Jedna noc (2016) (seriál)

Velice příjemné překvapení. Kriminálka jak má vypadat.

John Wick 3 (2019)

První dva díly měly náznak příběhu. Toto je sprostá hollywoodská přehnaně vygradovaná, absurdní, béčková řežba k pivu a brambůrkám!!!

Jugoslávie: Pohled z druhé strany (2016) (TV film)

Dokument podává základní informace o problému Jugoslávie. Je zaměřený především na vnitřní aspekty rozpadu státu. Pro jiný pohled obohacený o vnější aspekty je dobré doplnit o Váhu řetězu (The Weight Of Chains). Existuje i druhý díl (zatím bez cz titulek). Dobrý je i dokument o Titovy (12 dílů): Tito - Poslední svědci testamentu.

Kavárna na hlavní třídě (1953)

Film celkem reálně zobrazuje atmosféru krize 30. let. Karel Hoger byl pan herec. Označil bych film jako noir 50. let. Mimochodem kdo pracuje nebo pracoval v pohostinství, nejspíše může zaznamenat čistě náhodné podobenství k dnešní realitě. Vždy mě fascinuje, že když přijdu do hospody, restaurace, kavárny či baru pokaždé tam pracuje někdo jiný a není to prosím tím, že protočí směnu, ale tím, že musí změnit flek jinak by se za a) zbláznil, za b) nezaplatil nájem, za c) dřel bídu s nouzí. Zajímavý je rovněž posun od řemesla tedy od profese, ve které kdysi člověk musel znát nekolik světových jazyků, musel umět mluvit, znát bonton, jak servírovat apod. k dnešnímu chceš minimálku tak pojď na plac. Naprostá degradace! Mimochodem čím to asi je, že v pohostinství je převládající ženský element? A nebude to jen vzhled... Ano žena snáze přistoupí na hůře placené místo. Nechceš půjde jiná. Stejně jako v marketu za kasou. Jestli někdo tvrdí, že je film propagandou - ok cituje se Wolker, ve filmu vystupuje dost urputně redaktor Rudého práva, ale jinak je to dost povedený odraz doby a zejména kapitalistického marasmu.

Kobra (1986)

Sentimentální záležitost, snad první akční film, který jsem viděl jako děcko. I po letech jsem z něj plachej.... Legendární hlášky, Brigitte Nielson, samá rvačka.. co víc chtít :)

Král (2019)

Občas mi připadalo, že dialogy byly odpozorovány v McDonaldu a ne v historických reáliích. Jinak je dobová atmosféra popsána dobře. Film má reálný základ v souboji mezi králi Francie Karlem VI, který byl psychicky mimo a Anglie Jindřichem V. (tzv. Stoletá válka) - směřování k bitvě u Azincourtu - první velké nasazení anglických resp. původně welšských lučištníků - někdy se hovoří i o soumraku francouzského rytířstva resp. těžké jízdy. Vztah mezi panovníkem a jeho poddanými je silně zidealizovaný a je pohledem člověka 21. století přeneseným do středověku. Souboje jsou solidně zpracovány. Myslím, že anglický král byl ve filmu silně zidealizován a děj z historickou realitou dost pokulhává, přesto jako historický film Shakespearovského střihu to není marné...

Království nebeské (2005)

Po historické stránce dost zajímavé. Scény přesvědčivé. Na nic byla trapná Blumova řeč na konci filmu. Celkově nadprůměrný film, alespoň pro mne. S odstupem po dalším shlédnutí musím přidat hvězdu.

Láska (2012)

Snesu hodně, ale tohle je příliš..... Nechápu jak může tento film dostat nějaké ocenění. Až na pár taktů ze Schuberta jsem se převážně nudil v nekonečných scénách a modlil se ať už je konec. Nejhorší je dlouhá scéna s holubem, ale tzv. hluchých míst je film plný. Vše by se dalo vyjádřit v jedné hodině. Prvních 20 minut jsem čekal, že se děj rozjede, ale u toho jsem zůstal celý film. Z kina jsem odešel zklamaný a utvrdil jsem se, že ceny pro filmy v dnešní době vůbec o ničem nevypovídají.

Láska bez bariér (2018)

na francouzský film - komedii - se slibně vypadajícím scénářem strašně slabé a místy i trapné