Blade Runner 2049 (2017)

"Temná", místy až Orwellovsky depresivní vize budoucnosti skvěle navazuje na atmosféru a vizuál jedničky. Žádnou velkou a strhující akci film nenabídne, čekejte spíše komorní dialogové sci-fi s pozvolným tempem, výborným Goslingem a fantastickou hudbou..

Blade Runner (1982)

Ten film není kdovíjak zábavný a strhující, ale má "něco do sebe". V podstatě se jedná komorní dialogové sci-fi, avšak s perfektním vizuálem a atmosférou. A to hodnotím po třiceti pěti letech po vzniku.

Profesionál (1981)

Vidět to v kině v době premiéry, asi bych se neudržel a dal pět. Jenže to mi byly tři roky, a internet měla jen Anglická královna. Dnes už jen za čtyři.

Trabantem do posledního dechu (2016)

Celovečerák mi sedl víc než seriál, ale i tak je trochu cítit že se jede a točí proto, že se to od Vás prostě čeká a né jen tak pro zábavu.

MovieZone Live! (2010) (pořad)

Místy sice trochu arogantní, ale z velké části taky vtipné, zábavné a silně neformální pokecání o filmech.. Držim palce chlapi!

Ja milujem, ty miluješ (1980)

Depresivní prostředí normalizace doplňují prostí, přátelští a tak nějak spokojení lidé. Jako film je to ale opravdu nudné.

Dunkerk (2017)

Po čertech zajímavý film, vše je potřízeno "tísnivé" atmosféře a napětí. Nikdo tady není pořádně v hlavní roli, a pokud už jo, tak mu není téměř celý film není vidět do obličeje. Po fimařské a technické stránce to bude buldozer příštích Oscarů.

Rambo III (1988)

Ve všech ohledech zbytečný film..

Logan: Wolverine (2017)

Na Márvelovku nečekaně depresivní, opravdové.....

Instalatér z Tuchlovic (2016)

Na první pohled další "vidlácká komedie", ještě korunovaná Kohákem v montérkách. Na ten druhý sociálně zaměřené drama zamýšlející se nad (ne)fungováním vztahů rodinných, generačních i rasových. Film je tak prostý, až je pěkný - stejně jako postava (údajně existujícího) Luboše Cafourka.