Roming (2007)

Pan Vejdelek definitivne presvedcil ze rezie mu prilis nejde. Podobne jako "Ucastnici zajezdu" byl roming spise podprumerny. Herci prehravali jak mohli, ale kdyz neni poradne co hrat, je to hned videt. Romove se nechovali jako opravdovi romove, Polivka sypal nesmyslne sprosta slova jako z kulometu. Paralelni dejova linie se taky nepovedla. Dokonce i "hypovane" sceny se skokem pres kaluz a se zabitim slepice me neprisly prakticky vubec zajimave. Prijemne prekvapeni byla akorat Jurova holka na zacatku filmu :-)

V řetězech (2006)

Mladicka Christina Ricci, a starnouci "deda" Samuel L. Jackson co by protagoniste milostneho dramatu? Proc ne? Slo jim to celkem dobre, i kdyz konkretne v jejich pripade slo spise o lasku platonickou. To ale nic nemeni na tom, ze se temer cely film nese v urcitem "erotickem dusnu" ktere vyborne vytvorila prave Christina, byla opravdu paradni. Ve chvili kdy prisly ke slovu ony retezy, tak jsem nemel odvahu odhadovat co bude dal :-) Dale chci zminit dnes jiz standartni nadprumerny vykon Justina Timberblaka, ktery me definitivne presvedcil, ze to neni jen odpadlik z jednoho nejmenovaneho boybandu, co se neco snazi vytriskat ze sve popularity.

15 minut (2001)

Prumerny thriller s nadprumernym Karlem Rodenem ve sve zatim zivotni "Americke" roli..

Divočáci (2007)

Wild hogs si rozhodne na nic nehraji, a jejich cil je prosty. Pobavit lidi, nic hlubokeho v tom tentokrat nehledejte. Parta kamaradu v "krizi stredniho veku" si vyjede na tvrdacky motocyklovy vylet po Americe. No a jak uz to tak byva, nudit se nebudou. V hlavnich rolich se sesla ctverice znamych hercu, a myslim ze jim to slo velmi dobre, a to dokonce i Travoltovi.. Celkove slabsi ctyri, takovych 75%.

Transformers (2007)

Michael Bay toci porad stejne filmy, hlavni spolecnym jmenovatelem je jednoznacne byt "cool". Cool herci, herecky, automobilove honicky a akce vubec. Je ale nutne zduraznit, ze ty filmy jsou (pokud vite co cekat) cim dal lepsi. Transformers je typicky, nenarocny "letni trhak", u ktereho se s vypnutym mozkem velmi dobre pobavite, mysleno v dobrem slova smyslu :-) PS: Jo a mohlo to byt rozhodne o 20minut kratsi.

Next (2007)

Tenhle film ma problem hlavne v tom, ze se opet snazi zahranit svet, pritom by uplne stacilo kdyby Cage vyuzil sve schopnosti na "mensi" veci nez je odhalovani atomovky uprostred velkeho mesta. A mohla s toho byt obstojna romanticka komedie.

28 dní poté (2002)

Velmi mile prekapeni. Je videt ze "zombarna" se da natocit tunou zpusobu. Navic tady nejde jen o bezhlave hryzani na strane jedne, a boj o preziti na strane druhe. Film se mnohem vic venuje psychologii postav v polosilene mezni situaci. Vse pusobi i pres ocividne nevalny rozpocet velmi realne. Prazdy Londyn pripomina dnesni Ukrajinske mesto Pripjat, vse jako by se v jeden den zastavilo.. Me se to osobne jako celek libilo.

Bourneovo ultimátum (2007)

Pekelny akcni narez, takovouhle palbu jsem jeste nikdy pred tim nevidel. Par filmu by asi konkurovat mohlo, ale bude jich opravdu minimum. Kazdopadne, minimalne za polosilenou kameru a kompletne silene (v dobrem slova smyslu) osobni souboje si tohle dilko pet hvezd zaslouzi.

Zodiac (2007)

Velmi zajimavy kriminalni pripad, ale taky velmi narocny film co se tyce divakovy pozornosti. Hodne zapleteny pribeh, tuny dialogu, jmen a souvislosti. Navic 160minut u takoveho filmu vyzaduje slusnou "kondici".. Zadna oddychovka tenhle film neni.

Thelma a Louise (1991)

Dnes jiz asi kultovni road movie ma sve kvality, ale i par much by se naslo. Hlavne drobne nelogicnosti v deji, ale nemyslim ze by to bylo nejak zasadni. Navic je to pouze muj nazor.