Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Kupodivu ne až tak špatné jak sem čekal. Stále je to holčičí film, pořád jsou tam dialogy nad kterými zůstává trošku rozum stát a pořád je Bella hysterická depresačka, která řeší naprosté voloviny a chová se divně. Nicméně sem se u toho docela bavil. Je vidět větší množství investovaných peněz, Lautnerovo herectví taky není až tak špatné a soundtrack je kategorie sama pro sebe. Výsledkem je tedy čirý průměr. Film má své plusy i mínusy, ale není to tak hrozné aby to chlap nemohl přežít

Led Zeppelin: The Song Remains the Same (1976)

Hudba a nasazení legendární birminghamské čtyřky je naprosto geniální. Líbí se mi i skvělé záběry ze zákulisí. Ale koho probůh napadlo dát tam ty hrané výjevy? To je jediná skvrnka na jinak skvělém koncertě

Nekonečný příběh (1984)

Skvělý a nádherný film, který mám rád už od svého dětství. Bože, jak já vždycky řval, když se Atrey snaží zachránit svého koně z bažiny:-) Je to vynikající filmová lahůdka a taky jeden z mála filmů Wolfganga Petersena, které se mi líbí

Julie a Julia (2009)

Mě se to celkem líbilo. Taková jednoduchá, pohodová, filmová jednohubka. Rozdělení příběhu na dvě rovnoměrné části je hodně kostrbaté a o životě Julie Child, s výtečnou Merryl Streep, bysme se mohli dozvědět víc než o vcelku zbytečné části s Amy Adams. Myslím, že kdyby se dala přednost životopisu Julie Child s mírnými odskoky do současnosti, bylo by to lepší, než když jsou obě tyto části naprosto vyrovnané. Slabší 4 hvězdy, ale kdykoliv se rád kouknu znova

Thor (2011)

K dokonalosti tomu něco chybí, ale na tom snad ani nezáleží. Tohle není umění, ale zábava. A já si tenhle film užil nadmíru. Thor, alespoň v mých očích jasně překonává svého Avenger kolegu Iron Mana. Hlavní představitelé, jak Robert Downey Jr. tak Chris Hemswoth jsou charismatičtí a zábavní, tady v tomhle ohledu by to bylo na remízu, ale v čem Thor oproti svému kolegovi vyhrává je obsazení vedlejších postav a hlavně jistější režisér. Kenneth Branagh neumí jen Sheakspearea. On umí velmi kvalitně i popcorn. Opravdu velmi zábavný film. Tenhle film by zasloužil i druhý díl.

Stmívání (2008)

Hodil sem své mužské předsudky za hlavu a přečetl knížku a koukl se na film. Výsledkem je, že ani jedno není, podle mého názoru, zrovna žádná hitparáda. Přesto každé má své plus. Začneme u filmu. Film má obrovské plus v ústřední dvojici. Díky Kristen Stewart a Robertu Pattinsonovi jsou Bella a Edward ve filmu živější a uvěřitelnější. Bella není ve filmu takové depresivní máslo a Edward tu není takový namyšlený, cholerický idiot. Tak a tím veškeré plusy filmu pro mě skončili. Ne, že by byl film nudný nebo tak špatně natočený nebo špatně zahraný. Je prostě nijaký. Režisérce Catherine Hardwicke se možná po tomhle filmu budou otvírat dveře studií, ale studia by ty dveře měly spíš zamknout a nepouštět tu ženskou přes práh. Film totiž postrádá jakoukoliv atmosféru. Není ani děsivá, ani romantická, prostě žádná. Romantickým scénám sem se musel smát, při akčních scénách sem zíval nudou a ty dialogy. Panebože. Nejcitelnější je to při scéně v lese na hoře. V knížce se jedná asi o nejromantičtější místo, tady na sebe Bella a Edward hází repliky, bez jakékoliv pointy či smyslu konverzace. A navíc ty triky...Chápu, že rozpočet byl nízky, ale že by byl až tak nízký, to sem si nemyslel. Takže abych se konečně vyjádřil. Knížka je pro muže nezajímavá, nicméně má romanticky chladnou atmosféru a je čtivá. Film má sympatické hlavní představitele. Jak říkám všechno má své plus.

Moje super úžasné šestnáctiny (2005) (seriál) odpad!

Při pohledu na ty rozmazlené fracky a idoty, kterým se, pro nedostatek jiných výrazů, říká rodiče, jsem celkem rád, že nemám žádné miliony. Vědět, že lásku svých dětí si musím kupovat a že z mých dětí vyrůstají v životě absolutně nepoužitelní debilové bych asi nepřežil. Ukázka toho, jak zhoubné peníze můžou být, když se jimi necháte ovládat

Duch (1990)

Romantická klasika se skvělou Whoopi Goldberg