• Thriller

Tygr a drak (2000)

Některé momenty byly vynikající, ale bojové scény s létáním už hodně přeháněly. Pokud se nelétalo, choreografie scén byla výborná, rychlé, téměř baletní výkony.

Pařba o Vánocích (2016)

Nečekaně politicky nekorektní a zábavné. Děj to sice moc nemá a jde jen o to ukázat parádní pařbu, některé akce jsou fakt povedené a pobavily.

...a pozdravuji vlaštovky (1972)

Silne tema, ale nejak mne to nechytlo, vypraveni je dost roztristene a chybi nejaka silna dramaticka nebo akcni scena.

Kundun (1997)

Moc mne to nestrhlo, ke konci jsem se jiz dost nudil, opakovany zpusob vypraveni a zdlouhave kodrcani se k neodvratnemu konci. Zbytecne dlouhe a take tam mohli hodit i obsirnejsi pohled na situaci Tibetu.

Dívka za zrcadlem (2018) (TV film)

Mne film docela zaujal, zafungoval koncept film ve filmu a náhled do filmařské profese. I manželská krize byla dobře zahraná, Kaiser výborný. Předchozí snímky jsee neviděl, ale i samostatně to celkem fungovalo.

Kalifornie (1993)

Drzi to Brad. Driv by mi to mohlo prijit vice pusobivejsi, ale podobnych filmu jsem jiz par videl. Nyni slabe 3*.

Rozhovory s mým zahradníkem (2007)

Takovy prijemny filmik, občas nějaké to životní moudro, ale docela pomale. Takkvy klasicky stret 2 svetu- bohateho cleveka z mesta a chudeho venkovana.

Chyťte Cartera (1971)

Začátek je dost pomalý a nezáživný, hlavní postava pořád někam pobíhá a přitrouble se vyptává. Alespoň dává lokacema přičichnout k atmosféře severní Anglie v sedmdesátkách, trochu styl jako v Profíkách. Pak se to docela rozjede a stačí to vyšroubovat na poctivý 3 hvězdy.

Soví hnízdo (1981) (TV film)

Tyhle komunistický televizní detektivky mne baví a ani tahle nezklamala. Klenot to sice není, ale atmosféra je budovaná dobře, podezřelí šikovně předhazovaný a vyřešení je parádní. Sice jsem tu hlavní stopu tak úplně nepochopil, ale pobavils jsem se. Munzar je solidní vyšetřovatel, jenom tady v pár scénách docela přehrává.

Lovec senzací (1987)

Dal bych tak 50%. Je to pomalé, ale atmosféru staré židovské Prahy se podařilo zachytit.