• Thriller

Lekce (1971)

Mdlý špionážní thriller. Příliš mnoho postav, takže to bylo místy dost zmatené. Zajímavé na český film bylo, že se děj odehrává v prostředí Švýcarska a vůbec jeho postoj během 2. světové války, tím byl námět neotřelý. Reálie byly zpracovány precizně, ale celkový záměr byl takový neurčitý.

John Q. (2002)

Zajímavý začátek nakonec skončil v ulszeném melodramatu s přepáleným happy-endem. Začalo to jako dobré sociální drama kritizující americký zdravotnický systém, bohužel po půlhodince se to rozdrolí a skončí to oslavou velkého amerického národa.

Templář (2011)

Je tady snaha ukázat středověk špinavý a drsný, ale s tou brutalitou to v tomto snímku dost přehánějí. Nicméně sadisté si užijí. Pro mne je tam ještě osobní prvek, z Rochesteru pochází moje manželka, takže hrad důvěrně znám.

Odstřelovač (1993)

Zbytečně promrhaný potenciál. Dobře udělané scenérie, autentická džungle, základní kostra příběhu taky ok, ale je to hrozně špatně zahrané mezi ústřední dvojicí, dialogy nefungujou ani v tak oveřeném tandemu jako je nováček - zkušeňák.

Černá karta (2005) (TV film)

Na televizní inscenaci to nebylo úplně špatné, avšak bylo to celkem zdlouhavé a vytváření atmosféry občas nefungovalo. Závěr byl spíše komický, kdy seschlý Brzobohatý zmlátil 30letého mlaďocha a stodvacetikilovou Jitku Smutnou.

Kam nikdo nesmí (1979)

Zdlouhavé, nemá to švih, ani napětí. Ani moc nejde o kriminálku, spíše se řeší milostný trojúhelník a generační vztahy. Druhou hvězdu jsem dal za Marušku Rottrovou.

Ospalá díra (1999)

Ani napodruhé mně tento film nezaujal. Jsou tam pěkné stavby a občas mystické záběry, ale jinak je to sekání hlav docela nudné a ve většině zbytečné, jen na efekt. Zklamal mě Johnny, který opakuje pořád stejné ksichty (hlavně když mu na obličej vystříkne krev), většinu zápletek mu vyřeší jeho 12-letý pomocník....

Místo zločinu České Budějovice - Statek (2023) (epizoda)

Zkusil jsem to a slabota. Omílaná klišé, hlavně aby vražda byla hodně brutální. A v lokalitě s pár vesnicema nikoho nenapadne prověřit, jestli se někdo v okolí neléčil na psychiatrii...

Jan Žižka (2022)

Hrozna ptakovina, vyhodit pulmiliardy za takovou slataninu, to je na kriminal.  Zmateny pribeh postradajici smysl, spousta zbytečných postav a hlavne nasili a ukrutnosti bez účelu od začátku do konce. Nechapu, proc tomu dala Mirka 50%...

Na konci světa (1975)

Spousta znamych tvari, ale vysledek tezky podprumer. Nic neprekvapi, takze jsem nakonec misto 2* podřadil na jednu.