Avengers: Age of Ultron (2015)

Uděláme záporáka, který chce zničit svět a postavíme proti němu hrdinu nebo skupinu hrdinů, kteří se dostanou až na naprosté dno, aby ve velkém finále, při kterém bude zničena půlka města, zvítězil a stal se opravdovým hrdinou. Že už ste to někde slyšeli? Ano jedná se o univerzální dějovou linku studia Marvel, které sice provedlo geniální a riskantní tah s vytvořením velkého propojeného vesmíru, ale s originalitou děje to příliš nepřehánějí...Tahle příchuť recyklace se nedá považovat za minus, protože to by člověk na filmy od Marvelu nesměl chodit vůbec. Důležité pro mě jako pro diváka marveláckých blockbusterů je aby filmobsahoval zábavnou akci, pár dobrých hlášek a sympatické postavy. A tenhle film to splňuje dokonale. Postavy jsou sympatické, hláškují jak na běžícím pásu, akce je přehledná a zábavná (teda vyjma prvních pár minut v lese, kdy jsem byl chvilku ztracený) a chvilkama je film i docela napínavý. Dost se mi líbilo i to, že nejvíc prostoru v tomhle filmu dostala postava Hawkeye, který hraje u Avengers spíš druhé housle. Prostě opravdu zábavný snímek, kde mi chyběla jen jedna jediná věc...Loki:-) Mám ho prostě rád hajzlíka jednoho:-)

Hercules (2014)

MOŽNÝ VÝSKYT SPOILERŮ - Tohle bude asi trochu delší, takže...řekl bych to asi takhle...pokud bych nevěděl vůbec nic o řecké mytologii a byl k této oblasti literatury naprostým ignorantem a jediné co by mě zajímalo je návštěva kina, kde bych si koupil litr koly, kilo popcornu a chtěl vidět efektní šou plnou potu, ohně, krve a boje...ale aby to neurazilo moje malé děti... no tak to bych tomu filmu dal nejspíš lepší hodnocení. Upřímně musím přiznat, že tenhle film by si ode mě získal větší hodnocení i kdyby jen změnil jméno hlavního hrdiny z Herkula na Conana. Ale nic takového tu není a já před sebou vidím pouze další "emerickou" slátaninu pro tupé "emerické" publikum. Pokud bych se měl zaměřit pouze na film samotný, bez ohledu k mytologii, tak i tak musím říct, že je to klasický příklad Rattnerovi neschopnosti. Rattnerovou jedinou schopností je najít bandu lidí, mezi kterýma funguje chemie. Proto partička kolem Herkula sbírá sympatie, každou povedenou hláškou. Nicméně je až donebevolající, že Rattner není schopen ukočírovat vypjaté scény. Jako příklad vezmu, třeba scénu "Já jsem Hercules". Věřím, že v rukou schopnějšího režiséra by ta scéna byla natolik strhující, že by při ní neomdlel pouze The Rock, ale i půl publika. Když vezmu napříkla podobnou scénu "Tohle je Sparta" z filmu 300, tak při ní mi běhal mráz po zádech, tady sem sledoval chlapíka co přetrhl řetězy WAAAU. Navíc následující akce, ve stylu kráčející skály byla vyloženě zklamáním s promarněným potenciálem. Z Herkula měla v tom momentu dosla čišet pomsta a charisma, a my prostě jen sledujem chlapíka co jde po schodech a semtam někoho přišpendlí ke zdi. A to ještě nezmiňuju finále. On shodil sochu...hmm a to je jako všechno??? Prostě přes všechny dobré věci, co se v tomto filmu udály, to pan režisér svou neschopností hází do koše. Ale aby v tom nebyl jen jeden viník, tak musím uznat, že scénář taky nic moc. Předlohu neznám, ale příběh byl hodně průhledný. A to bych prosím ještě připoměl, že na scénáři dělal chlapík s řeckými předky. Takže tady se plusové body taky nepřičítají. A to jsem ještě nezačal mluvit o mytologii. Mytologie je totiž kategorie sama pro sebe. Jak si sakra může někdo představit film z antického řecka a absolutně vynechat bohy??? Nefungovalo to ani v Tróji a nefunguje to ani tady. Bhové jsou přece ve větině mýtů doslova hybateli děje. A to jestě z největšího hrdiny antických bájí udělají nesamostatného žoldáka, který bez svých přátel není schopen přežít. A ještě ho navíc přejmenují. ŘECKÝ HRDINA BYL HERAKLES A NE HERKULES. HERKULES JE ŘÍMAN!!!!! Kdy už to někdo pochopí...Tenhle film je pro mě prostě obrovským zklamáním a promarněnou příležitostí, jak konečně udělat super film o největším z hrdinů. Bojím se, že už se ho ani nikdy nedočkám...

Krokodýl Dundee (1986)

Je to prostě Mick Dundee...je třeba říkat něco jiné???

Croodsovi (2013)

Pro mě se jedná o podobný případ jako Avatar. Tím myslím, že forma přebíjí obsah. Stejně jako v Avataru je tu úžasný svět (který mi ale několikrát přišel, že zmíněný Avatar přímo vykrádá), se zajímavými zvířat, rostlinami a sceneriemi. Ale ta péče, kterou dostala animace světa, se bohužel už nedostala na postavy, kterí mi přišly jako spíš rušivý moment, a příběh samotný je sice originální, ale takový neslaný nemastný a plný rodině poučné vaty...přesto je tu několik parádních gagů, u kterých sem se od srdce zasmál a taky ten asi nejroztomilejší a nejvtipnější lenochod jakého sem viděl

Trabantem až na konec světa (2014)

Topgearovsky zábavné. Tahle československo-polská partie dojela až n samotný konec světa neskutečně zábavnou formou. Musím přiznat,že ta sympatický banda lidí má můj obdiv za tu odvahu.

Slavné sportovní okamžiky (2011) (pořad)

Podobný pořad jako Slavné dny, jen s tím rozdílem, že tady se jedná o sport. A je to opravdu jediný rozdíl, protože seriál je to stejně vynikající. Rozebírá slavné sportovní okamžiky, odkrývá zajímavosti z pozadí příběhu, o kterých člověk kolikrát ani neslyšel, doplňuje se to autentickými záběry a navíc se člověk dozví něco i o sportech, které nehrají zrovna prim ve sledovanosti. Zkrátka spousta informací, v malém časovém úseku. Paráda

Slavné dny (2010) (pořad)

Některé slavné dny by určitě zasloužili delší dokument, ale tod toho jsou tu jiné televizní společnosti. Tenhl pořad beru jako upozornění na významnou událost, se základními informacemi a občas i nějaku zajímavostí navíc. Vše navíc obohaceno o autentické záběry a profesionální komentář Pavla Zuny. Po zásluze se jedná o jeden z nejlepších pořadů na Stream.cz a já si nenechám ujít jediný díl

Ničení povoleno (2013) (pořad)

Tenhle seriál sleduju a mám rád. A mám rád i díly, kde se nic neničí a jen se střílí do terče. Jediné co mi v tomto seriálu chybí a co považuju za opravdou chybu je absence jakékoli informační hodnoty. Chybí mi třeba aspoň nějaké hodnocení zbraně, vysvětlení funkce, možná základní rozborka a nebo historie té kterékoli zbraně. Vždy se řekne jen pár základních informací a hups střílet....Je to škoda, protože podobný seriál by mohl fungovat i jako základní poradna pro nové majitele zbrojních průkazů, kteří nevědí pro co se rozhodnout

Kolja (1996)

Vynikající film s mnoha pamětihodnými scénami, přesnou režií a skvělým hereckým představením hlavní dvojice Svěrák/Chalimon.

John Wick (2014)

Důkaz, že akční vypalovačky neumřely v devadesátých letech. Sice už se neobjevují tak často, ale čas od času se vznikne film, který dokazuje, že i když je teď v kurzu mít ve snímku superhrdinu ve spoustě CGI akce, případně mít rozervaného hrdinu v akci dokumentárně roztřesené, diváci na poctivou kaskadérskou práci prostě slyší. Nic proti Bourneovi, Bondovi a jejich dokumentární akci, případně proti velkolepým komiksovým spektáklům, ale není nad dobře nasnímanou akci s dobrou choreografií. Tvůrci Johna Wicka si pravděpodobně zahráli Maxe Paynea,pak si nejspíš střihli GTA, koukli na pár filmů Johna Woo a pak si řekli:"Hmmmm... To bysme mohli dát dohromady." A je to tu všechno. Noirová atmosféra a hrdina s cejchem pomsty (May Payne), vybroušen akce s téměř tanečními prvky (John Woo) a jako velké plus hotel Continental, který je něco jako safehouse (napadla mě série GTA, ale každý doplňte hru dle svého přání). Navíc se mi líbí i perfekcionismus Johna Wicka, který i když svého protivníka spolehlivě zabije, tak mu pošle jednu jistotní do hlavy. Je to prostě akční vypalovačka, ze staré školy, ale v novém kabátku. Jen víc takových filmů. Paráda