Sociální síť (2010)

Na tenhle film sem byl velice zvědavý. Hlavně proto, že byl spolu s Černou Labutí a Královskou řečí nominován na Oskara a ve výsledku se rozhodovalo právě mezi těmito filmy. Dnes sem tedy shlédl posledního z velké trojky roku 2010 a musím říct, že podle mého subjektivního názoru skončil Oskar ve správných rukou a příběh o koktavém králi právem vyhrál. A můžu říct i proč. Králova řeč je příjemný film, ke kterému se rád kdykoli vrátím a nechám se rád znovu vtáhnout do světa předválečné Anglie. Černá Labuť, i když mistrně natočená, je pro mě jen filtrovaná deprese, která na vás plyne. A The Social Network? Film je ve všech ohledech skvělý. Herecky skvělý, Fincher film vede tam kde ho chce mít, hudba je nervní a úžasná a scénář je nasycen hláškami. Přesto to není film, ke kterému bych se rád vrátil. Film má jako hlavního hrdinu pěkného kreténa a hlavně očividně hodně tvrdého obchodníka (nejvtipnější mi přišlo Zuckerbergovo odmítání reklamy a koukněte na FB dnes:-)) a není to zrovna charakter, který bych si pustil na dvd. Jak sem říkal na začátku. Je to po všech stránkách skvělý film, ale chybí mu ta špetka koření, které dostávám u mých oblíbených filmů

Mazel (2012)

Český název asi nikdy nebyl přesnější:-) Dennis je opravdu takový hodný trouba, který bojuje se svou přirozenou plachostí a musí snášet dominantní matku. Na filmu vadily vlastně jen dvě věci a to, že je ten film docela dost dobře předvídatelný a že postavy by snesli větší hloubku. Největší příklad je vidět právě na titulní postavě Dennise. Ta postave je napsána na plocho, prostě jen stydlivý kulturista. Tady musím sklonit obrovskou poklonu Kimu Koldovi. Právě díky němu jeho postava žije a musím říct, že předvádí skvělý výkon. Samotný film balancuje mezi třemi a čtyřmi hvězdami a já dávám čtyři hlavně proto, že se jedná o příjemný a lidský příběh, lehce koukatelný, rychle utíkající a hlavně s výborným výkonem Kima Kolda.

Bleskový Jack (1994)

Příjemná a nenáročná oddychovka. Na víkendový podvečer naprosto ideální

Povolení zabíjet (1989)

Film je parádní, akce propracovaná, hlavní hrdina i záporák mají charisma, jen sem příliš nevěřil tomu, že se koukám na Jamese Bonda. Postava Timothy Daltona se jakoby náhodou jmenuje úplně stejně jako jeden slavný špion. Je to jedna ze slabších bondovek. Jako akční film je to ale kvalitka

Jana Eyrová (2011)

Skvěle zahrané a s výbornou atmosférou. Nicméně mi to přišlo takové, jakoby spíchnuté horkou jehlou. Že děj postupuje příliš rychle. Je to škoda, protože v ostatních aspektech se jedná o velmi kvalitní snímek

Skyfall (2012)

Ne vždy je nejlepším postupem bourat tradice a nastolit novoty. To Mendes dokázal tím, že nám představil tu asi nejangličtější bondovku, která se tradicím nevysmívá, ale naplňuje. V minulém filmu, QoS, jakoby tvůrci chtěli z Bonda udělat něco jako Jasona Bournea na druhé straně barikády, ale výsledek, ačkoli je tu spoustu obdivovatelů tohoto filmu, zapadl někde mezi průměr. Naproti tomu ve Skyfall asi tvůrci pochopili, že když se jde na Bondovku, tak se jde hlavně na Bonda a ne na nějakého akčního hrdinu s profláklým jménem. Lidé chtějí cítit ten bondovský vesmír, plný akčních scén, špiónských hračiček a samožřejmě Bondgirls. A přesto, že se tvůrci tohoto schématu drželi, přesto ho inovovali a podali v novém kabátku. Doslova mě bavili různé narážky na bondovskou historii (pro mě hraje prim hlavně návrat nádherného starého přítele AM DB5, i s vystřelovacím sedadlem:-)) a přesto sem měl pocit, že sleduju moderní akční film, kde hrdina není nějaký Macho zabiják, ale živoucí bytost. Musím před tvůrci smeknout, protože ať už jde o příběh, akci, skotskou krajinu, hudbu, herecké výkony a vůbec celý dojem z filmu, nelze říct nic jiného, než že sem právě zažil tu nejlepší bondovku. Moc děkuji.

MasterChef (2012) (pořad)

Mě to celkem baví. Pohlreichovi, potažmo Ramsaymu sice porotci konkurovat nemůžou, přesto jsou v pohodě. Ale co tam probůh dělá Peštová, to fakt nechápu

Dynamo: Neuvěřitelný kouzelník (2011) (seriál)

Dynamo by se měl soustředit na drobné pouliční triky a vykašlat se na ty velké kousky co předvádí vždy v závěru pořadu. Ta pouliční část mě opravdu baví. Občas přitom opravdu přemýšlím jak to sakra udělal. Naproti tomu ty velké závěrečné čísla jsou dělané rádoby monumentálně, ale je to nuda.

500 dní se Summer (2009)

Krásný film. Na tohle se nedá nic jiného napsat. Skvěle zahráno, parádně zrežírováno a s velkou porcí pohody, kterou to umí přenést na diváka.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Fincherovo zpracování švédského bestselleru je jiné než Olplevovo, ale myslím, že kvalitativně je to remíza. K tomuto verdiktu jsem přišel tak, že sem si udělal seznam plusů a mínusů a kupodivu to vyšlo jako plichta. Oplev vyrobil jednoznačně švédský film. Skandinávie na člověka dýchá doslova z každé minuty filmu, atmoséra a výprava jsou skvělé, režie je precizní a představitelka Lisbeth Noomi Rapace je dokonalá. Nicméně film se snaží přehrát celou knížku což při filmové stopáži dost dobře nelze a představitel Blomkvista Nyquist mi přišel docela neslaný nemastný. Ve Fincherově verzi se film zaměřuje zejména na pátrání a proto film drží víc pospolu, ale zase chybí ta omáčka kolem. Hudba je v americké verzi jednoznačně lepší a představitelé hlavních postav jsou výborní oba a ne jen jeden, ale zase člověk necítí to Švédsko tolik jako v Oplevově filmu. Takže proto je to plichta