Segrestor

Segrestor

Marek Pinkava

okres Karlovy Vary
Říkali mi Zahradník

homepage

200 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 2.3.2015
  Nanna Øland Fabricius
  (herečka)

  Jestli se může Dánsko, které dalo světu například skupinu Mercyful Fate, dnes něčím pochlubit, tak bezesporu krásnou a především talentovanou zpěvačkou Nannou Øland, která si buduje pevnou pozici i na stříbrném plátně. Nanna ovšem není jen zpívající herečka, resp. hrající zpěvačka, je také hudební skladatelkou a v neposlední… (více)

  • 25.1.2015
  Ravi Shankar
  (skladatel)

  Říká vám něco líbivá skladba Norwegian Wood od nejproslulejší světové hudební skupiny Beatles? Tak věřte, že jste slyšeli tóny citlivé duše indického skladatele Raviho Shankara.

  Narodil se v indickém Varanasi 7. dubna roku 1920. Podle indického systému kast přišel na svět jako brahmin, což znamená, že je členem velmi vážené… (více)

  • 25.10.2014
  Margaret Qualley
  (herečka)

  Bylo jen otázkou času, kdy se jedné z nejkrásnějších hereček světa, Andie MacDowell, narodí dcera, která zdědí po matce to nejlepší, totiž talent a krásu. Stalo se tak v roce 1995, onom bouřlivém roce, kdy ukrajinská vláda zrušila krymskou ústavu a prezidentský úřad a zavedla přímou správu ukrajinského prezidenta a centrum… (více)

  • 25.10.2014
  Natalie Gold
  (herečka)

  Natalie, nenápadná žena štíhlé postavy, výrazných očí a nezapomenutelného úsměvu, se narodila za bouřlivé letní noci roku 1976 a to přesně 17. srpna. Osud ji zavál rovnou na Brodway, tam se samozřejmě neocitla náhodou, nejdříve si odkroutila několik let na New World School of Arts na Emerson College. Vyrůstala v Miami na… (více)

  • 15.9.2013
  Matt Nable
  (herec)

  Australan Matthew „Matty" Nable napsal v roce 1990 drama THE FINAL WINTER, ve kterém si v roce 2007 mimoděk i zahrál hlavní roli a tak vstoupil do světa filmu. Do té doby byl známý jako ragbyový hráč za australské týmy South Sydney Rabbitohs a Manly-Warringah Sea Eagles. Jeho otec i bratr jsou ve světě ragby též velmi… (více)

  • 18.7.2013
  Pedro Infante
  (herec)

  Pedro Infante je bezpochyby největším mexickým idolem žen a dívek. Stal se jím díky 59 filmům (z toho 55 byl v hlavní roli) a bezmála 400 písněmi zaznamenanými v letech 1943 a 1956, k tomu bezpočet veřejných vystoupení v Mexiku a Latinské Americe.

  Zdá se, že Pedro objevil recept na věčnou slávu. Dosáhl takového (i posmrtného)… (více)

  • 15.6.2012
  Alessandro Bavari
  (režisér)

  Alessandro Bavari pochází z Latiny, pobřežního města jižně od Říma, kde se narodil roku 1963. Brzy se začal zajímat o umění a rozhodl se nastoupit do umělecké školy, kde se zabýval například fotomontážemi. Poměrně známá práce je jeho obří dívka na Empire State Building držící v ruce malého King Konga, symbolizující, že… (více)

  • 14.1.2012
  Ana de la Reguera
  (herečka)

  Ana De la Reguera vyrostla ve státě Veracruz na pobřeží Mexického zálivu. Studovala umění na kulturním institutu ve Veracruz, později přestoupila do televizního střediska pro umělecké vzdělávání (CEA) a uměleckého institutu TV Aztecas (CEFAC) v Mexico City. Nakonec studovala herectví v Los Angeles a také u Juana Carlose Corzzi… (více)

  • 14.1.2012
  Katy Jurado
  (herečka)

  Katy Jurado se narodila jako Christina Maria Garcia Jurado 16. ledna 1924 do velice bohaté rodiny v Guadalajara v Mexiku. Dětství trávila v luxusním prostředí a přepychu do doby, než byl rodinný majetek a pozemky zkonfiskovány pro potřeby rolníků. I přes všechnu ztrátu majetku, její babička v ní nadále pěstovala aristokratické… (více)

  • 10.1.2012
  Lupe Velez
  (herečka)

  Lupe Velez se narodila 18. července 1908 v San Luis de Potosi v Mexiku, jako Maria Guadalupe Villalobos Vélez. Ve třinácti letech byla poslaná do texaského kláštera. Těžkosti však dosedly na její rodinu v rodném Gaudelupe a Lupe se vrátila domů, aby ji mohla finančně podporovat. Pracovala jako prodavačka v obchodním domě za… (více)

  • 9.1.2012
  Dolores del Rio
  (herečka)

  Dolores del Rio byla první mexická filmová hvězda s mezinárodním ohlasem. A také první mexická herečka, která zazářila v Hollywoodu (pro Mexiko dvacátých let famózní úspěch).

  Dolores del Rio se narodila do aristokratické rodiny v Durangu. Během mexické revoluce přišla rodina o všechno a odstěhovala se do Mexico City. Tam se… (více)

  • 8.1.2012
  María Félix
  (herečka)

  María de los Ángeles Félix Güereña přezdívaná též María Bonita nebo známější La Doña je bezesporu jednou z největších mexických hvězd stříbrného plátna. Vytvořila bezmála 47 rolí ve filmech, které by možná upadly v zapomnění, pokud by se v nich neobjevila právě María Félix. Mezi nejznámější role patří určitě postava Doñi… (více)