Moulin Rouge (2001)

Tak tomu říkám nepochopitelný úspěch! Pěkné covery všemožných melodií nemohly zachránit celý film. Efekty, kamera, barvy, to byl vykradený Burton? Děj dejme tomu...prostě romanťárna se všemi aspekty. Ale kam se poděla nonšalance, ladnost, prostupnost? Všechno je to jedna velká taškařice, jeden velký kabaret, ale do toho mi tak strašně nesedí ten vážný tón celého příběhu, to melodrama? Má to snad kontrastovat, poukazovat na děsivé rozpory mezi společenským pozlátkem a vnitřní, hodně pevně skrytou duší postarší děvky? Nebo mladého nezaujatého a nepoddajného poety? V rámci pochopení všech variant a transmutací bych asi musel týden meditovat, abych nalezl konečné východisko. Ale tolik času nemám, proto jdu s hodnocením pod průměr, přes to, že oceňuji finální, fenomenální a fatální zvrat, který však byl předpovězen na samém začátku spektáklu!

Léto s kovbojem (1976)

Zcela bez nostalgie dávám 3 hvězdy. Ani o chlup víc, ani o chlup míň. Tolik mě to nezasáhlo, na druhou stranu se mi líbily herecké výkony. Asi všech hlavních rolí, i když Kolářová mně teda, přiznám se, hodně lezla na nervy svým nevycválaným a horkotěžko uvěřitelným volnomyšlenkářstvím psycholožky. Jinak cajk, až na ty absolutně asexuálně moderní styly oblékání své doby. Špičaté podprsenky pro okouzlení mladíka? Leda tak kovboje :)

Na odstřel (2009)

Tenhle film jsem totálně zaspal, takže mě potěšilo, že i ve stále dynamičtěji se rozvíjejícím kino-průmyslu to má stále místo. Jednotlivé stopy, vodítka a zvraty byly tak jasné a nediskutovatelné, že to snad ani přehlednější průběh nemohlo mít, a i přes to si mě to získalo na svou stranu. Ani ne tak kvůli ploché McAdamsové, ani kvůli špagetce Afflekovi, ale kvůli zhýralému, polepšenému, bývalému hipíkovi, vizuálně podobnému spíše opici než lamači dívčích srdcí, Russellovi. Byl dobrej, uvěřil jsem mu to, sympaťák, chlap se srdcem na správném místě. Jediné co mě zarazilo byla prezentace amerického novináře, jakožto vlka samotáře, drsňáka, co se nebojí přijít v přestřelce o půl dlaně a k tomu je i chytrý. Zajímavý pohled se zajímavou zápletkou. S trochou dobré vůle se přikláním k plnému hodnocení!

Mamma Mia! (2008)

Mně se to teda líbilo až na dvě vcelku nudné písně = scény. Bylo to supr, perfektně to roztančili i odzpívali a celé to prosluněné Řecko tomu dodalo pozitivní energii a lehkost krátké letní lásky...na které to celé stojí a padá. Naštěstí k žádným pádům nedošlo a tak když to skončilo, podivil jsem se, že to mělo hodinu a 3/4, neboť to uteklo jak ďas mořský. Paradoxně celou hereckou ekipu vede Meryl (ta si u mě šplhla) a další vyžilí hipíci a tak není divu, že se hipsterská mládež dostává trochu do pozadí, což ovšem na škodu vůbec není, protože na mladého dredatého gerontofila nebo předem bezproblémově zamilovaný mladý pár není divák tolik zvědavý. A jsem rád, že konečně znám texty ABBY.

Pečený sněhulák (2014) (pořad)

Tady onanujete nad svojí důstojností nebo smyslem pro pseudointelektuálský humor? Pardon, ale srovnávat tohle s něčím fakt nejde a jestli si myslíte, že budete vypadat důležitě, když tu budete nastřelovat známá jména českých komiků, který jsou mimochodem považováni za komiky, jen kvůli tomu, že se tom směje cílová skupina lidí s lobotomií, tak to fakt ne. Jako je to brutální kravina, ale proč se mám tvářit chytře u televize, když to samé musím celý den dělat v práci? :) Je fajn si tu občas přečíst názor jiných diváků, ale nevnucujte mi ho, kurva!

Moderní Popelka (2004)

Od samého začátku to mělo naprosto předvídatelné prvky a kdo si myslel, že mu příběh přinese něco jedinečného, musel být pošetilec. Zajímavě to naroubovali na onu pohádku, ačkoliv to ani nebylo nutné. Bohužel mi vcelku pozitivní dojem trochu kazilo, jak okolo sebe dlouho po onom plese chodili, aniž by se něco zásadního stalo. Jinak ale dobrý, i když mám pocit, že to mělo větší potenciál, než jaký z toho vytřískali.

Transcendence (2014)

Tak to ani Johny nezachránil. Opravdu moc se mi líbila myšlenka transcendence, celkové pojetí, vysvětlení, přišlo mi, že spojení science fiction opravdu do důsledku vyplnili. Bohužel se všechno to hezké rozmělnilo mezi neodsýpavým dějem, který inklinoval, bez mála, k nudě. V podstatě vše zábavné se odehrálo, až když Depp umřel. Přitom celé to hvězdné obsazení mělo s čím pracovat, ale nijak zvlášť je to asi nebavilo.

Konec přehlídky (2012) (seriál)

Zmoklé štěně Cumberbatch a rozporuplná manželka s ještě rozporuplnější paní na hlídání, ortodoxnní sufražetkou. Ústřední trojice a jako všudypřítomný smrad - pseudonevěra. Co víc chtít pro Kelišovou, ale co normální divák, myslící a předstírající inteligenci či nezájem o bulvár? Nic. V podstatě nešlo ani o ságu, jen o jakýsi životní příběh manželů, kteří byli neustále před rozvodem. Mohlo to mít světlé momenty, bohužel je ale vystříhali na úkor ubohé romantiky. Krom toho seriál nutí k zamyšlení jen díky nekoherentnosti děje a jeho absurdně poskládanému vývoji. Celé to nezachránil ani Benedict, který se na konci trochu pochlapil. Co by to snad zachránilo by byl střih do 90 minut.

Tom Yum Goong 2 (2013)

Mám rád akčňáky s duší, ale tady ten je bez duše a je zde moc vsazeno na bojové scény, které jsou tedy. mimochodem, parádní, nicméně mám rád, když děj dává alespoň trochu smysl. Zápletka i vyústění jasný, ale některé scény byly prostě jen výplní, aby tam bylo víc rvaček. Bavil jsem se u scen se skutrama, i když na můj vkus to bylo zbytečně natahované. Nevím, no, nepřesvědčilo mě to o kvalitní produkci, ale dost na to, abych si postahoval oba Ong-baky :)

Teorie chaosu (2008)

Ač vážné téma, sranda to byla! Film mi vlastně připomněl v lecčem komedie pro náctileté a opravdu jím byl, akorát byl zacílený na trochu starší, zastydlejší puberťáky. Každopádně se mi líbil, i když mi přišlo, že mohli trochu lépe propracovat ten závěr. Celé je to vcelku věrohodné a trochu mrazivé, ale ten happy end příliš uklouznul na romantické slupce.