Tenkrát na Západě (1968)

Lahudka, herecke vykony vcetne typickych grimas, rezie a hlavne hudba. Vic neni treba dodavat.

Hon na ponorku (1990)

Vynikajici spionazni drama na motivy romanu Toma Clancyho, notoricky znameho Jacka Ryana si tentokrate strihnul Alec Baldwin. Tyhle filmy proste muzu.

Království ohně (2002)

Dobry namet, (libi se mi cokoli "post-nuklearniho") ale uz horsi zpracovani. Ze se setrilo jde videt na kazdem kroku, hlavne digitalni ohen je hrozny. McConaughey vypada neskutecne drstne, malem jsem odmitnul uverit ze je to on. :)

Americký gangster (2007)

Brilantni kriminalni drama, i pres dlouhou stopaz jsem se ani minutu nenudil.

Cashback (2006)

Za zacatku ponekud melancholicka, pozdeji uz docela divoka vynikajici komedie. Cele je to jakysi "prurez" mysli mladeho studenta, se kterym se po delsim vztahu rozesla pritelkyne, a on se to snazi nejak prejit. Myslim ze tuhle situaci uz zazilo dost lidi, takze pro mnohe nebude problem se z hlavnim hrdinou rychle ztotoznit. Ben nemuze spat, a aby se z toho nezblaznil, vezme nocni smeny v Supermarketu kde jak uz to tak byva najde ztracene stesti. Film ma krome vynikajici kamery a celkovych psychickych pochodu mladeho Bena paradni obsazeni, a vubec nekolik dobre napsanych, bizardnich postav. V druhe puli se urcite nikdo nudit nebude.

Máš padáka! (2004)

Zacatek je uplne o necem jinem nez konec, tam totiz prijde tak podivna serie zvratu, ze jsem nad tim celkem kroutil hlavou. Pokud se nad tim na konci filmu zamyslite, prijdete na to, ze hodne veci z kraje filmu nedava zrovna moc velky smysl. Rovnez mi posledni dobou velmi vadi radoby "cool" urychlovacky obrazu s pitomou muzikou, ktera vytvari jakesi videoklipove vsuvky.

Pusinky (2007)

Pusinky jsou film o mladych, ale nese se urcite v jinem duchu jako treba Podvrataci, nebo Snowboardaci. Holky byly odvazne a hraly celkem slusne, za nedostatek povazuji ponekud divny a zmateny zacatek. Popotm uz to odsejpalo slusne. 70%

Team America: Světovej policajt (2004)

Znama dvojice tentokrat neřádí v coby tvurci South Parku, ale vytvorili loutkovy film (ano cele to hraji loutky kterym jdou videt i vodici provazky) plny akcnich scen a vizualnich efektu. Pokud si to nedovedete predstavit, je opravdu nutne to videt. Opet se urazeji muslimove, Americani, cela plejada hercu. Tim se Team America do South Parku vubec nelisi. Lisi se zpracovanim, a musim uznat ze vetsina z tech ctyrech hvezd patri prave zpracovani, velmi povedene a originalni.

Základní instinkt (1992)

Paul Verhoeven udelal ze Sharon Stoneove mozna jeste vetsi sexsymbol nez si vlastne prala. Kazdopadne v tomhle filmu ji to hraje i slusi paradne. Z takovych jako je ona, dostavam tisty i strach ;-)

Mr. Brooks (2007)

Vcelku mile prekvapeni. Zda se, ze "Kostej" jeste nerekl posledni slovo. A coby schizofrenicky zabijak, ktery zije dvoji zivot, vypadal hlavne v nekterych zaberech opravdu dabelsky.. Pokud nekdo videl serial Dexter, tak myslim ze se pan Brooks nechal docela inspirovat.