Iracionální muž (2015)

Jeden ze slabších Woodyho počinů. Snad by se měl každý filosof na tento film podívat, protože je určen zejména jim :)

Jak počasí tvořilo historii (2015) (TV film)

První části není moc co vytknout, ve druhé se dochází k příliš jednostranným závěrům a zjednodušením. Na jedné z map není České království. Francouzskou revoluci nezpůsobil pouze hlad, protože ten panoval mezi většinou populace celý středověk a mnohdy v daleko děsivější míře. Přebytky ve středověku byly malé, což v dokumentu je místy i popíráno a populace příliš nerostla. Populaci kosily neúrody, hladomory a epidemie, což jistě mohla způsobit malá doba ledová. Celkově je středověk příliš zjednodušen. Zajímavé jsou informace o výbuchu sopek r. 536 a Tambory v roce 1815. Naprosto to sedí s údaji kronikářů a jiných záznamů o následných neúrodách.

Mládí (2015)

Hodně zajímavý, netradiční, vtipný a inteligentní snímek s filozofickým obsahem. Skvělé herecké obsazení dodává filmu vše potřebné. Myslím, že se jedná o velice povedené vyobrazení reality života se vším co přináší v kladné i záporné rovině. Film je zasazen do vyšší společenské vrstvy. Osudy zbohatlíků ovšem neodrážejí pouze to, že pocházejí z majetnější společenské vrstvy. Přesto může divák nalézt u Paola Sorrentina některé shodné kritické rysy s některými filmy Marca Ferreriho - Velká žranice či Buňuelova Nenápadného půvabu buržoazie.

Most špiónů (2015)

Tak na úvod Hanks je skvělý herec a nebere většinou špatné role. Řekl bych, že je zárukou kvalitního filmu. Trochu mi vadil důraz, který je ve filmu kladený od začátku do konce, na rozdíl "úžasné svobody a spokojeného života v USA" a zlého východu v čele s rudými komunisty a jejich satelity. Na druhou stranu se ve filmu objevuje reálná situace v USA při tzv. honu na čarodejnice - údajné komunisty, agenty atp. Drama má přes dvě hodiny a kupodivu se to dá bez problémů vydržet. Myslím, že se Spielbergovi nakonec vcelku dobře podařilo dobře vystihnout ducha doby a tak hodnotím vysoko. Nenudil jsem se.

Muž jménem Ove (2015)

Hodně silný zážitek !!! Doporučuji vřele !!! Jeden z nejlepších severských filmů co jsem kdy viděl.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Film je docela slušné drama, ale nic výjimečného. Dobře zahrané, naprosto předvídatelné a akcí nabouchané westernové představení. Scéna s medvědem je zajímavě natočená. Z filmu jsem měl nakonec smíšené pocity. Čekal jsem od toho asi něco víc, hlavně po dějové stránce.

Sázka na nejistotu (2015)

Jeden z nejlepších filmů, které jsem v poslední době viděl. Kam dostal finanční kapitalismus velké množství lidí v USA je hlavním námětem tohoto filmu. Jedná se o absurdní tragické divadlo s prvky geniálně komediálních chvilek. Přes délku filmu jsem se ani minutu nenudil. Složitější finanční machinace jsou srozumitelně vysvětleny, což je velké pozitivum. Snímek má historické jádro a v resumé v závěrečných titulcích vypovídá dostatečně o tom, co byla finanční krize a kdo byl její největší obětí. Klobouk dolů všem, kdo se na tomto filmu podíleli.

Spectre (2015)

Jedna z horších bondovek. S Craigem rozhodně nejméně povedená. Film byl zbytečně dlouhý. Děj nestaví na románové předloze Fleminga, proto je asi slabší. Monica Belluci měla být dle hlásných trub reklam, upoutávek a mediálního humbuku Bond Girl. Přitom má ve filmu pouze krátký štěk. Akční scény byly jedny z nejhorších jaké jsem za poslední dobu viděl. Slušný je začátek, ale postupně se film propadá do slabšího průměru akčních filmů. Jako pozitivní hodnotím záběry během mexického karnevalu na začátku a pak také Řím. Hudba byla oproti ostatním dílům velice bídná. Snad bude další bondovka lepší...

Spotlight (2015)

Nic extra. Strašně dlouhý film, který je nudný. Scény na golfu a na baseballu jsou tak americké... na blití!!! Jestli tohle má Oscara, tak už fakt nevím... To, že církev měla v minulosti a jistě stále má problémy v oblasti sexuálního obtěžování je známá skutečnost a točit o tom dvouhodinový film - to je tak pro amíky. I herecké výkony mi nepřišly bůhvíjaké... Jednoduše nazvat film drama či thriller je naprosto zcestné. Přesvědčoval jsem se dvě hodiny, abych neusnul!!!

Stážista (2015)

Příjemná, milá, nenásilná kritická komedie zabývající se generačně odlišným vnímáním současného světa, vztahy mezi lidmi atp. Děj je předvídatelný, jednoduchý a má klasicky neuvěřitelný happyend na závěr. Takže USA produkce se nezapře. I tak hodnotím vysoko, protože jsem si odpočinul a docela slušně jsem se i pobavil.