Amélie z Montmartru (2001)

Očarujúci film, s ešte očarujúcim obsadením. Audrey Tautou vraj už prekáža nekonečné stotožnovanie s postavou Amelie, nečudujem sa, ale aj pre mna zostáva v tejto úlohe nezabudnuteľná. Odporúčam pozrieť viac krát, pre ozajstné vychutnanie Ameliiných výmyslov. Je pekné sa v dobe, kedy je celý svet uponáhľaný a každý žije len pre svoje záujmy, pozrieť na osobu, ktorá robí niečo pre iných a nezištne a ešte takým úsmevným spôsobom. :)

Donnie Darko (2001)

Za silnú atmosféru a výkon hlavného hrdinu dávam štyri stars, no niečo mi tam jednoducho chýbalo. Proste autor to urobil tak, že " natočím to tak ako ja chcem , nikomu nič nebudem vysvetlovať, a urobte si názor sami".Pár vecí bolo pre mňa jednoducho nepochopiteľných a nejasných.

Scary Movie 2 (2001)

"-hele Ray, mas tady kerku RAY - hele kamo ty mas taky kerku FUCKED ME"..ty vole to je husty. RAY - FUCKED ME, RAY - ME VOSUKAL" Hahaha 😄 nove milenium prinieslo este viac fekalneho humoru a ešte viac primitivizmu. Parodia pre teenagerov jak vyšitá . V roku 2001 ma to strašne bavilo, ale dnes? Chce se mi zvracet 🤮

Memento (2000)

Film, ktorý som mal chuť pozrieť si hneď a zaraz znovu od začiatku. To predsa nieje možné,aby takýmto štýlom natočený thriller nemal niekde skrytý kiks. Je to bravúrne zahraný a spracovaný príbeh. Už som sa naozaj dlho s niečím podobným nestretol! Smekám môj niekde zabudnutý klobúk! Škoda že nemám aspoň jeho fotku...

Pošli to dál (2000)

Ďaľší z filmov, ktorý má v sebe pozitívne morálne posolstvo a mal by na každého zapôsobiť alebo aspoň prinútiť k zamysleniu. Myslím si, že z námetu by sa dalo vytrieskať ešte viacej a bolo to trošku menej uveriteľné,ale aj napriek tomu aj vďaka Joelovi a Kevinovi,však dávam snímke 4*. Koniec bol fakt dosť tlačený na slzy a myslím si že divák si už (nie)len kvôli tomu filmeček zapamätá. Na tento týžden mi sentimentu a patetičnosti stačilo bo som včera videl podobný doják-Seven Pounds.

Samotáři (2000)

VÝBORNÝ príbeh, SKVELÉ obsadenie, KVALITNÉ herecké výkony, PERFEKTNÝ soundtrack,NEZABUDNUTELNÉ hlášky. Vďaka tomuto filmu som sa zoznámil s hercami Macháčkom a Trojanom, musím povedať že boli úžasný ťahúni a ich herecké výkony boli hodné nejakého významnejšieho ocenenia odborníkov. No to nechám na iných. Aj keď je film skôr pre mladšieho diváka, skrýva v sebe hlboké myšlienky,či už o živote , o vzťahoch či láske samotnej , ktoré stoja za zamyslenie! Jednoducho nemám, čo vytknúť. Tým čo nevideli odporúčam, tí čo videli, so mnou hádam budú súhlasiť.

Griffinovi (1999) (seriál)

Zatiaľ hodnotím len pár dielov , ktoré som videl a musím povedať, že je to kruto humorné! Hlavne žiadne servítky pred ústa, niečo medzi South parkom (ten je myslím krutejší) a rodinnými Simpsonovcami.

Instinkt lovce (1999)

Romantika 60%, humor 25%,akcia 15%, takže nie klasická Chanovka. Príbeh už klasicky priamočiary, trošku naivný a detinský ale svojím spôsobom milý. Vyzdvihol by som Chanových "súperov", tí boli tentokrát aj vtipný aj sympatický. 4/10

Ospalá díra (1999)

Hororová rozprávka, kde sú miestami silnejšie scény citlivo vyvážené láskavým jemným vtipom a peknou tváričkou Johnny Deppa. Vo mne film zanechal skôr pozitívne pocity a musím vyjadriť uznanie nad skvelou filmárskou prácou a atmosférou.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Na každý pád je to kus originálnej filmárskej roboty. Zo začiatku som sa moc tešil, že sa dostávam do sveta, o ktorom nemám ani páru. Chvíľkami som sa cítil až tak rozprávkovo unesený ako by ma viedla Alica do krajiny zázrakov a stretával ľudí ako vo Veľkej Rybe, no postupom času som bol skôr pomotaný a nenaplnený z možností vzťahov medzi mužom a ženou, ako keby som sa dostával do hlavy Woodyho Allena. Miž-Maž, u ktorého som sa nedočkal pointy ani zmysluplného pochopenia.