Dr. No (1962)

Úvod pro legendu. James Bond se ve svém prvním dobrodružství ukázal ve velmi dobrém světle a navzdory tomu, že filmu chybí bondovská nadsázka a bere se dost vážně. Ze Seana Conneryho charisma doslova vyzařuje a tak dokáže táhnout tento snímek, protože nebýt právě 007, jednalo by se dost průměrný špiónský film.

Na vodě (2016) (seriál)

Upřímně nechápu moc ty černé čísla a dost sprosté komentáře k tomuto seriálu. A už vůbec přirovnání k Bezdružicím. Podle mě se jedná o nenáročný seriál, který dokáže místy pobavit a dle mého se v aktuální české seriálové tvorbě řadí spíš k lepšímu průměru. Jsou daleko horší a nejen české seriály, které se vysílají na našich obrazovkách.

Medvídek (2007)

Výborné herectví, několik výborných scén, několik velmi zábavných momentů, ale výsledek celkem nijaký. Nějak nechápu záměr, cíl a vůbec význam tohoto filmu. Nechápu co tím scénárista a režisér vlastně chtěli říct. Nechápu o čem ten film je. Ten film prostě začne, probíhá a skončí. A nezanechá celkem žádný dojem. Z letargie dokáže člověka vytrhnout opravdu snad jen těch několik zábavných scén, ale jelikož si nemůžu na žádnou významější vzpomenout, je to pro mě jen důkaz toho, že i ty výborné scény v tomhle filmu jsou v kontextu jiné filmové tvorby pouze průměrné.

Avengers Grimm (2015) odpad!

Upřímně jediné co mě napadalo při sledování tohoto...no jinak se to říct nedá....filmu, sem furt přemýšlel, jak to vůbec někdo dokázal natočit, protože tvůrci museli jet v tak tvrdých drogách, že přece nemohli být schopní ani zapnout kameru....

Spectre (2015)

Musím přiznat, že sem se téhle bondovky celkem bál. Skyfall byla podle mě excelentní záležitost, ale zároveň vyvíjela tlak na štáb, který byl prakticky beze změny, aby vytvořil něco podobného. A podařilo...tak napůl. Tvůrci, a podle mého asi nejvíc scenáristi, si prostě řekli :"Uděláme to velké a nacpeme tam tolik odkazů na Bondovky kolik si vzpomenem." A proto tu máme např. pozvání na večeři od záporáka v jeho sídle stejně jako v Goldfingerovi, nebo Dr. No...Je tu parádní rvačka ve vlaku jako v Srdečné pozdravy z Ruska atd. Ale film je tak neuvěřitelně roztažený a dlouhý, že chvílemi doslava nudí. Nepomůže, že se tam Sam Mendes snaží protllačit krásné záběry, nepomůžou ani místy opravdu skvělé scény. Tahle bondovka má prostě smůlu v tom, že přišl po vynikajícím Skyfall a proto jsou všechny chyby vidět o to jasněji. A nejjasnější chyba je to, co mělo být jedním z největších taháků. Blofeld. Se vší úctou k panu Waltzovi musím přiznat, že tahle role mu nesedla. Jeho Hans Landa z Panchartů byla děsivá bestie. Jeho Blofeld ze Spectre je prostě jen uražený intoš. Dave Bautista jako poskok mě bavil víc, než největší zločinec Bondova vesmíru. Celý film je tak trochu střela vedle. Jsou tu skvělé momenty, mezi jinými například rvačka ve vlaku nebo celá uvodní sekvence. Naproti tomu je film utahaný, místy nudný, zmatený a takový nijaký. Stačí se mrknou na honičku kdy Bond jede v Astonu a záporák v Jaguaru. Ty auta prostě jedou, driftují ulicemi, vydávají nádherné zvuky motoru....ale vesměs se ani ničeho nedotknou, celkem nic se nestane, Bond si mezitím stihne vyřídit i telefonní hovor a nakonec to skončí skokem do vody. WOW...Závěrem bych dodal, že to rozhodně není tak špatná Bondovka, jen má prostě staršího bratra, který je ve všem silnější a který poukazuje na chyby svého mladšího sourozence....tak a teď si jdu pustit Skyfall

Creed (2015)

Jeden z mála důkazů, že i klišé a stokrát ohraný příběh se dá natočit tak dobře, že dokáže vyvolat emoce a působit svěže. Rocky se snámi jako boxer rozloučil v Rocky Balboovi. Teď předává rukavice mladému Creedovi, kterému sem ze začátku moc nevěřil, ale díky Rockyho trenérské péči a mentorským radám do života stane neskutečný sympaťák, kterému člověk drží palce stejně jako Rockymu během šesti předchozích filmů

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Musím přiznat, že do prvního probuzení to bylo přízračné, napínavé a zábavné. Po prvním probuzení to mělo ještě jakž takž atmosféru, ale ke konci sem se v tom začal ztrácet. Je to škoda. Čekal sem toho daleko víc a kdyby film zůstal ve viktoriánské anglii bylo by to možná lepší. Takhle je to jakoby most mezi sériemi a ke konci je to dost zmatené. Slabší čtyři

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Za tu dobu co jsem film viděl sem slyšel několik nespokojených komentářů s tím, že je to neoriginální, že je to spíš remake než pokračování, je to jízda na jistotu, akce je slabá a souboje taky, záporák nedosahuje výšin Vadera a další bla bla bla.... Nevím kdo co očekával, ale já očekával přesně to co jsem i dostal. Výborný film, u kterého jsem se opravdu dokonale bavil. Abrams nemůže hrát originalitou, protože svět Star Wars má podle mě pevnější hranice vyprávění než Star Trek, proto jistou příchuť remaku a kopírování spíš vítám než abych ji hanil. Přijde mi, že ke SW tohle tak trochu patří. Vždyť i epizoda IV je víceméně mišmaš různých žánrů zabalených do scifi hávu. Navíc se mi líbí, že narozdíl od Lucasových epizod I-III se tu člověk cítí jako doma. Tam kde z Lucasových filmů cítí jen CGI efekty, tady má člověk znovu pocit, že si na vše může sáhnout, že to opravdu někde v předaleké galaxii existuje. A to samé dokázal Abrams i s postavami. Postavy jsou opravdu živé. Klaďasům zkrátka musíte fandit a záporáky nesnášíte. Trojice Isaac/Boyega/Ridley byla dokonalá trefa do černého. Ta trojice je živá, hláškují banda sympatických hrdinů, kterým se člověk nestydí fandit. Abrams dokázal vdechnout život i do Stormtrooperů. Tam kde dřív byla prakticky jen potrava pro blastery a světelné meče, je v tomhle filmu skupina živoucích vojáků, kteří v jednom momentu dokonce raději zbaběle otočí směr chůze, aby nepřišli pod ruku naštvanému Kylo Renovi. Apropos záporáci vůbec jsou skupina sama pro sebe. Nechápu, kde se v Domhnallu Gleesonovi vzala taková svině. Vždyť ten kluk je neskutečný sympaťák, tak jak je možné, že v jedné časti filmu by mu stačilo jen nalepit knírek a je tu Hitler jak vyšitý. Vážně super výkon na malém prostoru. A Adam Driver jako Kylo Ren? Nevím co proti němu kdo má, ale mě se líbil. Abrams se nesnažil vytvořit dalšího chladného a přemýšlivého Dartha Vadera. Místo toho je tu Kylo Ren, který by chtěl být jako Vader, ale je impulsivní, dělá chyby a není ani tolik silný jako on a díky tomu je i daleko hmatatelnější. A co se týče soubojů je to znovu návrat ke kořenům. V původní trilogii byly souboje světelnými meči vlastně samurajským soubojem. V nové trilogii se tyto souboj změnil na efektní poskakování, akrobacii a čarování. Vyberte si co komu víc sedí, ale mě víc sedí původní strohé souboje a v tomto filmu se to vrátil zpět k jednoduchosti. Abych se už doškobrtal k nějakému závěru, tak zkrátka musím říct, že tenhle díl SW mě zkrátka nadchnul, dokonale splnil a ba dokonce předčil moje očekávání a i návrat všech starých hrdinů se odehrál plnohodnotně a ani jeden nepůsobil formou nuceného camea, ve stylu C3PO a R2D2 v epizodách I-III. Přesto bych měl jednu výtku. Posledním cca 5 minutám filmu by seděla spíš forma potitulkové scény než zařazení do filmu, ale to je jen malá připomínka od diváka, který je zmlsaný Marvelovskými potitulkovými orgiemi posledních let. Film je zkrátka vynikající a já se nemůžu dočkat až ho uvidím znovu...P.S: viděno znovu v jednom velkém Star Wars maratonu a je to furt super film, který řadím hned za původní trojku.

The Class of 92 (2013)

Pokud to mám posoudit objektivně, tak mi přišlo, že tenhle dokument se natáhl trochu moc do šířky. Přivařit k slavné fotbalové třídě všechny ty sociální, kulturní a politické změny mi přišlo trošku zbytečné, nicméně jako celek je ten dokument skvělý. A jelikož mým nejcennějším bohatstvím v dětství byl červený dres, na kterém byla zepředu reklama Sharp a zezadu jméno Beckham, tak je asi celkem jasné jaké bude moje hodnocení:-)

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Guy Ritchie mě dostal. Jakoby se inspiroval u pánů Vaughna a Tarantina a natočil skvělou a zábavnou jednohubku, s vynikající šedesátkovou atmosférou a skvělým obsazením. Havní trojice Cavill, Hammer a Vikander naprosto senzační, hlavní záporačka Debicki byla radost nenávidět a co se týče strýčka Rudiho a jeho v pravdě tarantinovsky vsunuté pohádky úplně bez komentáře. Navíc asi poprvé má Ritchie ve svém filmu opravdu dokonalý soundtrack. Daniel Pemberton předvel dokonalou variaci na téma Morriconne a jeho zvuková stopa pozvedává tento snímek ještě výš. Tenhe film mě opravdu baví.