me_george

Česko

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 15.4.2018  12:46
    Vraždy v Midsomeru (TV seriál) (1997)

Za díky s Johnem Nettlesem. Nový Barnaby už nefunguje.

• 6.5.2011  23:18
    Firefly (TV seriál) (2002)

Dokonalost. To nejlepší z Josse Whedona - nečernobílé zajímavé postavy a klišé převrácená naruby v zápletkách, které dokonale zabaví. Jeden ze seriálů, který si jednou za čas sjedu celý znova a pořád mě baví. Televize FOX, která ho po 14 dílech zrušila by zasloužila pohlavek.

• 25.1.2011  23:59
    Lekár umierajúceho času (TV seriál) (1983)

Výborné zobrazení života na počátku 17. století a stavovského povstání. Jen škoda, že jsem občas přestával rozumět o co tam vlastně jde a v takových chvílích jsem musel startovat Wikipedii a opakovat si dějepis. Tak nějak jsem to opakování očekával spíše od tohoto seriálu. Chtělo to méně věcí vynechat a klidně prodloužit na dvojnásobek

• 3.1.2011  01:57
    Carnivale (TV seriál) (2003)

výborná hudba a Clancy Brown jako father Justin. Opravdu z něj šel strach.

• 27.12.2010  03:31
    Zahrada (TV seriál) (1974)

Ta tajemnost Zahrady se mi vždycky líbila a i ve třiadvaceti to pořád funguje :-)

• 15.12.2010  16:06
    Na doživotí (TV seriál) (2007)

Výborné obsazení, výborný nápad, zpracování pokulhává. Zajímavé momenty a nápady zabíjí konvenční zpracování konvenční americké provenience (CSI apod.) a krátká stopáž, kdy je pak všechno jako z rychlíku. Ale koukatelné to je.

• 11.10.2010  00:49
    Wallander (TV seriál) (2008)

Výborné. Přesný opak moderních rychlých a akčních amerických detektivek. Zde jsou ve středu zájmu lidé a jejich prožívání a atmosféra, která je obklopuje. S tím souvisí pomalé tempo, aby člověk mohl do hlav postav řádně proniknout a tu lehce depresivní a melancholickou atmosféru si mohl užívat :-) V podstatě přesně to, co bych očekával od britsko - švédské koprodukce. Podrobnosti si přečtěte v komentářích ostatních uživatelů (např. StarsFan), nemá cenu opakovat již napsané. Pokud vás přesně tohle taky baví a působí na vás, nenechte si ujít. Jen doporučuji neodpískat to po prvním díle, tento druh seriálu chce čas a klid.

• 29.9.2010  02:43

Ani mi to moc manipulativní nepřišlo, jak někteří tvrdí. Názor si každý mohl udělat sám. Výborný dokument.

• 12.5.2019  17:05
    Ztracená brána (TV seriál) (2012)

Oproti Ďáblově lsti posun vpřed.

• 14.10.2018  17:31

Akorát by to mělo mít v žánrech i "pohádka". Jinak se tomu hůž odpouští ta občasná klišovitost a schematičnost.

• 31.12.2017  23:59
    Volyň (2016)

Vynikající (masakr). Pátou hvězdu nemohu dát proto, že mi unikaly některé souvislosti, ke kterým je potřeba dodatečný kontext. V Polsku to asi probírali ve škole, já bych uvítal 10 minut stopáže navíc. (Shlédnuta další verze.)

• 11.10.2016  23:20

Komediální prvek mi tam moc neseděl (možná spíš ve své formě než obecně přítomnosti). Body nahoru za "neklišovitost", pro kterou mi to připomnělo občas Firefly.

• 27.9.2016  22:03

První polovina trochu nudila, druhá lepší. 3.5* Za mě možná trochu přehnanější na to, abych to dokázal "prokouknout".

• 12.1.2016  07:38
    VALL-I (2008)

Roztomilá pohádka, která vzhledem asi k mým nízkým nárokům na žánr jim stoprocentně dostála. Žádný rozumný přesah kromě relativně prvoplánového dojetí se nekonal, takže 4*.

• 12.1.2016  07:37

Občas už gagy (opakované padání ze schodů) nejsou vtipné, ale co se dá dělat - některé jsou dokonalost sama (přitažení se z pokažené židle za cizí kravatu).

• 30.12.2015  17:02

Moc mrtvol na můj vkus.

• 14.8.2015  07:59

Ale je to první viděný díl série

• 14.8.2015  07:57
    The Artist (2011)

3.5

• 26.1.2015  03:25
    Phenomena (1985)

Zvláštní, jak dokáže být hudba v tomto filmu strašná a dokonalá zároveň. Metalovou hudbu měli vynechat, ta se tam vůbec nehodí. Naopak záběry na alpské prostředí spolu s neustálým větrem, zamračeností oblohy a s hudbou dokáží neskutečně silně vykouzlit atmosféru plnou zvláštní zlověstnosti. Zatímco v ostatních Argentových filmech, které jsem viděl, hodně používá k budování atmosféry vizuální vjemy, zde překvapivě i bez nich je atmosféra vykreslena dokonale. Příjemná je změna i v tom, že je to asi zatím první "neitalský" Argento, co jsem viděl. Ne že bych proti vizuálnu a Itálii něco měl, ale ozvláštnění tvorby se hodí. Ovšem nečekejte, že konečně budou dobří herci :-) Jinak jak J*A*S*M píše, že by se film hodil na remake.. právě se bojím, že třeba u mě tento film silně tvoří právě ta kombinace Alpy / fén(vítr) / hudba / evropskost. U remake by určitě něco z toho zkazili.

• 25.1.2015  16:06

4*, ale úplný závěr (v Alpách) to kazí a je tam zbytečný, takže ten nehodnotím.

• 14.8.2013  22:32

Mitchum teda trochu moc starý na tuto roli už je, ale jinak film vcelku šel. Atmosféra OK. Problém jako se všemi adaptacemi chandlerovek a vůbec knih obecně - moc se vynechává, moc se spěchá. Aspoň že konečně krev je vidět a obecně realističnost hereckého projevu se v roce 1975 blíží tomu, o čem drsná škola byla. Vždycky jsem měl problém se spojením hardboiled school a film noir. Hardboiled school = realističnost, drsnost, syrovost. Filmy 30.-50. let (a proto bohužel i všechny noiry) = přehrávání, vzdychání, postavy hroutící se k zemi jako loutky, bez kapky krve. V tomto má tento film vcelku navrch a proto hvězdička navíc. Celkově za 4*.

• 1.6.2013  21:48

Překvapivě funkční horor, možná jsem měl ale jen štěstí na správný okamži. 90% (director's cut)

• 11.2.2012  20:27

4,5*

• 31.12.2011  00:32
    Mary a Max (2009)

4.5*

• 14.5.2011  19:44
    Castle na zabití (TV seriál) (2009)

Postavy za 5*, krimipříběhy standard 3*. Jinak pro fandy Firefly je zde plno referencí, tak si je užijte ;-)

• 3.4.2011  00:34

V podstatě těžko hodnotit, chtělo by to k filmu nějaký menší návod.

• 9.3.2011  03:03
    Kafka (1991)

Atmosféra a podivnost prvotřídní. Jen bez těch referencí na Kafku (a další díla) bych se obešel.

• 7.3.2011  01:20
    Občan X (TV film) (1995)

Sice jasně televizní, ale vynikající. Chytré, napínavé, sem tam dokonce nějaký ten wisecrack. Vlastně mi to maličko připomíná noir filmy :-)

• 10.2.2011  03:34
    Mzda strachu (1953)

Zase TAK napínavé to nebylo, ale v podstatě bez chyby.

• 29.1.2011  01:24
    Spy Game (2001)

Je to zvláštní, ale film na mě zapůsobil hlavně tím, že jsem se přesně dokázal vcítít do Redforda a Pitta a chápal přesně co se jim v hlavě odehrává.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6