Pí a jeho život (2012)

3.5/5. || Nejlepší byl Richard Parker. I přes úchvatnou vizuální stránku ovšem většinou nuda.

Milionový závod (2001)

Už dlouho jsem se tak nezasmál, jako u téhle nedoceněné komedie, kterou doporučuji shlédnout v originálním znění.

Psí odpoledne (1975)

Výborná atmosféra, která mě vtáhla. Skvělí herci, kteří ztvárňují zajímavé charaktery. Poslední třetina v bance už se mi zdála moc natahovaná a dlouhá, na napínavé vyvrcholení stálo za to čekat.

Terapie - Série 2 (2013) (série)

Tenhle seriál mi krásně krátil časté cestování vlakem. Pondělky a pátky nic moc, ale ten zbytek mě bavil.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Doposud nejlepší díl Nepostradatelných. Sice stále nic, z čeho bych byl nějak u vytržení, ale po zejména špatné dvojce zaznamenala tahle část posun směrem nahoru. Potěšila mě účast Kelseyho "Frasiera" Grammera, Antonia Banderase a Mela Gibsona, který se na cynického záporáka přesně hodí (stačí mu jen chovat se přirozeně a ani nemusí moc hrát).

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

Zábavně hravý příběh, kde se samozřejmě nějaké ty nelogické prvky najdou, ale v tom je další kouzlo téhle ztřeštěnosti. Geniální herci - kvalitní obsazení do poslední malé roličky, geniální hudba Karla Svobody a desítky hlášek, z kterých v naší rodině citujeme dodnes. U mě tohle dílo stále patří do TOP 10 českých filmů. Viděl jsem hodněkrát a vždy se skvěle bavím, hlavně proto, že již pokaždé přesně vím, co přijde v následující scéně a už se na to těším.

Lucy (2014)

Začalo to nadějně - při scéně na recepci s prostřihy na lovenou zvěř a predátory jsem se bavil, stejně jako poté při setkání s čínským bossem. Ale jakmile začaly naskakovat procenta (kdo viděl film, tak ví čeho) a přibývat rádoby filozofických mouder, zajímavá idea šla do kytek. A rozpačitý konec to jen podtrhl. Další nevyužitý potenciál.

Predestination (2014)

3,6/5 || Fakt bezva pocit, když to na konci všechno docvakne a při titulcích, kdy si to vše znova přehráváte v hlavě zjistíte, že to vlastně dává logický smysl. Skvěle vymyšleno, solidně natočeno = fajn scifárna.

Národ snílků (2010)

Nepřirozený, dějově až moc vykalkulovaný film, na který jsem se podíval kvůli Kat Dennings, které to zde samozřejmě opět velice slušelo. Ale to nestačí.

The Sure Thing (1985)

3.5/5 || Milá romantická road movie se sympatickou ústřední dvojicí. Všichni od začátku víme, jak to dopadne, vývoj a příběh snad ani nemůže být neoriginálnější a očekávatelnější, ale tady je důležitý skvělý výběr mladých herců a jisté roztomilé kouzlo a atmosféra filmu.