška iný šmrnc.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Táto večná klasika naháňačky, s trocha dávkou komercie. Ale nevadí, poteší, pobaví, ale hlavne 132 min. ubehne ako voda :)

Ikarův pád (1977) (TV film)

40 rokov stará vecička, ale niektoré veci sa nemenia. Excelentne vykreslený obraz alkoholika, ktorý autenticky nemohol zahrať nik lepšie ako sám Maestro. Ako riť sadá na šerbel by sa nejeden mohol presvedčiť aj u Charlieho vo svojom kultovom seriáli. Dĺžka filmu mala stále čo ponúknuť. Lepšie by bolo zakomponovať aj dlhšie časové rozpätie príbehu z minulosti, prípadne aj pokračovaním vo cvokárni.

Indický šátek (1963)

Mal som to šťastie zhliadnuť tento film v origináli s titulkami (neznášam nemčinu). Detektívka na tajomného vraha a hra na mačku a myš mala sľubný potenciál, čo však nevyužíva. Režisér si mal rozmyslieť, či ide točiť krimi alebo horor, lebo na prvky krimi to má málo informácií a unáhlené rozhodnutia, na prvky hororu málo atmosféry, ktorá sa často vytráca.