Admirál (2008)

Zamilovaný trojuholník bol nudný, predvídateľný, bez iskry a chémie. Hlavných hrdinov akoby ani nezaujímalo, že sa milujú, vyznávali si lásku a tvárili sa akoby nič. Po emociálnej stránke je film rovnako slabý. Nevyužíva svoj potenciál, nijaké pocity nevyvoláva. Zobrazenie zlých boľševikov bolo umiernené, atmosféra nulová. Keby sa námorné bitky dajú do rúk nejakému výbornému režisérovi, spomínali by sa na ne dllllho. Réžia nevyužila obrovský potenciál. Efekty boli slabo podpriemerné, ale beriem ohľad na to, že je to ruský film. Kým pri prvej polovici som si hovorila "no čo už, film nevyužíva obrovský potenciál", pri druhej polovici som hovorila "do prdele, toto má byť čo?" Druhá polovica bola značne nudnejšia. Polku filmu sa cestovalo hore-dole a nič z toho. Vzťah Anny a Alexandra bol suchý. Druhej polovici chýbalo skoro všetko. Jediná časť, ktorá ma dostala bol záverečný vysnený tanec. 45%

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Ako samostatný film priemer. Ako pokračovanie úspešnej a úžasnej jednotky a dvojky je tento diel výsmechom celej série. 40%

Temný rytíř (2008)

Temný rytier nie je typický akčný triler, kde človek vypne a kochá sa. Pri tomto filme som mala všetky bunky v pozore a neustále rozmýšľala nad komplikovanými spleťami pocitov a charakterov postáv. Vlastne je tu veľa rozprávacích častí, kde sa dozvedáme dosť o jednotlivých charakteroch postáv. Typické bitky chlap s chlapom tu veľa nie je a aj tie, čo sú veeľmi rýchlo prehrmia. Akoby Nolana nebavilo točiť boje. Zato naháňačiek a prestreliek je tu požehnane. Temná a ponurá atmosféra dotvára ťažký boj medzi právom a neprávom. Oproti jednotke sa mi to zdalo ohromne prehnané. Všetky tie nekonečné výbuchy budov, áut, ciest, výbušnín, sudov s naftov... Korunku tomu všetkému dala jedna postava, ktorá utrpela ťažké popáleniny na tvári (preboha, odkedy pri popálenine vidieť pomaly jazyk cez líce?). Vizuálna stránka blízko dokonalosti, charaktery sú na sci-fi neskutočne premakané, herci sú perfektní, no tá neskutočná prehnanosť všetkého mi vadila od začiatku po koniec. Všetka megalomanská akcia kombinovaná s ťažkými úvahovými časťami môjmu žalúdku nesadla. 4* málo, 5* veľa.

Smrtonosná past 3 (1995)

Kým dvojka niesla aspoň aké-také podobnosti s jednotkou, trojka je už úplne vedľa. Keby je to nezávislý film, bez problémov dám i 4* Smrtonosnou pascou sa to môže nazývať iba preto, že je tu John McClane a vtipkuje, i keď nie veľa. Námet 100-krát megalomanskejší než pri dvojke (i tam to už bolo dosť prehnané). Akcia je nadpriemerná, film má dynamiku a nenudí, ale proste to už nie je ono. 71%

Smrtonosná past 2 (1990)

Ako pokračovanie tak perfektnej jednotky 3*, ako samostatný diel s dvoma prižmúrenými očami 4*. No hold urobiť dobré pokračovanie pri fantastickej jednotke sa len tak ľahko nedá. Oba diely sú v podstate neporovnateľné, v jednom je uzavretná atmosféra v jednej budove, odkiaľ sa nedá ujsť ani vojsť, v druhom sa dej odohráva na letisku, odkiaľ sa robili výjazdy kade-tade. V jednotke bol John McClane vhodený do víru udalostí a rozohodol sa konať, v dvojke si pospájal dve a dve a vhodil sa do udalostí. Chýba mi hustá atmosféra jednotky. Tiež mi vadí väčšia neuveriteľnosť scén (traja chlapi naňho strieľajú samopalmi, on nie je krytý, pomaličky sa kotúľa a obyčajnou pištoľou jedného zastrelí, druhého stihne zhodiť aj s lešením a keď naňho potom ešte časť lešenia spadne, zastrelí tretieho, ktorému sa práve vtedy museli minúť všetky náboje). Vadili mi všetci tí mŕtvi a záporáci. Akcia je síce výbušnejšia a krvavejšia, no nič viac. 71%

Batman začíná (2005)

Batman začína má plno efektných scén. Atmosféra je temná a chytľavá, človeka ľahko vrhne do deja. Jeden z mála komiksov, v ktorom sa dozvedáme viac o charaktere hlavnej postavy i to, prečo to robí. Prvá polovica je skôr charakteristika Bruca Wayna, druhá akcia. Celý film akoby vysvetľoval všetko o všetkom a mala som rovnaký pocit ako pri filme X-Men - z filmu doslova cítiť, že je to vysvetľovací diel a bude mať pokračovanie. Veľmi mi vadila absolútna neprehľadnosť bitiek a ich chaotické strihanie. Film má zvláštne kúzlo, no zároveň mu niečo chýba. Na záver - Bruce Wayne/Christian Bale mal charakter, no antihrdinom chýbal. Za atmosféru by si zaslúžil 5*, za akciu 4* 87%

The Black Hole (2008)

Každému sa raz všetko vráti i s úrokmi. Skôr či neskôr. 3,5*

Pro ptáčky (2000)

Obdivuhodné, ako sa dá v troch minútach vyjadriť pekná myšlienka, animácia a vtip. Roztomilé tak, ako to len Pixar vie.

Smrtonosná past (1988)

Videla som veľa akčných filmov, no tento patrí medzi tie naj. A to hlavne preto, že John McClaine nie je zobrazený ako neprekonateľný samuraj, ale ako bežný smrteľník. Už po prvej bitke mal tóľko škrabancov... Na Johnovi bolo vidieť strach, bolesť, nervozitu. Bruce Willis to zahral nad svoje pomery. Ďalším pozitívom sú záporáci. Sú to síce nemeckí zloduchovia, ale nesnažia sa zničiť svet ani o teroristický útok, ale ukradnúť 600 000 000 a zamaskovať to za terorizmus. Čo sa mi tiež páči je uzavreté prostredie - nikto nemá kam ujsť. 89%

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Nebyť tých zbytočných nevtipných neustálych úchylárňach by to bolo o triedu vyššie. Mohla to byť dobrá paródia, bolo tam zopár podarených vtipov. 30%