Wotan

Česko

<< předchozí 1 2 3
    • 8.9.2019  09:33
    John Wick 3 (2019)

Až na hrátky s brokovnicemi a krátkou účastí Halle Berry je to pořád to samé dokola. Nečekal jsem žádné umělecké dílo, ale vidět nepřátelé jak pořád nabíhají jak lemingové po chvíli prostě přestane bavit.

• 26.5.2019  14:21
    Grand Prix (1966)

Člověk jenom žasne jak tohle dokázali natočit bez počítačových triků a podobných vychytávek. Při sledování na mě úplně dýchla atmosféra z Ferrari: Cesta k nesmrtelnosti nebo Grand Prix: The Killer Years

• 26.4.2019  20:03
    Cobra Kai (TV seriál) (2018)

To takhle člověk náhodou narazí na tenhle seriál odnikud a pak ho zkoukne během jednoho dne. Tož nedá se svítit, po druhé sérii plná palba. "No, no, we accept boys and girls. Gender what? Hey, is this a prank call?"

• 11.3.2019  17:37

Škoda, přeškoda. Takové obsazení a taková slabota. Od dvojice Simon Pegg a Nick Frost jsem toho čekal daleko víc.

• 29.1.2019  17:51
    Poslední království (TV seriál) (2015)

Konečně štítová hradba použitá v praxi. Škoda jenom, že Uthreda hraje takovej skrček. Jakožto čtenáře předlohy musím pochválit tvůrce, že se knížek drží velmi volně, takže i když víte jak kdo dopadne, tak se k cíli dopracuje vlastní cestou. Třetí série byla zatím nejlepší.

• 27.1.2019  18:43

Hammer to fall

• 31.12.2018  16:23
    Bílá královna (TV seriál) (2013)

To je tak, když člověk čte Soumrak rytířstva a narazí na fotku Jamese Fraina a pod ní je popis: "Filmový, a přesto autentický Warwick." Už to samo o sobě je doporučení. Je ale potřeba mít aspoň základní povědomí o válce růží. Kdo a proč proti sobě bojoval tu moc dobře vysvětlené není. Je to pohled z trochu jiné perspektivy a bitvy, kterých bylo v té době požehnaně tu skoro nejsou a pokud ano, tak vypadají strašne lacině. Nicméně se to drží docela věrně historických událostí.

• 25.12.2018  10:06
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Je to barevný a hýbe se to. Úkol splněn.

• 16.9.2018  13:00

Jediné co tu funguje je Woody Harrelson.

• 23.4.2018  19:45
    12 hrdinů (2018)

Film to mohl být docela zajímavý, ale to provedení. Akční scény jsou tak absurdně natočené, že i Švarcík z Komanda by si klepal na čelo. Jinak takový nedůležitý postřeh k závěrečné fotce - asi jsem slepej, ale toho černouška jsem mezi členy jednotky ODA 595 nikde neviděl...

• 22.3.2018  18:30
    The Great War (TV seriál) (2014)

První světová válka rozebraná týden po týdnu, plus další zajímavé detaily a momenty ve speciálních epizodách. Neskutečný projekt...

• 11.3.2018  00:22

Ach jo, už to impérium nechte vyhrát ať je konec tohohle trápení. Pořád dokola to stejné. Rebelové utečou do tramtárie, tam je najde impérium, tak zas utečou jinam. Síla se probouzí byla kopie Nové naděje, ale aspoň tam bylo vidět, že si to z ní bere inspiraci. Tenhle film si z Hvězdných válek akorát tak vytřel prdel. Nejsem nějaký skalní fanoušek SW, ale tohle už je prostě moc. Další epizoda by se klidně mohla jmenovat: "Return of the Social justice warrior."

• 8.2.2018  21:27

Připadalo mě to jako Life pro mateřskou školku. Škoda, že s Royem nebyl ještě Moss. To by byla dokonalá posádka. Ještě Elizabeth to mohla vytáhnout z úplnýho hnoje, ale bohužel konec dopadl přesně podle očekávání.

• 20.11.2017  18:20
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Tak nevím, moc jsem se těšil na punishera a to je možná ten problém. Čekal jsem pořádnou nekompromisní řežbu ve stylu druhé série Daredevila, kde tomu vládl punisher pokaždé když se objevil na scéně. Tady je hned v prvním díle po 5 minutách skoncováno s celou mafií/kartelem a hotovo. Na konci prvního dílu je ale aspoň určitá naděje, že se Punisher probere z letargie. A tak doufáte a doufáte a dílů přibývá a ono se pořád nic neděje. Na předvedenej děj je těch 13 dílů strašně moc a působí to jako natahovaná vata. A když už teda dojde na akční scény tak pusobí tak nějak sterilně a bez nápadu a na 13 dílů je jich málo. Doteď si pamatuju na scénu z daredevila a vězeňské kočkování. U punishera utkví v paměti možná tak betonování na začátku a hrátky se zrcadlem na konci. Edit: 1. serie 3/5 2. serie 4/5

• 9.10.2017  21:58
    Temná věž (2017)

Velký špatný.

• 27.9.2017  21:43
    The Vietnam War (TV seriál) (2017)

Na rozdíl od Vietnam in HD je tu rozkryto politické pozadí rozhodovaní a záznamy rozhovorů mezi LBJ a MacNamarou, z kterých například plyne, že už v 65' bylo jasné, že válku ve VN nelze vyhrát. Dokument je rozdělený na více dílů a věnuje se spíš politice na pozadí než přímému boji jako je tomu u Vietnam in HD, ale například u "vítězství" v údolí Ia Drang je zde zmíněná i dohra, kde byla dva dny nato převálcována americká jednotka v té samé oblasti. Prostor k vyjádření tu mají obě strany, jak Američané tak i členové NVA a Vietcongu. Zatím převládá velká spokojenost a celkově to působí víc podrobně a celistvě než zmiňovaný Vietnam in HD

• 1.9.2017  20:38
    Mumie (2017)

Sterilní nuda, kterou ani Annabelle v mokrým tričku nezachrání.

• 21.1.2017  11:25

Oproti předchozímu filmu velké zklamání.

• 7.1.2017  21:18

Jen taková historická vsuvka pro zajímavost: Bitva o Alamo, jak ji možná ještě neznáte.

• 22.12.2016  23:15

Po Impériu co vrací úder je tohle, aspoň teda pro mě, nejlepší film ze světa Hvězdných válek.

• 2.12.2016  16:33

Jeden známý to zhodnotil docela výstižně: "Akce na piču, Robbie super, vtip 0, Joker kokot." Ty dvě hvězdy jsou za Margotku, zbytek kulis neoslovil.

• 6.8.2016  21:43

Nečíst předlohu tak tomu vpálím plnej počet. Vizuál je dokonalé trikové přestavení, ale tak nějak to postrádá tu atmosféru, kterou navozovala knížka.

• 7.6.2016  22:04
    TIE Fighter (2015)

Nice! Pokaždé, když rebelové dostanou na prdel tak to prostě potěší.

• 5.6.2016  21:51
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Nevím, kdo tomu dal nálepku "Bond bez akce". Protože premisa typická pro bondovky: "Ahoj, ja jsem Bond. James Bond. A makám pro královnu. Takže mě všecko vyklopte ať to tu mužu vyhodit do luftu." se nekoná. Tady se musí vytvořit krycí historka se vším všudy a jakýkoliv únik informací je smrtící. Předlohu jsem nečetl, ale soudě podle předchozích děl u Carrého většinou vyhrála mašinérie kolem než spravedlnost, takže tady konec trochu překvapil. Kvalitní série a možná docela přesně vystihujicí neochotu jít po těch, co vyzbrojují nežádoucí skupiny.

• 9.4.2016  21:55
    Pátá vlna (2016)

Film je prostě divnej a ještě víc umělej než knížka. Ta dávala jakž takž nejaký smysl i když to taky nebyl žádný zázrak - trailer navnadil tak jsem to zkusil ¯\_(ツ)_/¯ . No a co udělali z už tak chabé předlohy je docela k pláči. Aspoň ta Chloe se podařila.

• 9.4.2016  21:45
    Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál) (2015)

Škoda, že to zase musi být z pohledu americké rodinky, která působí snad stejně sympaticky jako rozevřenej deštník v prdeli. Kéž by tak někdy natočili začátek amerického snu třeba z pohledu zasahujích složek.

• 12.3.2016  22:43

Čím víc se člověk zamyslí nad celým filmem, tím víc si musí klepat na čelo nad provedením celé osvobozovací akce. Po šálku kafe to mohla pistolka zavěšená pod stolem vyřešit už hodinu před koncem a byl by klid.

• 26.12.2015  20:50
    Johančino tajemství (TV film) (2015)

Z téhle "pohádky" se mě dělalo fakt blbě. Přiznám se, že jsem vydržel půl hodiny. Víc jsem toho nedal. Slovy klasika, který vystihuje tuhle patlaninu: "Chce se mi zvracet"

• 25.12.2015  10:35
    Korunní princ (TV film) (2015)

Na tu bídu posledních let co předváděla česká televize o vánocích je tohle svěží vítr. Nemá to žádnej komplikovanej a utahanej děj o ničem na dvě hodiny. Od začátku je jasný kdo je hodnej a kdo zlej. Postavy jsou správně pohádkové a místy naivní, ale to snad k pohádkám patří. Kamera se jim taky povedla. Nepůsobilo to na mě jako studiová pohádka točená venku. Drak sice vypadá jako osekaná verze Sintelu, ale čert to vem. Hlavní je, že jsme se u toho bavili.

• 25.12.2014  10:05

Tak nevím, čekal jsem film o přežití sestřeleného pilota v džungli a jak se bude snažit dostat zpátky ke svým - tak to aspoň vypadalo z traileru. Misto toho jsem dostal film o ničem. Borec ujde pár metrů a pak minutu (někdy i více) čumí do blba, pak ujde dalších pár metrů a situace se opakuje. A aby to divákovi nebylo líto tak je to ještě proloženo dlouhými záběry na džungli, kde se ale vůbec nic neděje. Občas je slyšet střelba a dunění někde v dálce, aby se divák úplně nenudil. No a to je v podstatě všechno, co se ve filmu děje.

<< předchozí 1 2 3