Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Filmovy zazitok! Vynikajuci film by mal niecim mimoriadne zaujat, mal by rozpovedat pribeh, taky silny ze divak je doslova priputany ku svojmu kreslu, mal by donutit toho divaka rozmyslat, ale nie plytko, povrchne ale az do hlbky ani nie tak filmovej ale pribehovej. Na hercoch by nemalo vidiet, ze hraju ale ze svojou postavou, ktoru stvarnuju, ziju. Hudba by mala citlivo doprevadzat samotny pribeh. A samozrejme koniec - divak by mal byt v neistote ukoncenia az do poslednych sekund. Toto vsetko toto filmove dielo, podla mna splna.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Spolu so serialom M*A*S*H, najlepsi serial v dejinach kinematografie!

Sex ve městě (1998) (seriál) odpad!

namet k tejto bezobsaznej stupidite, ukazujucej unudene panicky baviace sa snobskymi zabavkami, by si zasluzil extra kategoriu tu na CSFD, a to jest: EXTRA HYPER ODPAD. Ale je tiez mozne, ze som to cele spravne nepochopil(videl som iba 2 casti). Ak tento serial mal za ciel ukazat aky povrchny, egoisticky, marnivy... zivot ziju ludia v metropolach ako je napr.New York, ak to mal byt akysi vysmech takemuto sposobu zivota, tak potom sa ospravedlnujem tvorcom aj fanusikom tohto serialu.

Lampa (2004) (pořad)

Fenomenalna diskusna relacia na ktoru nedam dopustit! Obdivujem Stefana Hriba, ze ako moderator zvlada take siroke spektrum tem odmoderovat stylom, ze to pochopi aj clovek obdareny nizkou inteligenciou a zaroven je ta diskusia zaujimava i pre vedca. O tejto relacii ako takej sa s obdivom hovori ako na ulici tak i napr.v Slovenskom parlamente! Je popularna tak u sportovcov ako u napr.pravnikov. Lampa ovplyvnuje verejnu mienku na Slovensku. Myslim si, ze kazdy si najde temu, ktora ho v tejto relacii zaujme. Taktiez, je spickova vo vybere hudby, ked priestor dostavaju zvacsa malo zname hudobne zoskupenia, ale velmi kvalitne, ja som v nej objavil niekolko skupin ktore pocuvam doteraz a stal som sa, vdaka Lampe, ich fanusikom. Touto cestou sa chcem podakovat Stefanovi Hribovi a Jurajovi Kusnierikovi a celemu timu tvorcov Lampy, ze tvoria nieco, co ovplyvnuje ludske zivoty tak ludsky! Dakujem Vam a klaniam sa!

Mzda strachu (1953)

Ten uvod...Po asi 15 min.som to chcel vzdat, nastastie som sa prekonal. Predstavovanie postav, zivota v zapadakove kdesi v strednej Amerike bolo tak amatersky, priam naivne nafilmovany, az som nadobudol dojem, ze tento film je zly vtip, nastastie, od chvile vybuchu ropneho vrtu, to slo tym spravnym smerom, a nebyt tej uvodnej fazy, bolo by to na jasnych pat hviezd.

Dokonalá svatba (2010) (divadelní záznam)

Tak po zhliadnuti tejto divadelnej hry, na CT, som neveril vlastnym ociam - bolo to jednym slovom vynikajuce!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Najma by som ale vyzdvihol vykon Pana Herca Milana Nemca, ktory bol, podla mna, dokonaly, skvely, bravurny, ale tiez Petr Stepan, ci Lucie Zednickova, spolu s napaditym, vtipnym, logickym scenarom, kvalitnou reziou a ostatnymi hercami, prispeli k tomu, ze tuto komediu velmi rad ohodnotim plnym poctom hviezd, lebo naozaj je za co. Dakujem, za tuto lahodnost.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Tato rozpravka ma nechala takmer uplne chladnym...Pavel Travnicek by si, za svoj herecky vykon, zasluzil Zlatu malinu. Cely film mi pride nerozpravkovy a pritom: reziser - ok, scenar, tiez, herecke obsadenie - vyborne, ALE, myslim si, ze ako celok to je profesionalne urobene ale bez ducha. To, co by podla mna, malo robit rozpravku rozpravkou je, okrem ineho, lachkost ktoru je citit z kazdeho zaberu, ved je to tocene hlavne pre deti, zatial co tu herecke vykony vyzeraju ako nasilu. Hlavni hrdinovia mi na obrazovke pripadaju ako ze ich do vzajomnych dialogov reziser musel nutit... Strucna charakteristika: profesionalna praca bez stipky emocii.

Alias (2001) (seriál)

Nebol tento serial telenovela z prostredia spionov? Ma to, totiz, tie spravne ingrediencie typicke pre tento typ serialu - romanticka zapletka(s kolegom), krasna hlavna hrdinka, nelogicnosti, az to boli, natahovanie jednotlivych zapletok, tak, ze divak straca prehlad - kto s kym, preco, ako... Mna z toho zacala po urcitom case bolievat hlava.