crap

okres Uherské Hradiště
Observer

<< předchozí 1 2
    • 20.9.2017  15:14

Takové smíšené pocity z této redneck mafioso podívané mám..potenciál dobrý ale nedotažený, nebo spíš přetažený? Až moc předvídatelnosti v té přemíře nepředvídatelnosti.. až moc nevyspytatelných vtípků, které ve výsledku působily ve své "jednoduchosti" spíše trapně než geniálně. Až moc "cameos", které asi měly dodat punc světobornosti, ale ve výsledku to opět byl jen slabý pokus udělat film zajímavějším. V některých chvílích jsem se až styděla za ty "zábavné" momenty, kterým jsem se nedokázala zasmát (a přitom to byl asi záměr scénáře). No, dávám 3* za Graiga, flegmouše Drivera a pěkný mustangy, ale ten zbytek si stěží zaslouží 2*.

• 14.9.2017  20:12

Krásný a hřejivý neobyčejný příběh obyčejných (byť rozlišných) lidí.. Kdyby se opravdu takhle dalo hrát s osudy ostatních a měla to v rukou Amélie, bylo by nám všem už jen dobrě.

• 13.9.2017  12:08
    To (2017)

Bylo toho spoustu co jsem od tohoto snímku čekala a většiny se mi dostalo. Pro mě byl bohudík film z větší části zaměřen na příběh, atmošku, vývoj postav, herecké výkony, excelentní kameru (a mnoho dalších skvělých filmařských atributů) a méňě na tu obvyklou prvoplánovost spousty hororů a to diváka především co nejvíce vystrašit v těch nejméně očekávaných momentech. Skarsgard si s adaptací postavy Pennywise celkem vyhrál a jsem ráda, že ji pojal odlišně než jeho předchůdce Tim Curry. Ten byl pro mě asi děsivější kvůli té své flegmatičnosti a jakoby ledabylostí vůči všemu, takový ten znuděný klaun bez enthusiasmu, co to dělá jen aby měl co do huby (zde doslova). Ale samozřejmě rozdíly v celkové kvalitě pojetí mezi TV filmem a blockbusterem jsou zde velmi znát. Moc se těším na dospěláckou verzi, věřím, že tam už se z naivního dětského světa přehoupneme do děsivějších sfér. Dávám 5* IT je moje srdcovka od dětských let..

• 28.8.2017  00:21

Zajímavé, nevšední a milé.. tento typ filmařiny není nic, co bych potřebovala nebo chtěla na denní bázi, ale jednou za čas, když je chuť a příběh alespoň nějak vyhovuje mým standardům, mě zhlédnutí takového snímku dokáže potěšit. A tohle byl zrovna ten případ :) Navíc hlavní postava imigranta a její ztvářnění mi bylo moc sympatické.

• 28.8.2017  00:13

Tenhle snímek je pro mě prostě KRÁSA, žadné přídávné jméno už není potřeba.. 5*

• 14.8.2017  12:18
    Baby Driver (2017)

Boží.. takhle si představuju uvolněnou zábavu v kině. Scénář, herecké obsazení, nepřetržitá akce a převážně, mému sluchu nejvíce lahodící hudba, která byla geniálně vybrána a rozložena. Dlouho jsem neviděla film, který svou genialitu a hlubší význam postaví právě na doprovázené hudbě a udělá z ní tímto prim celého snímku. V tomto případě mi spíše přišlo, že děj filmu a chování postav se podřizovalo písním a jejich rytmu. OST poslouchám od chvíle co jsem přišla z kina.. opravdu moc (hudebně) povedené dílko. PS: co se týče příběhu, tak za mě velmi milé zpracování s nijak se neskrývajícím kýčem mladé romance a "trochou" toho násilí.

• 9.8.2017  13:31

Pěkný film s velmi vznešenou a nadčasovou myšlenkou. Jen animace a pojetí na mě už lehce předpotopní, proto podruhé to již vidět nepotřebuji, ale za to poprvé jsem ráda :)

• 9.8.2017  13:23

Blbina.. totálně na sebe nenavazující slátanina snažící se docílit nějakého celistvého uměleckého puncu, bohužel bez jakéhokoli souvisejícího kontextu či smyslu. Vlastně ani nevím o co se zde ta mladá režisérka pokoušela (?) Fascinovat? Šokovat? Zprostředkovat nám jakési surreální pojetí života 16ti leté, nevyrovnané, neustále si stežující berlínské puberťačky(bezostyšného fracka)? Jejdamane (oči v sloup).. tohle snad nikoho z nás ani nezajímá. Přišlo mi to celé jako velmi odlehčená pohádka inspirující se nečím jako zromantizovaným hybridem Trainspotting a My děti ze stanice Zoo. Jednu * má Helene za to, že je fakt ještě mladá, ale pokud chce dál točit, měla by nakoukat ještě spoustu filmů.

• 11.7.2017  11:46

To je tak, když se člověk na něco těší a očekává mnoho.. Popravdě jsem nedostala ani polovinu toho, co jsem očekávala, ale zase to nemůžu hodnotit jako úplné zklamání. Erotiky i psycha to mělo dost.. jen bohužel toho psycha až přepříliš, tak nepřetržitě gradující vyhrocení v druhé polovině už začínalo potrádat smysl a filmu to bralo na vážnosti, ba ho to i zesměšnilo. Ale nemůžu říct, že by mě to nudilo, o to se Ozon opravdu bravurně postaral, jelikož se tam nálada a napětí mění tak často, že do nudy má divák opravdu daleko! Když k tomu přidám atraktivitu obou hlavních představitelů, tak předpokládám, že jak muži tak ženy si zde přijdou na své. Finální verdikt: celkem dobře a zdatně povedená slátanina.

• 10.7.2017  10:18

Mám ráda příběhy opředené tajemstvím a s nejasnými konci.. Ale tohle bylo celé už až moc nijaké a divákovi minimálně osvětlené. Vo co tam teda celou tu dobu šlo se ptám? Předtím, v průběhu, po? Nic nebylo objasněno a jestli to tedy má být film stavěný jen na vizuální stránce či přemrštěných histerických postavách a jednom nemluvném hrdinovi s pohledem raněného kolouška(na kterém jsou bůhví proč všichni členové rodiny tak podivně emočně závislí), tak to mi tedy přijde dost málo.. Btw od takové rodiny bych taky utekla, a už se nikdy nevrátila.

• 8.7.2017  21:22
    Špína (2017)

Pět hvězd si zaslouží hlavní herecký výkon, který byl naprosto zdrcující a na světové úrovni. Někdy mi scénář trošku haproval, ale těch chvil bylo málo. To hlavní je důležitost ocenit režii a pojetí filmu, která mi zde přišla opravdu velmi profesionální jako jsem už dlouho u českého či slovenského filmu neviděla. Za tohle klobouk dolů, mám radost, že se konečně zase můžeme v cizině čím pochlubit.

• 2.7.2017  20:13
    Elle (2016)

Strašně zajímavý snímek.. mě prostě tyhle "obyčejné" příběhy bez speciálních efektů a zbytečných neuvěřitelných zápletek vždy zasáhnou mnohem víc, než ty filmy, které těmito atributy musí svou nezajímavost příběhu kompenzovat. Vývoj zde byl dosti nečekaný a přitom tak plynulý a propracovaný. Nutno též zmínit herecký výkon hlavní postavy, který byl natolik opravdový až z toho běhal mráz po zádech.

• 5.6.2017  00:49
    Anthropoid (2016)

Líbilo! Asi jsem totiž čekala méňe, a ano převážně kvůli ne příliš pozitivním ohlasům týkajících se ztvárnění anglicko - československého přízvuku. Z mé strany asi jediná význačná výtka.. tak buď to udělám pořádně anglicky nebo česky, nechápu proč snaha o tak akcentovaný hybridní přízvuk. Když opomenu tohle, tak bych ráda zdůraznila jak jsem se po celou dobu filmu cítila hrdě, Gabčík s Kubišem byli hrdinové největšího kalibru a tento film mi to krásně připomněl. Hodně oceňuji i tu decentnost jakou byl příběh pojat.. Zaznělo tu, že romance tam být vůbec nemusela a toho jsem se taky bála, jelikož jsem čekala kdovíjakou obří nálož válečné zamilovanosti ve stylu Pearl Harbor, ale znovu se budu opakovat - ono to tam bylo zakomponováno strašně přirozeně a uvěřitelně, zde bych vůbec neviděla problém. Čeští herci a jejich sladěný krok s těmi světovými byl pro mě další velmi (mile) překvapující úkaz! Cillian je srdcovka, takže tohle mé guilty pleasure nemusím ani rozebírat.. a líbílo se mi jak se toho Britové/Irové ujali a vůbec mi nevadí, že to nenatočil a nenapsal český režisér.

• 29.5.2017  01:24
    Na dotek (2004)

V pubertě to býval jeden z mých nejoblíbenějších filmů.. po dlouhé době jsem si ho opět celý pustila a v dospělosti na mě působí snad ještě silnějším a ztotožnitelnějším dojmem. Soundtrack je zde také více než povedený a to hned filmu (navíc takového žánru) dodá plusové body, až bych si troufla tvrdit, že je schopen snímek (v tomto případě) dotáhnout k absolutní dokonalosti. Herecké obsazení na počtu chudé, o to víc na kvalitě bohaté a pestré. Jen si nemůžu stále vybrat (ostatně asi jako Anna) jestli bych dala přednost fešnému živočišnému doktorovi nebo citlivému neméně atraktivnímu umělci..

• 16.5.2017  23:22

Pro mě neskutečně krásný a dojemně autentický příběh.. Dokáži si představit, že přesně takhle se to vše událo, vizuálně i pocitově. Atmosféra filmu byla téměř hmatatelná a do detailu doplňovala jeho vizuální stránku. Život velkých umělců je vždy alespoň něčím natolik zajímavý aby se o něm mluvilo, už jen kvůli jistému předpokladu nějaké formy excentričnosti. Ale život Zdzislawa byl vlastně ve své podstatě úplně obyčejný, a právě proto tak dojímavý a zasluhující si pozornost diváka. Obě hlavní role (otce i syna) jsou dokonale zahrány a člověk by si jen těžko vybral na kom tento snímek stojí víc, jedna bez druhé by se takhle silně do paměti pozorovatele nikdy nezaryla. Čekala jsem od toho hodně a dostalo se mi snad ještě mnohem více.. víc takových snímků prosím.

• 15.5.2017  00:35

Ojedinělý příběh. Geoffrey Rush svou roli sehrál bezchybně a ovládl tak celý film. Ostatní postavy včetně Claire ho jen adekvátně doplňují. Hudba i scénografie jsou zde dotáhnuty k dokonalosti a pro prostředí umění nezbytná složka. Svět výtvarného umění mě vždy hodně přitahoval a ohromoval svým tajemnem a nesrmtelností, přesně jako svět filmu a ten je díky tomuto konkrétnímu snímku zase o něco bohatší..

• 8.5.2017  11:34
    Rocco (2016)

Hmmm.. popravdě svůj postoj vůči tomuto velmi otevřenému dokumentu stále hledám. Slovo, které mě napadá jako první je asi bizarnost. Ne, že bych nevěděla na co jdu, ale i tak mě spousta věcí, týkající se pornoprůmyslu, překvapila nebo uvedla do rozpaků. Nejsem si zcela jista, zda Roccovi veřit všechny ty jeho pocity a zkušenosti, které zde tak explicitně vyjadřuje a detailně popisuje. Historka s přítelkyní jeho mámy po její smrti mě dost šokovala, na druhou stranu ale zase musím ocenit jeho absolutní otevřenost ve všech jeho "přiznání". Když člověk 30 let dělá to co on, veškeré drahoty jdou asi stranou. I když je to snímek pro mě velmi ojedinělý a zajímavý, objektivně jej posoudit asi nedokážu. Život pornoherců/hereček je něco s čím se pocitově nijak ztotožnit nedokážu, i kdybych se sebevíc snažila..

• 5.5.2017  12:07

Zajímavá podívaná! Překvapilo mě, že jsem se po celou dobu ani chvíli nenudila, děj byl plynulý a přirozený. Postavy a vztahy mezi nimi byly úplně jako ze života, obyčejné ale přitom mající svou váhu a smysl. Částečně smutné, částečně úsměvné.. Nejhlubší dojem jsem si ale odnesla z rumunského prostředí, člověk je pak vděčný za to co má.

• 25.4.2017  08:57

Moc jsem se na tento film do kina těšila. Zápletka zní super a realisticky, plus italština tomu dodá šmrnc (který jiný evropský jazyk zní jako hádka, i když se mezi sebou lidi pouze normálně baví?). Ale tak nějak ta prvoplánovost tu od začátku smrděla a dalo by se říct, že zabila potenciál toho, jak by se děj mohl rozvíjet dál.. Pro mě to byla spíš komedie než drama. Drama leda v tom, že věřím, že se lidé dost děsí té představy odhalit obsah svého telefonu. Verdikt: tři* za neúplné využití možností dobře stanovené zápletky, 4* za to že jsem se fakt nasmála.

• 24.4.2017  19:01

Mě tohle opravdu pobavilo! Franca mám za hereckého vizionáře, který dokáže každému snímku dodat něco hodně specifického ze sebe, ať už hraje role vážné, drsné nebo takto komediální. Jistě, některé vtípky tu zde mohou být považovány za příliš extrémní a nechutné, ale koncept americké komedie se tímto "totally insane" směrem prostě už dávno začal ubírat a já se tomu ráda směju (jelikož v tom vidím dobře propočítaný účel). Od We're The Millers je to za mě nejlepší šílená americká komedie!

• 4.4.2017  00:07
    The Doors (1991)

Váhám mezi 3* a 4*.. Tři hvězdy by se rovnaly těmto mým pocitům: čekala jsem něco jiného, bylo to moc zdlouhavé, postrádala jsem více zapojení ostatních členů kapely a lidí vůbec(kteří významně přispěli a byly okolo, když The Doors vzrostli, koncertovali a pak upadali..), hodně centralizované pouze na vztah Pam a Jim. Poslední chvíle Jima a jeho smrt v Paříži lehce odbyté.. Čtyři hvězdy by si to zasloužilo za: Kilmera, který byl opravdu velmi dobře připraven a lepšího Jima by člověk mezi herci jen steží pohledal. Film dodal divákům zase trochu jiný pohled na to, jak se takový životopisný snímek může pojmout. Nechává divákům prostor si některé věci převzít podle sebe nebo domyslit. Ty improvizované poetické chvíle Jima na koncertech byly nedílnou součástí jeho i celého představení The Doors a chvílemi jsem si připadala jako bych opravdu sledovala vystupujícího Jima v rauši. Opravdu jsem cítíla zvláštní zmatek po dokoukání, jelikož The Doors miluju, Jimův život mi taky není cizí, ale tohle mi přišlo málo objektivní :/ Na druhou stranu je to velmi procítěně natočené, zaměřující se převážně na umělecko-poetickou stránku frontmana, na které to veškeré poblouznění kapelou vlastně stálo a zapříčinilo jejich rozkvět i pád.

• 14.3.2017  23:09
    To (TV film) (1990)

Též zmíním ten fakt, že jsem TO poprvé viděla jako dítě v TV (s nejlepší kamarádkou, když jsme u nás doma přespávaly).. a jak už tu bylo párkrát řečeno, věřte, že tohle se vám do paměti zaryje. Tim Curry je tu k nepoznání (i herecky) a na TV film mi TO vždy přišlo nadprůměrné. Scény jako krev řinoucí se z odtoku v koupelně, náhodně se vyskutující balónky bez majitele, zprvu neškodně vyhlížející klaun vykukující (a lákajíc děti) z postranního kanálu chodníku, posléze se měníc v čiré zlo se špičatými zuby a zarudlými oči.. to vše mě děsí po dlouhá léta a zakazuji si to vybavovat. Pravda, knihu jsem sama nečetla, ale starší sestra mi ji (v rámci večerní "srandy" společného dětstkého pokojíčku) předčítala před spaním než jsem viděla film a musím říct, že mě vyděsil ještě víc než samotné čtení. Asi to bude Kingovým zdlouhavým popisováním všeho, což mě osobně vždy začalo dřív nebo později nudit. Tenhle film to vše vyobrazuje tak nějak surově a přitom tajemně. Navíc, hororové příběhy zahrnující dětskou naivitu a (ne)důvěru v sobě vždy nesou takové zvláštně svírající pocity.. Abych to shrnula: klauni, kanály, stoky, chodby vodovodů, červené balónky, veřejné vykachličkované sprchy.. to vše je po tomto filmu na mém seznamu 'nežadoucí'.

• 10.3.2017  00:24

Na jakkéhokoli Tarantina se vždy ráda podívám, pro mě je jeho tvorba opravdu zážitek a takové zvláštní pohlazení na duši.. Ale teda Inglourious Basterds a Hateful Eight se mi líbily mnohem víc než toto.. asi proto, že Django mi přijde na Tarantina až nezvykle výpravný a moc ucelený. Já prostě raději ty jeho klasické příběhy rozdělené do kapitol se zdlouhavými dialogy, to je pro mě přesně to pohlazení, které jsem zmiňovala. (Jinak Leo boží)

• 10.3.2017  00:02

Film co si pamatuji už z dětství a pamatuji si i přesný pocit, který na mě tehdá zanechal.. nic tak mysteriózního, psychologického a erotického zároveň jsem do té doby neviděla, a ten pocit přetrvává až dodnes (od dob děťství jsem ho viděla ještě cca 3x). Nicole v době točení filmu byla ve své fyzicky nejkřehčí formě a Tomáš mi tu taky vůbec nevadí (ne tak jako dnes). Kvalitní režie je tu samozřejmě do očí bijící a nikdy bych od toho ani nečekala nic míň. Celkově velmi zajímavý surrealistický snímek.. a to erotično mu jen dodalo plusové body.

• 9.3.2017  23:29
    Deadpool (2016)

Já se fakt pobavila. Tohle na nějaký čas lehce odvrátilo mou (téměř úplnou) skepsi ke komiksovkám za poslední cca dva roky. Popravdě opět mě nepřekvapuje, že ne všichni sdíleli mé nadšení.. prej moc rádoby vtipné atd.. v době, kdy používáme kritické myšlení denně, se lidi zapomenou sem tam od toho odprostit a uvolnit se. Ono to totiž přesně takové mělo být a to dokážu ocenit! Stejně tak dokážu ocenit Reynoldse (kterého jsem nikdy úplně nemusela, ale tímto ztvrárněním mi v masce pohyby lehce připomínal mého oblíbence Jima Carreyho) a jeho snahu o totálního položení se do komické postavy. Umět pobavit je set sakramensky těžká a velmi podceňovaná disciplína, a když už někdo neumí ocenit ani tohle, tak by se na takové filmy prostě asi ani neměl dívat a zbytečně je pak plevelit kritikou.

• 9.3.2017  23:10

Má nejoblíbenější Bondovka! Hlavně Bond byl vybrán skvěle, pro mě příjemná osvěžující změna po naškrobeném Brosnanovi.. Craig se jako Bond liší a to se mi líbí, je to díky němu celé takové přirozenější a dobové. Další výrázné plus má i hlavní villain, jelikož Mikkelsen je prostě skvělý herec a díky tomuto jeho stvárnění jsem obohatila můj osobní filmový list o mnoho další kvalitní filmy (převážně Dánské). Co se týče tématu 'Poker', to byla další nevídáná změna. Film, který má být velmi akční a napínavý se přesně tím stane, ale ne za pomoci honiček a přestřelek.. má to svůj vlastní vyjímečný šmrnc vyvolaný prostředím karetní hry, která je sama o sobě napínavá víc než kdejaký vysoce adrenalinový sport. Tohle vše se odehrává mezi Bondem a Chiffrou, což je dokonalé spojení. *****

• 6.3.2017  23:58
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

S Ericem je život vždy tak nějak jednodušší.. Seriál který určil sám sebe, nic se k němu nedá přirovnat. I proto je tu zase ten (klasický)háček, že takhle jednoznačně vymezený přístup k tvorbě si najde i své "haters". Každopádně South Park je pro všechny co se chtějí povznést nad veškerou tu všudypřítomnou iracionalitu jednání lidstva. SP totiž dokáže i tu sebevíc seriózní mediální událost/záležitost natolik zasměšnit, že absolutně sabotuje jakkýkoli její hlubší význam nebo pokus o blahodárný vliv. Takové řemeslo neovládá jen tak někdo..

• 6.3.2017  21:15
    Jackie (2016)

Zvláštní mi u tohoto snímku přijde to, že se jmenuje Jackie, ale přitom pojednává jen o jednom(byť významném) milníku jejího života. Ale Jackie přece byla mnohem víc, než jen vdova po prezidentu Kennedym. Až moc se tento film zaměřil na smutek jedné osoby těsně po zabití milovaného manžela.. v takových situacích se člověk chová prostě jinak, nepředvídatelně, možná až moc sobecky a jednostranně. A pak nám z Jackie vyjde ukňouraná, lehce arogantní a rozmazlená ženuška, za což jsem ji nikdy nepovažovala a věřím, že ve skutečnosti měla mnohem víc vznešených a ocenitelných vlastností. Není to úplně špatný film a Natalie se určitě hodně snažila.. ale bylo to málo.

• 6.3.2017  20:52

Jeden z nejlepším filmů kinematografie vůbec. A také jeden z nejzásadnější filmů pro všechny zarputilé fanoušky sci-fi a akčňáků. Tento snímek prostě nastavil velmi vysokou laťku na hodně dlouho a otevřel tak nové obzory mnoha generacím. Plus *****

• 6.3.2017  12:31
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Tohle je prostě seriálový/sitcomový evergreen.. Sama dost dobře nechápu, jak se tomu dokážu stále smát i po tolika (nespočet) zhlédnutí. Každá postava tu má svoji nepopiratelnou důležitost a nepostradatelnost. Každý z nich je úplně jiný a právě proto jim to přátelství věřím, přátelé si i v reálném životě prostě padnou a přitom se nemusí shodovat ve všech názorech nebo oblibách. Pro mě je přátelství oproti partnerskému vztahu absolutně nesobecké a vstřícné k tomu druhému, a mít jich kolem sebe denně pět je opravdu štěstí :)

<< předchozí 1 2