Džany

Džany

Jan Suchan

okres Praha
Filmový a seriálový fanatik

homepage

38 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Šílený Joker, statečný Batman, odvážný Dent, spravedlivý Gordon, starostlivá Rachel, hláškující Alfred, geniální Fox, namyšlený Reese, zkorumpovaní policisté, oslabená mafie, nolanovská režie, temná atmosféra, skvělá kamera a to vše podtržené výztižným soundtrackem, který čtvrt roku Zimmer vypiplával k dokonalosti. Na tomhle filmu miluji vše, každou vteřinu, každou scénu, každé slovíčko, každý dialog, každou notu. Každopádně vrchol tohohle skvostu je pro mě jednoznačně záběr na smějícího ho se, padající ho Jokera (ostatně všechny scény s Jokerem jsou geniální). Dark Knight na mě měl opravdu obrovský dopad a stále má. Pro mě naprosto, bezkonkurenčně, definitivně a stoprocentně nejlepší film. Děkuju Pane Nolane. 110% Do konce života si budu vyčítat, že sem tohle neviděl na velkém plátně...

 • poster

  Dokonalý trik (2006)

 • poster

  Drive (2011)

  Drive je trošku drsnější projížďka. Tento umělecký skvost si mě získal až po několikátém zhlédnutí, ale za to mě naprosto pohltil svým kouzlem. Geniální spojení brutality s art snímkem dělá z Drive nezapomenutelnou pouť a jeden z nejlepších, ale co nejlepší film celého roku. Gosling se stává mým idolem a Refna si zařazuji do složky bedlivě pozorovaných režisérů. Atmosféra, režie, hudba, Goslingův outfit, brutalita, adrenalin a párátko. Nádhera, děkuji a klaním se. Celá recenze zde.

 • poster

  Strážci Galaxie (2014)

 • poster

  Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

  "Michael Bay, go fuck yourself ! " Edgar Wright má neskutečný smysl pro kameru, ale hlavně střih (ani nominace?), hlavu plnou hromad nápadů a inteligentního humoru a nejspíše obrovský odpor ke klišé. Hot Fuzz neparoduje jen nesmyslné adrenalinem nabité akčňáky, ale i přesládlé romantické snímky (scéna u televize, hádka Nicholase a Dannyho). Je to komedie s originálním scénářem, vtipy a gagy, které opravdu pobaví a dvojkou Peggem a Frostem, kteří se osvědčily už i v jiných filmech.

 • poster

  96 hodin (2008)

  100% - To není jen další z řady bezduchých vyvražďovaček a to rozhodně není další nesmrtelný hrdina. To je politické, akční drama s prvky thrilleru a to je Liam Neeson v roli vycvičeného ochránce / zabijáka, kterému uvěříte každý pohyb (a hlavně úder). Bezkonkurenčně nejlepší snímek tohoto žánru.

 • poster

  Sedm (1995)

  Vzrušující děj, který vás do sebe vtáhne od prvních minut. Skvělé herecké obsazení a atmosféra, že by se dala krájet a přesně taková, která je Fincherovi nejvíce podobná. Pitt se kvůli tomuhle filmu v mém žebříčku hodně vystoupal a Freeman je jistota, Spacey v roli zabijáka (divné proč si David vybral zrovna Kevina s jeho nevinnou tvářičkou, každopádně volba to byla geniální ) taky válí. Prostě nádhera. Nejde ohodnotit jinak než pěti hvezdičkami.

 • poster

  Smrtonosná past (1988)

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

 • poster

  Deadpool (2016)