Zajíček bez oušek (2007)

Vo všeobecnosti nemám rada nemecké "romantické komédie". Prečo? Lebo vo všetkých sa snažia všetky vtipy stavať na sexe a dvojzmyselných narážkach. Bije to do očí, je to zbytočné a od vtipu to má ďaleko. To platí i v tomto filme. Keď to bežalo v telke a pozerala som si v novinách obsah povedala som si, že to môže byť dobré. Nebolo. Má to pár vtipných scén, no tých je tam poskromne. Hlavní hrdinovia sa môžu snažiť ako chcú, no neprehlušia stupiditu a zbytočnosť podaktorých scén.

Šmoulové (1981) (seriál)

Ako malé dieťa ma vždy zaujímali dve veci - prvá, ako je možné, že nevymreli, keď mali len jednu ženu, druhá, že Gargamel mal vždy smolu a všetci šmolkovia mu vždy zdrhli. Ako dieťa som mala tento seriál veľmi rada. Či s nostalgiou, či bez nej, tento seriál si zaslúži 4*.

Před svatbou ne! (2001)

Mám rada čierny humor, a preto mi koniec urobil radosť. Film má pár veľmi vydarených momentov, na hlavné hrdinky sa dalo pozerať, no niektoré scény sa sa mi zdali zbytočné. Je to milý film, od ktorého netreba veľa očakávať. 65%

Lepší pozdě nežli později (2003)

Bolo tu veľa zábavných miest, či už chvíle po infarkte Nicholsona a jeho liečenia v dome ženy, ktorá mu svojou povahou neskutočne liezla na nervy a naopak, až po ich vzájomné zbližovanie. No tých posledných 45 minút bolo načo? Úplne zbytočné naťahovanie diváka, ktorému je aj tak jasné, ako to dopadne. A čuduj sa svete, že to tak i dopadlo. Zbytočnú rozťahanosť filmu nespasia ani výkony hlavných predstaviteľov a pár dobrých vtipov. 60%

Vztekle tvá (2005)

Mala to byť komédia? Nebola. Mala to byť dráma? Tiež nebola. Čo to vlastne bolo? Hybrid. Zo začiatku to ešte pripomínalo drámu, no potom sa to začalo uberať neželaným smerom a dopadlo to dosť zle. Čím minúty naskakovali, bolo to horšie a nudnejšie. Všetky poprepletané vzťahy sestier a ich frajerov mi pripomínali argentínsku telenovelu a nie americkú komédiu. Dosť slabý film.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Pri žiadnom inom filme mi tak neskypela žlč nad nespravodlivosťou deja. O to väčšie potešenie prišlo na konci. Neskutočne emotívny film o osude neprávom odsúdeného muža vo väzení, kde kraľujú úplatní a podlí bachari. Sila a viera hlavného hrdinu je obdivuhodná. Celý film je veľmi dobrý, ujde, ako nič a dlho po vzhliadnutí zanechá spomienky na jednotlivé scény. Často sa mi stáva, že film ma svojou dĺžkou nudí alebo naopak sa mi zdá príliš krátky, no tento film je akurát. V podstate mu nič nechýba. Hodnotím ho s odstupom 2 rokov od vzhliadnutia, a predsa si pamätám väčšinu scén i to, čo som pri nich cítila. Pri žiadnom inom filme sa mi to nestalo. Rozhodne patrí do Top 10. 95%

Ratatouille (2007)

Nielen animačne prepracované, ale aj psychologicky. Každá postava má prepracovaný charakter, čo je veľkým plusom. Ďalšou výhodou je vtipný dej, na ktorom sa naraz zasmejú všetky generácie. Pre deti ponaučenie, pre dospelých humor. 89%

Najväčšie tragédie Slovenska (2007) (seriál)

Dobre spracovaný seriál o nešťastiach, ktoré už dávno vymizli z pamäte. Seriál dobre oživovali výpovede priamych účastníkov, ich vtedajšie pocity i to, čo si myslia s odstupom času. Dokument je zameraný nielen na to, čo ľudia zažívali, čo cítili, ale zaoberá sa aj tým, prečo sa to čo stalo. Je to veľký plus, pretože z toho nespravili len ďalšiu hru na city. Najlepší z dielov bol hneď úvodný, o nehode na Zlatých pieskoch. 86%

Lilo a Stitch 2: Stitch má mouchy (2005)

Jednotka bola veľmi dobrá a rada si ju pozriem znova, no dvojka jednotke nesiaha ani po päty. Je nudnejšia, menej originálna, suchšia. Jediné, čo ma potešilo bolo aspoň spolužitie Lilo, Stitcha, Nani a mimozemšťanov. Inak nuda, nuda, nuda. Klinec do hrobu bol koniec, ktorý bol priehľadný a za srdce ma teda nechytil. Takých koncov sú tucty.

Vánoční koleda u Černé zmije (1988) (TV film)

43 minút natrieskaných hlášok a humorných scénok. Čo mi však vadilo celý čas bol smiech pri scénkach i keď vtipné neboli. Mnoho vecí malo vyjsť vtipne a nevyšlo. Našťastie však humoru bolo viac - 85%.