Banda (2019) (seriál) odpad!

Perverzné, úchylné, beštiálne. Každá séria je perverznejšia, odpornejšia, úchylnejšia ako predchádzajúca. Medzi seriálmi nie je jednoduché nájsť väčšiu odpornosť ako tento seriálový hnus. Videl som celé dve série a prvú časť tretej, ale už stačilo, už ani jednu časť.

Machete (2010) odpad!

Je škoda, že sa točia takéto filmy. Imbecilita jak vyšitá. Obrovská strata času.

Domek z karet (2013) (seriál)

Frank J. Underwood je typický, ukážkový, úspešný psychopat. Intrigánsky, manipulatívny, po moci túžiaci Frank, v ktorého blízkosti si nikto nemôže byť istý, či nepadol do siete jeho manipulácie, lží, pretvárky. Pravdu či nezákonnosť tvaruje podľa svojej potreby udržať si, alebo získať väčšiu moc. Svojim ľuďom pomôže, ,,nenechá ich ležať krvácajúcich na bojisku", ale stačí aby niekto z nich prekukol jeho hru a z šarmantného Dr. Jekylla sa stáva krutý a bezcitný Mr. Hyde. Všetko je dočasné, aj Frankova priazeň. A napriek tomu, že je zločinec a vrah vytvorí niečo čo dá veľkému množstvu ľudí prácu, nakŕmi ich rodiny, vytrhne ich z biedy, z depresie. Robí to pre bežných ľudí? Áno aj nie. V prvom rade to ale robí pre seba, pre moc. Jeho motivácia je síce sebecká a mocibažná, ale veď pomohol tisícom, či miliónom ľuďí! Ospravedlňuje ho to? Akú tvár má zlo? A akú tvár má dobro? Je rozdiel medzi dobrom a zlom iba uhol pohľadu? Vykonal vo svojom živote viac dobra či zla? Je vôbec vo vysokej politike možné dosiahnuť niečo prospešné pre veľa ľudí bez zničenia iných ľudí, svojich oponentov, keď okolo vás sú podobní, po moci túžiaci dravci? Spoznajte Francisa J. Underwooda a začnete váhať. Nie Hannibal L.,či Lex L., niektorým skutočne žijúcim politikom či niektorým úspešným psychopatom najpodobnejší je Francis J. Underwood.

Shazam! (2019)

WTF! Nepodarený mix filmov o Supermanovi, Harry Potterovi a Sedem? Ešte aj posledný hriech - presne jak v Sedem. Fincher sa musí na stoličke obracať.

Utøya, 22. července (2018)

Na to, aby film nechal v divákovi nejakú stopu, či pocit, aby o ňom premýšlal, netreba digitálne efekty, hektolitre krvi či bojovú super choreografiu. Stačí tak málo a predsa tak veľa - veľmi kvalitné filmárske umenie, čo tento film bezpochyby spĺňa. Nie, tento film nie je zábavný, samozrejme to ani nebol zámer tvorcov, ich zámer bol vytvoriť čo najrealistickejšiu simuláciu šialených udalostí ktoré vykonal bezcitný maniak, ich zámerom bolo tiež, primäť diváka zamyslieť sa nad tým, čo sa tam, na ostrove Utoya udialo. Podarilo sa im to veľmi výstižne a trefne.

Učitelka (2016)

Tento vynikajúci Česko - Slovenský film skvelo vystihuje dobu v ktorej sa odohráva, charaktery postáv, ich motivácie. Neodfláknutý, ale presný a výstižný scenár, bravúrny herecký výkon Zuzany Mauréry a jej stvárnenie veľmi manipulatívnej psychopatky za katedrou sú nezabudnuteľné. Film miestami pripomína iný skvost: Dvanásť rozhnevaných mužov. Slovenskej a Českej kinematografii prajem čo najviac takýchto filmov.

Deadpool 2 (2018)

Vcelku prúser až na zopár zábavných scén.

Svědek (1981)

Film vytvárajúci otázky, film ktorý pohltí diváka svojim dejom, spádom, inteligenciou a zároveň veľmi presvedčivo poodhalí niečo zo sveta v ktorom existuje inšpektor, vrah a svedok. Výborne vystihuje spletitosť, komplikovanosť, ale aj náhodilosť vo svete zločinu, pri vyšetrovaní.

Vražda na večeři (1976)

Toľko legendárnych hercov a pritom taká sprostosť. Ako paródia nevtipná, ako kriminálka nelogická s niekoľkými do neba volajúcimi chybami. Podozrivý bol jasný hneď na začiatku, odhaľovačka neoriginálna. Už dlho som nezažil, aby mi herci svojím hraním šli na nervy. Jedna hviezda za zopár dobrých momentov, inak by som to s čistým svedomím hodnotil ako brak a nepodarok.

Marťan (2015)

Tento film je zaujímavá a miestami vtipná sci-fi simulácia toho, čo by sa vo vesmíre dialo keby...Možno každý astrofyzik povie, že to je nereálna hlúposť. Možno a možno nie. Je zaujímavé o tomto filme premýšľať, je o čom. 3D efekty sú výborné.