crap

Observer

2 body

<< předchozí 1 2
    • 25.5.2018  08:50

neurazilo ani nijak vysoce nepředčilo očekávání.. - adekvátní dávka humoru a svěžího přístupu (které se zrovna k příběhu Sola velmi hodí - narozdíl od 7 a 8, kde bylo využití vtipnosti spíše trapné) - Alden se toho ujal obstojně (Chewbacca taky) - čistě subjektivně se mi Rogue One líbilo víc - rozhodně přijatelnější zpracování pro zarputilé fanoušky Star Wars než nové dva díly této nonalogie (ale kratší to klidně taky mohlo být..)

• 29.3.2018  09:25

Krásně tragicky realistický přesto potenciálně poučný film.. Jak řekl můj kamarád po projekci: hořkosladký. Paradox dvou světů z vizuálně totožného pastelového prostředí: první - ten pohádkový smyšlený Disneyland kde veškeré starosti jdou stranou, druhý - ta skličující realita lidí žijících v blízkosti této utopické představy. Jakoby se to vše okolo snad potřebovalo vybalancovat.. Děti bez příkladného bezstarostného dětství v přímém dosahu dětí trávící nejšťastnější chvíle v pohádkovém světě.. může se zdát nefér, ale na někoho ten černý Petr holt padnout musí.

• 1.3.2018  18:10
    Happy End (2017)

Asi jsem čekala víc a proto mírné zklamání. Obyčejné příběhy ze života zachycené ve filmu mám mnohem raději než kdejaká přehrocená dramata, ale trochu víc zajímavosti tento snímek rozhodně postrádá.. výkony Isabelle se nedokážu nabažit a věřím, že kdyby dostala víc prostoru i tu, hned by to šlo na kvalitě výrazně poznat. Byla jsem výsledkem opravdu překvapena, Hanekeho dosavadní práce na mě zatím vždy silnější dojem udělala, zde ne.

• 15.2.2018  16:16
    O.J.: Made in America (TV seriál) (2016)

geniálně a až překvapivě nadmíru objektivně zpracovaný dokument..

• 28.1.2018  22:27

Třetí hvězda patří nepřekonatelnému a dechberoucímu výkonu Garyho, při jehož sledování jsem si musela několikrát sama připomenout, že Winstona hraje právě tento herec. Byl skutečně k nepoznání.. o to více mě při závěrečných titulcích zamrzelo, že potenciál této role a proměny Oldmana samotného nebyl dostatečně využit. Až bych si troufla říci, že byl zneužit na úkor velmi slabého scénáře, jež si nezasluhuje ani o píď více než dvě **

• 14.12.2017  21:17

Nemůžu jinak než dát plný počet, OST mě provázel celou pubertu a doteď, když si ho jednou za čas poslechnu, vyvolává ve mě značnou krásně smutnou melancholii. Co se týče filmu samotného, dojemnější milostné drama z moderní doby zlaté mláděže aby člověk pohledal.. na tohle v tv prostě vždycky s nadšením a ráda přepnu.

• 29.11.2017  10:47
    Gia (TV film) (1998)

Velmi smutný osud potkal tuhle slečnu a její život zakončil dříve než vůbec započal, protože strávit několik let mladistvého života na tvrdých drogách život není. Trochu mě zarazilo trvzení na začátku filmu, že dopadla tak jak dopadla protože byla z nefunkční rodiny. Jestli takhle se hájí nezodpovědnost a neuváženost jejich počinů a všichni by měli řešit problémy podobným způsobem, tak je nás tu polovina.. S matkou měla přeci hezký blízký vztah (v rámci možností), tak nevidím důvod svalovat to na "nefunkční vztahy v rodině", to je přeci blbost. Spíše šlo o její excentričnost a neustálou touhu být středem pozornosti a zbožňována, počátky 80s v Americe a všudypřítomné drogy v showbusinessu k tomu taky určitě přispěly. Trochu mi její příběh připomíná osud Edie Sedgwick, která ale narozdíl od Gii měla k těmto činům pádnější důvody (co se týče vrozené psychické slabosti a trauma z dětství). Každopádně filmy natočené v 90s zbožnuji a tohle se po kinematografické stránce velmi povedlo. Angelina zahrála roli, která jí vždy šla nejlíp - divoká nespoutaná sexy diva se značnými osobními issues.

• 23.11.2017  10:30

Z mého pohledu naprosto geniální snímek. Aby bylo v kině totalní ticho po skoro dvě hodiny bez sebemenšího pohybu jsem snad ještě nezažila. Takřka od první sekundy záběru na bijící lidské srdce to člověka přibije do sedačky a zanechá hypnoticky soustředěného až do konce. Nejde si tu něčeho nevšimnout, každý detail tohoto skvostu se divákovi zarývá pod kůži, herecké výkony omračující svou jednoduchostí (vyjímaje Keoghana, jehož role se ve filmu bliští jako diamant). Scénář je mimořádně promyšlen do nejmenšího fragmentu. Zasadit takový osud do úspěšné rodiny pragmaticky smýšlejících doktorů a nechat je v tom plavat.. poselství jež otevírá brány do všedního a všudypřítomného rozhodování mezi rozumem a citem, kterému se někdy nevyhne ani ten nejvznešenější.

• 31.10.2017  13:38

Ono to vlastně postrádá nějakou hlubší/propracovanější dějovou linku, ale ta atmosféra co zde převládá, to vše plně vynahrazuje. Pokud jste zrovna v akční náladě, tak odložte zhlédnutí tohoto filmu až na moment, kdy se budete chtít v zimní chladný večer zahřát na srdci příjemnou a značně poťouchlou podívanou s až překvapivě silným hereckým obsazením.

• 20.9.2017  15:14

Takové smíšené pocity z této redneck mafioso podívané mám..potenciál dobrý ale nedotažený, nebo spíš přetažený? Až moc předvídatelnosti v té přemíře nepředvídatelnosti.. až moc nevyspytatelných vtípků, které ve výsledku působily ve své "jednoduchosti" spíše trapně než geniálně. Až moc "cameos", které asi měly dodat punc světobornosti, ale ve výsledku to opět byl jen slabý pokus udělat film zajímavějším. V některých chvílích jsem se až styděla za ty "zábavné" momenty, kterým jsem se nedokázala zasmát (a přitom to byl asi záměr scénáře). No, dávám 3* za Graiga, flegmouše Drivera a pěkný mustangy, ale ten zbytek si stěží zaslouží 2*.

• 14.9.2017  20:12

Krásný a hřejivý neobyčejný příběh obyčejných (byť rozlišných) lidí.. Kdyby se opravdu takhle dalo hrát s osudy ostatních a měla to v rukou Amélie, bylo by nám všem už jen dobrě.

• 13.9.2017  12:08
    To (2017)

Bylo toho spoustu co jsem od tohoto snímku čekala a většiny se mi dostalo. Pro mě byl bohudík film z větší části zaměřen na příběh, atmošku, vývoj postav, herecké výkony, excelentní kameru (a mnoho dalších skvělých filmařských atributů) a méňě na tu obvyklou prvoplánovost spousty hororů a to diváka především co nejvíce vystrašit v těch nejméně očekávaných momentech. Skarsgard si s adaptací postavy Pennywise celkem vyhrál a jsem ráda, že ji pojal odlišně než jeho předchůdce Tim Curry. Ten byl pro mě asi děsivější kvůli té své flegmatičnosti a jakoby ledabylostí vůči všemu, takový ten znuděný klaun bez enthusiasmu, co to dělá jen aby měl co do huby (zde doslova). Ale samozřejmě rozdíly v celkové kvalitě pojetí mezi TV filmem a blockbusterem jsou zde velmi znát. Moc se těším na dospěláckou verzi, věřím, že tam už se z naivního dětského světa přehoupneme do děsivějších sfér. Dávám 5* IT je moje srdcovka od dětských let..

• 28.8.2017  00:21

Zajímavé, nevšední a milé.. tento typ filmařiny není nic, co bych potřebovala nebo chtěla na denní bázi, ale jednou za čas, když je chuť a příběh alespoň nějak vyhovuje mým standardům, mě zhlédnutí takového snímku dokáže potěšit. A tohle byl zrovna ten případ :) Navíc hlavní postava imigranta a její ztvářnění mi bylo moc sympatické.

• 28.8.2017  00:13

Tenhle snímek je pro mě prostě KRÁSA, žadné přídávné jméno už není potřeba.. 5*

• 14.8.2017  12:18
    Baby Driver (2017)

Boží.. takhle si představuju uvolněnou zábavu v kině. Scénář, herecké obsazení, nepřetržitá akce a převážně, mému sluchu nejvíce lahodící hudba, která byla geniálně vybrána a rozložena. Dlouho jsem neviděla film, který svou genialitu a hlubší význam postaví právě na doprovázené hudbě a udělá z ní tímto prim celého snímku. V tomto případě mi spíše přišlo, že děj filmu a chování postav se podřizovalo písním a jejich rytmu. OST poslouchám od chvíle co jsem přišla z kina.. opravdu moc (hudebně) povedené dílko. PS: co se týče příběhu, tak za mě velmi milé zpracování s nijak se neskrývajícím kýčem mladé romance a "trochou" toho násilí.

• 9.8.2017  13:31

Pěkný film s velmi vznešenou a nadčasovou myšlenkou. Jen animace a pojetí na mě už lehce předpotopní, proto podruhé to již vidět nepotřebuji, ale za to poprvé jsem ráda :)

• 9.8.2017  13:23

Blbina.. totálně na sebe nenavazující slátanina snažící se docílit nějakého celistvého uměleckého puncu, bohužel bez jakéhokoli souvisejícího kontextu či smyslu. Vlastně ani nevím o co se zde ta mladá režisérka pokoušela (?) Fascinovat? Šokovat? Zprostředkovat nám jakési surreální pojetí života 16ti leté, nevyrovnané, neustále si stežující berlínské puberťačky(bezostyšného fracka)? Jejdamane (oči v sloup).. tohle snad nikoho z nás ani nezajímá. Přišlo mi to celé jako velmi odlehčená pohádka inspirující se nečím jako zromantizovaným hybridem Trainspotting a My děti ze stanice Zoo. Jednu * má Helene za to, že je fakt ještě mladá, ale pokud chce dál točit, měla by nakoukat ještě spoustu filmů.

• 11.7.2017  11:46

To je tak, když se člověk na něco těší a očekává mnoho.. Popravdě jsem nedostala ani polovinu toho, co jsem očekávala, ale zase to nemůžu hodnotit jako úplné zklamání. Erotiky i psycha to mělo dost.. jen bohužel toho psycha až přepříliš, tak nepřetržitě gradující vyhrocení v druhé polovině už začínalo potrádat smysl a filmu to bralo na vážnosti, ba ho to i zesměšnilo. Ale nemůžu říct, že by mě to nudilo, o to se Ozon opravdu bravurně postaral, jelikož se tam nálada a napětí mění tak často, že do nudy má divák opravdu daleko! Když k tomu přidám atraktivitu obou hlavních představitelů, tak předpokládám, že jak muži tak ženy si zde přijdou na své. Finální verdikt: celkem dobře a zdatně povedená slátanina.

• 10.7.2017  10:18

Mám ráda příběhy opředené tajemstvím a s nejasnými konci.. Ale tohle bylo celé už až moc nijaké a divákovi minimálně osvětlené. Vo co tam teda celou tu dobu šlo se ptám? Předtím, v průběhu, po? Nic nebylo objasněno a jestli to tedy má být film stavěný jen na vizuální stránce či přemrštěných histerických postavách a jednom nemluvném hrdinovi s pohledem raněného kolouška(na kterém jsou bůhví proč všichni členové rodiny tak podivně emočně závislí), tak to mi tedy přijde dost málo.. Btw od takové rodiny bych taky utekla, a už se nikdy nevrátila.

• 8.7.2017  21:22
    Špína (2017)

Pět hvězd si zaslouží hlavní herecký výkon, který byl naprosto zdrcující a na světové úrovni. Někdy mi scénář trošku haproval, ale těch chvil bylo málo. To hlavní je důležitost ocenit režii a pojetí filmu, která mi zde přišla opravdu velmi profesionální jako jsem už dlouho u českého či slovenského filmu neviděla. Za tohle klobouk dolů, mám radost, že se konečně zase můžeme v cizině čím pochlubit.

• 2.7.2017  20:13
    Elle (2016)

Strašně zajímavý snímek.. mě prostě tyhle "obyčejné" příběhy bez speciálních efektů a zbytečných neuvěřitelných zápletek vždy zasáhnou mnohem víc, než ty filmy, které těmito atributy musí svou nezajímavost příběhu kompenzovat. Vývoj zde byl dosti nečekaný a přitom tak plynulý a propracovaný. Nutno též zmínit herecký výkon hlavní postavy, který byl natolik opravdový až z toho běhal mráz po zádech.

• 5.6.2017  00:49
    Anthropoid (2016)

Líbilo! Asi jsem totiž čekala méňe, a ano převážně kvůli ne příliš pozitivním ohlasům týkajících se ztvárnění anglicko - československého přízvuku. Z mé strany asi jediná význačná výtka.. tak buď to udělám pořádně anglicky nebo česky, nechápu proč snaha o tak akcentovaný hybridní přízvuk. Když opomenu tohle, tak bych ráda zdůraznila jak jsem se po celou dobu filmu cítila hrdě, Gabčík s Kubišem byli hrdinové největšího kalibru a tento film mi to krásně připomněl. Hodně oceňuji i tu decentnost jakou byl příběh pojat.. Zaznělo tu, že romance tam být vůbec nemusela a toho jsem se taky bála, jelikož jsem čekala kdovíjakou obří nálož válečné zamilovanosti ve stylu Pearl Harbor, ale znovu se budu opakovat - ono to tam bylo zakomponováno strašně přirozeně a uvěřitelně, zde bych vůbec neviděla problém. Čeští herci a jejich sladěný krok s těmi světovými byl pro mě další velmi (mile) překvapující úkaz! Cillian je srdcovka, takže tohle mé guilty pleasure nemusím ani rozebírat.. a líbílo se mi jak se toho Britové/Irové ujali a vůbec mi nevadí, že to nenatočil a nenapsal český režisér.

• 29.5.2017  01:24
    Na dotek (2004)

V pubertě to býval jeden z mých nejoblíbenějších filmů.. po dlouhé době jsem si ho opět celý pustila a v dospělosti na mě působí snad ještě silnějším a ztotožnitelnějším dojmem. Soundtrack je zde také více než povedený a to hned filmu (navíc takového žánru) dodá plusové body, až bych si troufla tvrdit, že je schopen snímek (v tomto případě) dotáhnout k absolutní dokonalosti. Herecké obsazení na počtu chudé, o to víc na kvalitě bohaté a pestré. Jen si nemůžu stále vybrat (ostatně asi jako Anna) jestli bych dala přednost fešnému živočišnému doktorovi nebo citlivému neméně atraktivnímu umělci..

• 16.5.2017  23:22

Pro mě neskutečně krásný a dojemně autentický příběh.. Dokáži si představit, že přesně takhle se to vše událo, vizuálně i pocitově. Atmosféra filmu byla téměř hmatatelná a do detailu doplňovala jeho vizuální stránku. Život velkých umělců je vždy alespoň něčím natolik zajímavý aby se o něm mluvilo, už jen kvůli jistému předpokladu nějaké formy excentričnosti. Ale život Zdzislawa byl vlastně ve své podstatě úplně obyčejný, a právě proto tak dojímavý a zasluhující si pozornost diváka. Obě hlavní role (otce i syna) jsou dokonale zahrány a člověk by si jen těžko vybral na kom tento snímek stojí víc, jedna bez druhé by se takhle silně do paměti pozorovatele nikdy nezaryla. Čekala jsem od toho hodně a dostalo se mi snad ještě mnohem více.. víc takových snímků prosím.

• 15.5.2017  00:35

Ojedinělý příběh. Geoffrey Rush svou roli sehrál bezchybně a ovládl tak celý film. Ostatní postavy včetně Claire ho jen adekvátně doplňují. Hudba i scénografie jsou zde dotáhnuty k dokonalosti a pro prostředí umění nezbytná složka. Svět výtvarného umění mě vždy hodně přitahoval a ohromoval svým tajemnem a nesrmtelností, přesně jako svět filmu a ten je díky tomuto konkrétnímu snímku zase o něco bohatší..

• 8.5.2017  11:34
    Rocco (2016)

Hmmm.. popravdě svůj postoj vůči tomuto velmi otevřenému dokumentu stále hledám. Slovo, které mě napadá jako první je asi bizarnost. Ne, že bych nevěděla na co jdu, ale i tak mě spousta věcí, týkající se pornoprůmyslu, překvapila nebo uvedla do rozpaků. Nejsem si zcela jista, zda Roccovi veřit všechny ty jeho pocity a zkušenosti, které zde tak explicitně vyjadřuje a detailně popisuje. Historka s přítelkyní jeho mámy po její smrti mě dost šokovala, na druhou stranu ale zase musím ocenit jeho absolutní otevřenost ve všech jeho "přiznání". Když člověk 30 let dělá to co on, veškeré drahoty jdou asi stranou. I když je to snímek pro mě velmi ojedinělý a zajímavý, objektivně jej posoudit asi nedokážu. Život pornoherců/hereček je něco s čím se pocitově nijak ztotožnit nedokážu, i kdybych se sebevíc snažila..

• 5.5.2017  12:07

Zajímavá podívaná! Překvapilo mě, že jsem se po celou dobu ani chvíli nenudila, děj byl plynulý a přirozený. Postavy a vztahy mezi nimi byly úplně jako ze života, obyčejné ale přitom mající svou váhu a smysl. Částečně smutné, částečně úsměvné.. Nejhlubší dojem jsem si ale odnesla z rumunského prostředí, člověk je pak vděčný za to co má.

• 25.4.2017  08:57

Moc jsem se na tento film do kina těšila. Zápletka zní super a realisticky, plus italština tomu dodá šmrnc (který jiný evropský jazyk zní jako hádka, i když se mezi sebou lidi pouze normálně baví?). Ale tak nějak ta prvoplánovost tu od začátku smrděla a dalo by se říct, že zabila potenciál toho, jak by se děj mohl rozvíjet dál.. Pro mě to byla spíš komedie než drama. Drama leda v tom, že věřím, že se lidé dost děsí té představy odhalit obsah svého telefonu. Verdikt: tři* za neúplné využití možností dobře stanovené zápletky, 4* za to že jsem se fakt nasmála.

• 24.4.2017  19:01

Mě tohle opravdu pobavilo! Franca mám za hereckého vizionáře, který dokáže každému snímku dodat něco hodně specifického ze sebe, ať už hraje role vážné, drsné nebo takto komediální. Jistě, některé vtípky tu zde mohou být považovány za příliš extrémní a nechutné, ale koncept americké komedie se tímto "totally insane" směrem prostě už dávno začal ubírat a já se tomu ráda směju (jelikož v tom vidím dobře propočítaný účel). Od We're The Millers je to za mě nejlepší šílená americká komedie!

• 4.4.2017  00:07
    The Doors (1991)

Váhám mezi 3* a 4*.. Tři hvězdy by se rovnaly těmto mým pocitům: čekala jsem něco jiného, bylo to moc zdlouhavé, postrádala jsem více zapojení ostatních členů kapely a lidí vůbec(kteří významně přispěli a byly okolo, když The Doors vzrostli, koncertovali a pak upadali..), hodně centralizované pouze na vztah Pam a Jim. Poslední chvíle Jima a jeho smrt v Paříži lehce odbyté.. Čtyři hvězdy by si to zasloužilo za: Kilmera, který byl opravdu velmi dobře připraven a lepšího Jima by člověk mezi herci jen steží pohledal. Film dodal divákům zase trochu jiný pohled na to, jak se takový životopisný snímek může pojmout. Nechává divákům prostor si některé věci převzít podle sebe nebo domyslit. Ty improvizované poetické chvíle Jima na koncertech byly nedílnou součástí jeho i celého představení The Doors a chvílemi jsem si připadala jako bych opravdu sledovala vystupujícího Jima v rauši. Opravdu jsem cítíla zvláštní zmatek po dokoukání, jelikož The Doors miluju, Jimův život mi taky není cizí, ale tohle mi přišlo málo objektivní :/ Na druhou stranu je to velmi procítěně natočené, zaměřující se převážně na umělecko-poetickou stránku frontmana, na které to veškeré poblouznění kapelou vlastně stálo a zapříčinilo jejich rozkvět i pád.

<< předchozí 1 2