Příliš dokonalá podoba (1988)

To byla ale magořina! Jeremy Irons exceluje v roli slavných dvojčat/gynekologů, kteří spolu mj. sdílí i ženy až do doby, kdy vše zničí jedna herečka s trojitou dělohou. Do té doby se mi film líbil, pak se vše ale zvrhlo v jakési drama o návykovosti léků a ten konec? Tak těžko, depresivně a negativně jsem se už dlouho necítil. Než jsem šel spát, musel jsem si dát sitcom, jinak bych neusnul... Never more!

Interview (2014)

Tahle šílenost začíná fakt šťavnatě a nadějně, Eminemovo vyznání je však (bohužel) nejlepší scénou celého filmu, který se, hlavně na konci, zvrhne do dementní kýčovitě trapné kaše, která (nejen) u mě zanechala po skončení tohohle spektáklu kyselou pachuť promarněné příležitosti, protože spusta fórků a nápadů se povedla a Franco s Rogenem si vše skvěle užívají, jenomže to vše je zazděno ještě větším počtem trapností.

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

50%.Chvílemi jsem se bavil, chvílemi se tvářil kysele kvůli trapnosti a kýči (vrcholem je střídání scény běhu a hotelového svádění). Kristína S. je kočka, ale nějak jsem nedokázal spolknout, že by po všem, co jí ten nesmělý astronom prováděl před tím, o něj stále mohla mít i byť jen sebemenší zájem. Donutil filmu pomáhá svým standardním šarmem, zato ta rádoby vtipná postava neustále hulícího spolubydlícího je jednoduše strašně uhozená. Příšerný výběr hudby korunuje spíše negativní pocity z filmu, jehož námět mi přijde zajímavý, avšak scénář a režie nekvalitní. Protože mám rád romantické komedie, zaokrouhluji nahoru na tři hvězdy.

Kámoš k pohledání (2009)

Nadprůměrná komedie, u které jsem se několikrát hlasitě smál a téměř po celou dobu se skvěle bavil. Za mě rozhodně doporučuji :-)

Domek z karet (2013) (seriál)

První sérii hodnotím za čtyři z pěti. Nejvíc se mi líbí ty pohledy Kevina Spaceyho na kameru :-) A Kate Mara samozřejmě.

Třídní sraz (2011)

Bezva komedie. Sešla se tu zajímavá herecká sestava, z filmu čiší dobrá nálada, dialogy nejsou stupidní , za mě doporučuji.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Líbilo: Délka filmu, závěrečné souboje, vizuální stránka bitev. Nelíbilo: Občasná strojenost, postava Alfrida a trochu i Tauriel. Celkem: Solidní zakončení.

Kdo to tam zpívá (1980)

Tahle netradiční autobusová road movie má svoji poetiku a zajímavé postavičky, nicméně nápad se podle mě dal využít lépe.

Cena svobody (2014)

Scénáč: Margaret Nagle. Citlivě natočený příběh, na který se mi příjemně dívalo.

Kaktusový květ (1969)

Komedie o tom, jak společně s kaktusem rozkvetla i jedna do té doby nenápadná asistentka zubaře. Má své mouchy - zejména je zde cítit divadelnost se svým omezeným počtem lokací a postav, na druhou stranu plusem jsou vtipné dialogy vedené kvalitními herci, kteří umí zábavnost, hravost a rozvernost patřičně vyzdvihnout. Pro mě překvapivě dobrá a úsměvná pohodová romantická záležitost.