Úkryt (2002)

Nenápadný film s neotřelým dějem a opravdu zajímavých průběhem. Jodie mi sice ze začátku přijde trochu natvrdlá, ale pak se dá dohromady...Za to ti zloději...kromě známého Foresta Whitakera, který je sice v roli záporáka, ale opět velice slušný a hodný, jsou totálně vypatlaní. Velice dobrý thriller s více než zajímavou zápletkou.

X-Men 2 (2003)

Nečekal bych, že dvojka bude mít vyšší hodnocení než jednička a taky s tím nesouhlasím. Mě se první díl líbil tedy víc než druhý. Ale tím nechci říct že má dvojka příliš vysoké hodnocení, nýbrž jednička ho má příliš nízké. Od druhého dílu jsem asi čekal víc, než mi dal, ale samozřejmě je to prvotřídní filmová podívaná.

X-Men (2000)

Já jsem asi takový typ člověka, kterému by se film podle komiksové adaptace líbil, i kdyby za nic nestál. Ale to nemá s tímto počinem co dělat. Pokud natočili film X-Men, pokud jsou efekty a příběh perfektně zpracovány, pokud jsou herci kvalitní a přesvědčí mě, že jsou opravdu mutanti a pokud dali do role mého oblíbeného Wolverine Hugh Jackmana. Pak není co řešit, film zbožňuji, pouštím si ho několikrát a dávám mu 5 hvězd.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Nápad je to dobrý, ale to zpracování. Harrison Ford v roli otravné a protivné chůvy nám dokazuje že akce alá Indiana Jones už pro něj není. Místo něj tu máme Daniela Craiga, rozhněvaného uprchlíka před zákonem s amnézií a podivným náramkem na ruce, který si opravdu nenechá nic líbit. Nicméně jinak pointa filmu je naprosto dementní, děj je plný nesmyslných a nudných scén, které nás mají zabavit, aby měl film dost dlouhou stopáž. Dialogy nudné a místy i naprosto nevhodné pro Western. Po IronManu jsem si od Favreau sliboval víc, než jen odfláknutou bizardnost s našlapanými herci, jejichž výkony díky scénáři ani nemohli za nic stát. Zklamání!

Temné patro (2008)

Špatné to rozhodně nebylo, myšenka dobrá a na začátku filmu jsem se i dost bál, ovšem jen do té doby než se objevili příšery. Bohužel duch vypadal tak směšně, že to ve mě utlumilo všechny známky strachu. Ostatní příšerky vypadali jak když v roce 1973 natočili hraný film Želvy Ninja. A závěr byl úplně odfláknutý. Ale jinak atmosféra ponuré nemocnice byla lehce mrazivá a nebýt těch směšných strašidel a lepšího konce, tak to mohl být docela našlapaný horor.

Oběť zla (2007)

Takže pokud nejste svoji, tak se ani neopovažujte jezdit na americký venkov do přírody, a pokud tam jedete, tak tam rozhodně nesouložte. Protože jinak si Vás vyhlídnou Foresterovi. Bohužel se těmto křesťanům nedaří mít vlastní dítě, a proto budou chtít to vaše. Celkem průměrný horor z venkova, takových jsou stovky, ale já mám tohle klasické téma rád, a proto pro mě těchto hororů není nikdy dost. Změna v tomto filmu je, že je hlavní hrdina celkem borec, který se s tím moc nesere, a rozhodně se nenechá jen tak zlomit. A proto si to v závěru pěkně vychutná a Foresterovi budou litovat, že si vybrali zrovna tento pár.

Zkažená úča (2011)

Cameron skvěle zahrála zlatokopku ze základky, Timberlake zase odporného napůl homosexuálního přecitlivělého blbečka, za to herecký potenciál Jasona Segela byl naprosto nevyužit. Z How I Met Your Mother vím, že je to perfektní herec, ale v Bad Teacher byl naprosto nevyužit jeho potenciál snad kromě asi dvou scének. Jinak je to příjemná komedie, která sice již na začátku dá člověku jasně najevo jak skončí, ale to Vám nevadí, protože u tohohle filmu přece nechcete přemýšlet, jen se hezky v klidu bavit.

Smrt čeká všude (2008)

Nevím jestli Oscar je to pravé, samozřejmě film je to úžasný a Jeremy Renner je prostě úžasný, ale ten děj je tak trochu o ničem a závěr by se dalo říci také. Samozřejmě pohled na východní třetí svět a vojáky bojující o svůj holý život se sviněmi z východu, kterým je úplně jedno jestli dají bombu do auta, nebo kolem pasu vlastní matky. Tento svět je hnus a podle mě by měl být srovnán se zemí.

Past (2010)

Jedna hvězda za Edwarda Nortona, druhá za Roberta De Nira. Milla si hvězdu nezaslouží a film jako takový už vůbec. Nuda od začátku až do konce. Film plný nesmyslných a zdlouhavých dialogů o ničem a s tak nudným a nezajímavým koncem, že ani není možné, že tohle někdo natočil a ještě do toho dostal takové herce.