Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Musím uznat, že se jedná o velice dobrý film a špičku mezi fantasy, ale já přes srdce nemůžu přenést to "potterovské" univerzum. Se sebezapřením a po posouzení objektivních kvalit dávám ****.

Heavy Metal 2000 (2000)

Ačkoli metal jako hudební žánr nesnáším, film mi docela sednul. Jen je škoda, že první půlka filmu je dějově mnohem zajímavější a rozmanitější. Finále prakticky nikoho nepřekvapí. Bodíkem k dobru je komiksově nadnesená brutalita.

Hele vole, kde mám káru? (2000)

Výtečný film s brilatními hereckými výkony a filosofickým přesahem! Je až fascinující, jak skvěle se podařilo zvládnout adaptovat tak složitý a inteligentní scénář, kdy se dvě hovada probudí, nic si nepamatují, mají tetování a ztratili auto. Jo počkat... To jsem vedle. Ashton Kutcher a S.W. Scott? Tady přesah nečekejte. Tohle je ýbr teenagerská komedie, která není vtipná, ačkoli je tak špatná, že by se u ní někdo mohl zvráceným způsobem bavit.

Hellboy Animated: Sword of Storms (2006) (TV film)

Hellboye můžu v jakékoli podobě. A jeho nohy mi nevadily ani v nejmenším, protože přesně takhle je má v komiksu.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Del Torova imaginace čiší z každého políčka filmu, jen stísněná gotická atmosféra původního komiksu trochu ustoupila větší výpravnosti příběhu. Na plátně se mihne tolik neuvěřitelných a krásně zpracovaných přišerek, stvoření a zrůdiček, každá z nich by si zasloužila více prostoru a člověka až zamrzí, že se takhle "plýtvá" kreativitou, která by vystačila na několik filmů. Scéna na Trolím trhu místy až připomene Hvězdné války a scény z Mos Eisley. Ron Pearlman se pro roli Hellboye narodil a sedí mu jak ulitá a mně nezbývá než konstatovat, že tahle adaptace se prostě povedla a já bych byl vážně rád za třetí díl.

Herkules (1995) (seriál)

Kevin Sorbo v polobožské formě.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Šmakova dračí poušť je opět krásný a napínavý výlet do Středozemě, Martin Freeman jako BIlbo je skvělý a jízda v sudech po řece je nadmíru nápaditá, pořád se ale nemůžu zbavit pocitu, že místo tří filmů by mohl být jeden tříhodinový šlapající od začátku do konce. Ale tři miliardy jsou holt víc než jedna, že pane Jacksone? :-)

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

Hra samotná není až zas tolik vtipná, ovšem seminář je geniální jako vždy. Taneční zpívané výstupy jsou příjemným osvěžením a Miloň Čepelka je vskutku výborný. Pro mě jeden ze slabších Cimrmanů, ovšem "slabší Cimrman" je stále mnohem lepší než cokoli jiného.