Vyrobeno v Dagenhamu (2010)

Když tak čtu některé komentáře a údiv nad tím, jak se v revolučním roce ve VB někdo zatěžoval takovou blbostí jako stejným platem za stejnou práci, zatímco je o 1000% přeci důležitější co se dělo u nás, tak nechápu omezenost některých jedinců. Ve VB sice nebyla cizí armádá v ulicích, ale nespravedlnost to byla zcela srovnatelná, ovlivňující budoucnost v těchto otázkách v celém vyspělém světě a život ničící stejně jako válka(intervence). V první části filmu se zdá, že v něm bude odlehčená atmosféra, ale postupně přechází v docela drsné drama. Na konci se dočkáme i nějakého patosu, ale vzhledem k tomu, že je inspirovaný skutečnými událostmi, tak rád přimouřím oči :)

Rebelka (2012)

Vizuálně jako vždy skvostné. Délka tak akorát. Ovšem v první půlce jako kdyby se někdo nemohl rozhodnout zda to bude animák pro dospělé nebo pro děti a to je velká škoda, protože to působí rušivě. Druhá půle je rozhodně zajímavější a příběh vtáhne do děje. Nicméně je to poprvé co jsem z Pixarovky trošku zklamán, naštěstí jen opravdu maličko :).

Raubíř Ralf (2012)

WOW!!! Nejen nostalgie, ale i inteligentní a vtipné, prostě paráda :) Spousta "skrytého" co polovina lidí nepochopí a že mám zrovna nízké nároky si nemyslím.....

Skyfall (2012)

Bondovky jsem nikdy nijak extra nemusel. Z těch posledních se mi líbilo Casino a naopak vůbec QOS. Jenže, asi hodně díky Mendesově stylu je tento JB zcela jiný, odlišný od všech starších. Fantastický vizuál, většinou ne do přílišného extrému dovédené akční scény, spousta vtipných narážek a skvělé herecké výkony, především Javier Bardem je úžasný záporák. 95% :)

Argo (2012)

Filmařský opravdu bravůrní, co se týče faktů tak věřím Ulrikovi Decado:), ale rád odpustím historické nepřesnosti, protože filmařina to je vážně poctivá. 90%

Hráči se smrtí (1990)

Vizuál je hodně dobrý, ale obsah již docela pokulhává a film ve výsledku působí zmateně a až moc akčně. Viděno po x letech a docela zklamání.

Blade Runner (1982)

Na jednu stranu vizuálně geniální, výborná hudba a kamera a ta atmosféra, jenže také povětšinu pěkná nuda, příběh, že by šel převyprávět za dvě minuty a z mého pohledu hodně nevýrazný H.Ford, toho s přehledem přehráva R.Hauer. Prostě krásná, ale nuda....

Total Recall (2012)

Strašná nuda, herecké výkony také nejsou zrovna nejlepší, čekal jsem přeci jen víc....původní verze je kvalitativně zcela jinde.Škoda.

Královna Viktorie (2009)

Krásná hudba Eshkeriho rozhodně zlepšuje celkový zážitek z filmu. Někteří vyčítají filmu, že se příliš soustředí na vztah mezi Viktorií a Albertem, ale nakonec je to krásná, nečekaná (nejen) romantika, rozhodně o 100 % více říkající než filmy typu Hříšný tanec. To ocení ne ti, co na lásku čekají, ale ti, co už zkusili jaká může být. Veřte, romatické výplachy mozku, co jdou ve velkém množství každoročně do kin, nejsou moje krevní skupina, ale tohle... Za zmínku stojí výborné herecké výkony a také skvělá kamera.