Zmizení (2013)

Hugh Jackman stvárnil svoju postavu neuveritelne presvedčivo, asi podal životný výkon ale treba dodať, že celý film je skutočne vynikajúci s ponurou atmosferou, chvilami pripaminajúcu Sedem, brilantným scenárom, veľmi kvalitnými hereckými výkonmi, dejovými zvratmi...

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Nemôžem si pomôcť, ale toto je filmový trapas. Len nechápavo som sledoval to, čo sa odohrávalo pred mojimi očami! Naozaj tento nepodarok zaraďujem do kategorie Zlý filmový vtip. Pri tomto filme som si uvedomil, ako krásne vedia producenti manipulovať s divákom - vsadia na staré a už zriedka obsadzované hviezdy, pridajú zopár hlášok, akože akčné sceny(treba zdôrazniť, že niektorí herci sa ledva hýbali, že Arnie...) a akože digitálne efekty...No, ako retrospomienka na zašlé roky 80 celkom obstojné ale v porovnaní so sučastnými akčnakmi, C alebo D kvalita. Dve hviezdy som dal z ucty k legendárnym hercom a zopár hláškam, inak CELÉ ZLE.

Donnie Darko (2001)

Fuuuuuuuu. Tak toto je dosť silná káva! Mne to celé príde ako pohľad do mysle duševne chorého teenagera. Nič viac, nič menej. Tento snímok radšej nehodnotím. Možno ak si to niekedy ešte pozriem, tak potom sa odhodlám k hodnoteniu.

Svítání (2009) odpad!

Kategoria: raz vidieť a čím skôr zabudnúť. Prečo sa natáčajú filmy ako je tento???? Filmový priemysel musí byť v riadnej žumpe!

Doktor Flastr (1998)

Jedna z otázok, ktoré ma napadli po zhliadnutí tohto filmu, bola prečo on vystriedal ,zo začiatku, toľko zamestnaní? Odpoved, podla mňa je, že hľadal zmysel života a to je to dôležité na čo tento film poukazuje a čím je zároveň úžasný. Típek sa túla bezcielne životom, dokonca skončí na istý čas v blázinci aby po nájdení toho čo si možno ani neuvedomoval že hladá, zistí , aký je život úžasný čo mu dá silu ísť za tým čo je správne a dobré, bez ohľadu na prekážky. Jednoducho úžasný film. Vrelo odporúčam najmä tým, ktorí sa bezcielne túlajú životom a cítia, že im niečo vnútorne chýba.

Policejní akademie (1984)

Tak tato komedia presne zapada do mojho oblubenho zanru: Dobropocitova pohodovka.

Válka Bohů (2011)

STRUCNE To najhorsie: 1.herecke vykony - na urovni hereckeho kruzku na zakladnej skole(okrem Rourka). Niekedy som sa musel smiat nad tym amaterizmom 2.obsah - nic moc(ale to ani nebol zamer), resp.mnohokrat opakovane klise, napady... To najlepsie: 1.krasna Freida Pinto 2.zaverecnych asi 15 minut.

Vyšší princip (1960)

Brilantna drama, mne svojou atmosferou a rovnako tak gradaciou, pripomenula legendarnych 12 rozhnevanych muzov! Neviem ci Vyssi princip bol nominovany na Oscara, ale ja, ak by to bolo v mojej moci, tento skvost nielen nominujem ale bez vahania Oscara udelim nielen za najlepsi film, ale tiez hudbu, ktora az mrazivo doplnala uz tak hustu atmosferu filmu, kameru, reziu, rovnako tak herec v hl.ulohe bol skvely! Skoda, ze takychto filmov je v dnesnej dobe ako safranu.

Sucker Punch (2011)

Vav! Pre mna, je tato fantasy drama, prekvapenim roka! Vo filmovom priemysle, najma v tom holywoodskom, to funguje s uputavkami na novy film nasledovne - do tychto uputaviek su poskytnute tie najlepsie casti filmu aby sa dotycny film co najlepsie predal, to je jasne, ale ked som si pozrel uputavky k tomuto kusku, povedal som si: ,,Dievca v minisukni, v topankach vo vysokych podpatkoch ako nici nejake prisery, to bude povrchny filmovy pruser." Jak velmi som sa mylil! Tento film ma niekolko vrstiev, ktore do seba vyborne zapadaju. Je fakt, ze o logike tohto filmu by sa dalo diskutovat, rovnako i o niektorych hereckych vykonoch, ale tak skvelu kombinaciu fantasy a dramy, je vidiet malokedy.