Mother's Day (2010)

Nemáte svoje děti? Nevadí, vezměte si cizí a vychovejte je tak, aby přežili. Možná z nich budou trochu sociopati, trochu úchyláčci, psychoušci a vrazi, ale co na tom? Nemáte svůj dům? Nevadí, vezměte si cizí, nastěhujte se tam a terorizujte jeho majitele. Možná se jim to nebude úplně líbit, možná poteče trochu krve, budou lítat kulky a téct horká voda, ale co na tom? Hlavně že přežije alespoň někdo a celý kolotoč se může rozjet nanovo. Výborný thriller s dokonalou Rebeccou De Mornay, kterou bych za maminku asi moc nechtěla.

Mrtvej brouk (1998)

Teoreticky parádní, prakticky špatní herci, jedině Macháček výborný. Zajímavý projekt i scénář (který vydali knižně), ale tohle zpracování mi moc nesedlo. Ale hudba je skvělá. A František taky. Tak doplavat, dosrat a jdem!

Můří deníky (2011)

Ač by se mohlo zdát, že jde o spoiler, není tomu zcela tak. /// Můří deníky aneb kterak líbezná dívenka k homosexualitě přišla. Její otec tyto sklony vytušil již dávno, proto ji také bral často do přírody, kde společně pozorovali Zelenopláštníka březového, který umí dokonale splynout s okolím, nevyčnívat, skrývat své já, čemuž se snažil naučit i svou dceru. Ta však jeho náznaky nepochopila a otec, ač duší poeta, v běžném životě však obyčejný bankovní úředník, by podobné odhalení neustál, a tak spáchal sebevraždu, doufaje, že dcera ze samého smutku bude jeho kroky následovat a ušetří rodinu ostudy. Dívka však otcovu smrt ustojí a odjíždí do internátní školy, kde ji očekávají samé mladé, krásné, vyspělé dívky v lehounkých nočních košilkách, které ještě více rozbouří Rebečinu již tak dost zjitřenou mysl. Do školy však také nastupuje nová dívka, Ernessa, svěží a krásná, s pletí bílou jako sníh, rty rudými jako krev a vlasy černými jako ebenové dřevo. Netrvá dlouho a Ernessa naváže vztah s Lucy, Rebečinou spolubydlící a první láskou. V Rebece se probouzí žárlivost a začíná Ernessu tyranizovat. Do pokoje ji spolu s další spolužačkou v noci tajně nanosí tisíce můr a také mrtvou kočku, takže její pokoj začne silně zapáchat, kvůli čemuž musí Ernessu přestěhovat do místnosti ve sklepě. Ernessa je však stále statečná a své lásky k Lucy se nevzdává, proto Rebeka přistoupí k větším násilnostem. Zavraždí spolužačku a nastrčí ji pod okna Ernessy, nikoho ale ani nenapadne, že by tato milá dívka byla schopna nějakého zločinu. Rebeka to tedy zkusí jinak, zabije tělocvikářku, která Ernesse znepříjemňovala život, ale ani tehdy nikoho nenapadne spojovat si tuto nehodu s oblíbenou Ernessou. Když se kvůli Rebečiným věčným nástrahám Lucy omylem zraní a na následky umírá, provede Rebeka svůj finální kousek. Vejde do místnosti ve sklepě, kam musela být na nějakou dobu odsunuta Ernessa kvůli znečištěnému pokoji, tvrdě spící Ernessu polije benzínem a za živa upálí. Poté se, spokojena sama se sebou, vydá polici. ///// A abych nezapomněla, scéna první penetrace jedné ze studentek nevypadala jako návod pro další dívky, kterak si užít se svými partnery mužského pohlaví, spíše naopak. Také postava úchylného a oslizlého pana profesa, který se pokoušel Rebeku téměř znásilnil, též neukazuje heterosexuální spojení v příznivém světle. A k závěrečným titulkům hrající Marina and the Diamonds nemůže být jasnějším příkladem potlačované homosexuální orientace. Poslání je tedy dle mého názoru jasné, holky s holkama, ale nepřebírat, nebo bude oheň na střeše.

Muži na stromech (2006) (seriál)

Roztomilé a vtipné, navíc odehrávající se v krásné krajině...příjemný oddych od masových vrahů a uječených puberťáků, kteří zahltili televizní programy...milý seriál, baví mě..

My děti ze stanice Zoo (1981)

Nedokážu ze sebe vypudit ty silný emoce, co ve mě vždycky vyvolávala kniha, a posuzovat film jen sám o sobě. Tohle ztvárnění je pro mě směšný, plytký, prázdný.

Na nože! (2010) (pořad)

Oproti Masterchef trochu amatérské, ale u nás se do toho necpe tolik peněz, tak není divu. Pohlreicha i Vaňka jsou mistři oboru, přítomnost Filipové jsem nepochopila.

Narušení (1999)

Poprvé jsem viděla Angelinu skutečně hrát a musím uznat, že jsem ji křivdila, je opravdu skvělá, sociopat jak vystřiženej...a Winona byla také výborná, navíc mě velmi zaujala i Brittany Murphy, jak herecky, tak i postavou, jež ztvárňuje...velice povedený film..

Na stojáka (2004) (pořad)

Skvělá zábava, většina vystupujících mě ohromně baví. I když se občas najde nějaké trapné vystoupení, celkový dojem velmi pozitivní.

Na vlásku (2010)

Skvělá oddechovka, upravený klasický příběh, sympatické i nesympatické postavy, šarm, vtip a především předvídatelný, leč roztomilý (i když trochu zdlouhavý) konec. A povedená hudba i animace. A důležité poselství - blondýny už nejsou v kurzu, bičiz, brunety vládnou světu, říkal to i Evžen! A chci chameleona!