• Krátkometrážní

Byl jsem mladistvým intelektuálem (1999)

Už jen ty hlášky upírských intelektuálů... Jako bych byl přímo zde. To je normálně na Oskara. Tohle se prostě povedlo. Jak nápad, tak i celkové provedení. Zcela vytrženo z průměrné až skoro podprůměrné české produkce. Bravo. Do kafe si již mnoho let díky tomuto filmu cmrndám vždycky kapku Nietzscheho.

Ruin (2011)

Pasáž jakoby vytržená z nějakého luxusního scifíčka. Ale tak proč ne, že jo? Kouká se na to skvěle a je znát, že je to opravdu poctivá řemeslná práce. Tvůrcům můžu poděkovat, že jsem se díky jejich animáku přenesl na osm minut do New Yorku o 666 let později.

The Old Chair (2012)

Takové celkem zdařilé cvičení. Bez dlouhých vykecávaček se jde rovnou na věc. Naběhnou dvě lekačky, hudba graduje a na pozadí slyšíme provařený zvuk tlukotu srdce, bez kterého by snad ani žádný hororový kraťas nemohl fungovat. Natočené je to pěkně, ale celou dobu to hraje na originálnost a vtip s použitím křesla... Nevím, tady mi to nadšení trochu opadlo.

Temné stíny (2012)

Myslel jsem, že ta nuda na začátku byla schválně, aby to pak dostalo ty správný grády, ale ten kýbl další nudy, co následoval, byl k posrání. Takový paskvil! Šlendrián scénáristický, ta šmíra upatlaná, prach a bída. Hnus. Co k sakru tam dělaly všechny ty postavy? Motaly se, motaly. Ale málo! Dramatično se jim polámalo. Strýko Fester se snažil, ale málo! Čarodějné nalíčení se polámalo. Vlkodlačí týnejdžerka - mám fakt problém to vůbec vyslovit - a všude kolem samá deus ex machina. Ten scénárista se snad z těch Adamsovic spratků na prázdninách v Bradavicích asi úplně pomátl. Nic nefungovalo. Strašně se to vleklo a kde mělo být nějaké drama, stalo se jen velké zív. Nepochopeno. Vůbec. Pracuji na důsledném zapomenutí. Snad ne druhý díl? To je vtip.

The Big Lebowski 2 (2011)

Vysloveně k smíchu to není, ale jako taková veselá parodie tu ujde. Možná nepochopena dobrými dvěma stovkami uživatelů ČSFD. Nicméně, tak pitomě kanálově odpadové video to zdaleka není. Proti mnohým jiným amatérským nebo poloprofesionálním odpadům této databáze je to někde mnohem výš. Už jen celkem řemeslně zvládnutý střih nebo kamera. O kostýmech a maskách nemluvě. I když si říkám, kdo je ksakru ta Tára Rajdová, solím to takovou slušnou trojhvězdou. Ano, místy to bylo skutečně trochu trapné.

Řidič vysokozdvižného vozíku Klaus (2000)

Ještě stále mám v živé paměti všechny ty instruktážní bezpečnostní filmy, které nám za komára pouštěli ve škole, a když jsem před deseti lety viděl tuto "západo" německou agitku, šel jsem do kolen. Buď jsou instruktážní filmy všude na jedno brdo, nebo to tvůrci naprosto brilantně vystihli a dokonce šli ještě krapet dál. Velmi vtipné, velmi brutální. Velmi brutálně vtipné.

Psychedelic selfportrait (2010) (studentský film) odpad!

To naprosto postrádá uměleckou hloubku artového selfportrétu. Bohužel, portrét Vočadlo se prostě nepovedl. To je jak kdyby každý jantar vzal štětec a něco načmáral na papír a hned to vydával za nějakou ultra abstraktní modernu. Ne, takhle se to nedělá. Tohle je podobné. Může se argumentovat tím, že umění je v tom, že to nikoho nenapadlo, že Vočadlo byl prostě ten, kdo tu kameru vzal a takhle se natočil a udal tak tvář novému projevu video portrétu, ale znovu říkám bohužel, ani toto neplatí. Ksichtů, kteří se natočili a do toho promítli nějaké alternativní video, je před ním asi tisíc. Nakonec, co tahle hloupost vůbec dělá na ČSFD?

Upřené dědictví (2011) (amatérský film)

Paní Gumbírová nesporně nějaké kvality má, ani cit pro tzv. vizuálno bych ji nemohl upřít. Nicméně, tento snímek na mě působil tak komorním dojmem, že jsem byl sotva schopen to dokoukat s jakous takous udrženou pozorností. Nechci nějak rýpat již tak rozrýpaný záhonek, ale ubrat tomu osm minut a střihnout to jako akční trailer by určitě pomohlo a mástrpýs by byl světě. Takhle zklamaně dávám palec dolů.

Žrouti (2010) (studentský film)

Taková výtvarně skvěle zpracovaná blbůstka, která si odpad rozhodně nezaslouží! Pro posouzení zde.

Suckablood (2012)

Paráda. Tohle pustím kolegovi z práce, ten má pazouru v tlamě furt. To ho naučí! Takový filmově zdařilý kraťas aby člověk pohledal. Naposledy jsem se takhle pobavil u jiného instruktážního hororu zde.