• Krátkometrážní
  • Hudební

Bělyj tigr (2012)

Mystický příběh a z druhé světové ? Tak tomu já nikdy neřeknu, ne. ... Délka 1:21:38 = originální, zajímavá podívaná (!).

Padmaavat (2018)

Tento film pro mě osobně stojí a září, jako takový, jen na samotné Padmavati / Deepika Padukone. Mam takovou vlastnost - sympatická herečka prostě klasicky své kolegy zastínila, tak nějak docela upozadila. A tak jsem si těch ostatních vlastně ani moc nevšímal .. občas překáželi, občas ne ... stejně jsem měl oči jen pro ni.

Overlord (2018)

Úvod jedna velká ´barevná´ tragikomedie. Postavy trapně neoriginální /samé klišé - prostě hrůza. Nevzdal jsem to jen kvůli očekávání, jestli to bude i dál tak trapný a ubohý. .. Dobrý vydržet (!). Přišlo výrazné zlepšení .. Dokonce, najednou jsem si připadal, že sedím opět u svého PC a pařím starou známou a oblíbenou hru ... Vyklubala se z toho nakonec zajímavá jízda /docela dobrá podívaná.

Legenda jménem T-34 (2018)

Mám opravdu rád válečné filmy .. moc rád fantasy příběhy - takže velká, veliká spokojenost. Líbil se mi hodně Standartenführer SS Klaus Jäger, sjednocovatel Evropy ve slušivé tankistické uniformě. Zaujala mě - jak jinak - переводчик Аня Ярцева. Kdyby v lese dala všem přítomným soudruhům, šel bych v hodnocení klidně a bez rozpaků nekompromisně na plný počet *****. Dost dobrý byl i ten zasloužilý traktorista, tankový baletní mistr мехвод Степан Савельевич Василёнок.

Jism 2 (2012)

Pro mě, hudebního nadšence, jedno velké milé překvapení. Tedy přiznávám bez mučení, původně jsem očekával něco trochu jiného .. dostalo se mi ale několik velmi slušných songů, navíc, přímo v parádní videoklip kvalitě .. Úplně na konci jede celá píseň https://www.youtube.com/watch?v=xycd6Kgk27c a je to vážně nádhera (název: Yeh Jism Hai Toh Kya - složil Arko Pravo Mukherjee, text Arko Pravo Mukherjee + Munish Makhija, zpěv Ali Azmat) .. Hm, silně mi připomíná jednu ve francouzštině známou podobnou hudební pecku. ... _ (archivuji 22:36) _

Humpback Whales (2015)

Místy mě docela iritoval ten rozverný hudební doprovod. _ .Státy, jako například Island, Norsko nebo Japonsko nerespektují mezinárodní moratorium na lov velryb vydaný IWC v roce 1986. Výjimka ze zákazu lovu byla poskytnuta jen obyvatelstvu Sibiře, Aljašky a Grónska, kde je k jejich obživě povolen regulovaný lov a to ještě pouze některých druhů.

Soukromá válka (2018)

Nic proti Marii, ale _ _ Presstituti ženoucí se za každou cenu za velkou senzací .. pracující na objednávku, konkrétní zakázku od svého chlebodárce.. A kde se nic nenajde (nedá ani najít), tam se prostě něco zaranžuje, následně přidá nějaká scénka s hystericky přehrávajícími místními neherci, aby to jako získalo ještě větší pozornost a celý vyspělý západní svět si mohl dojetím poplakat (začít střílet) - a hlavně: obhajovat neobhajitelné - posvětit své nezákonné akce na cizím území, proti suverénním státům - a samozřejmě následně vyhlásit nějaké ty sankce ... Hnus (!)

David Attenborough: Zvířecí dynastie - Tygr (2018) (epizoda)

Přehnaně útlocitné /korektní/ ... neuvidíme žádné zabití kořisti, ze souboje s konkurencí jen ošklivé rány na těle matky a o smrti dospívající dcery tygřice, kterou zřejmě sejmuli vesničané, také jen slyšíme od vypravěče - "už nikdy ji matka neuvidí" ...

Arytmie (2017)

Oleg se s Káťou seznámil už během studií, na škole, ne ? .. Předpokládám, že zdravotní sestry dokonce ani v Rusku nechodí do stejné školy s budoucími lékaři (na stejnou fakultu) ... Tak jaký Káťa je zdravotní sestra ?!?

Bohemian Rhapsody (2018)

Dmoucí se všude pýchou .. Opět ve středu zájmu, v záři reflektorů, blesků fotografů a novinářů z téměř celého světa - tak, jako převážně díky F.M. kdysi .. Po letech se zase hrdě vyhřívají na poli slávy ... Brian May a Roger Taylor tímto počinem přišli o veškeré mé sympatie. Nechápu, proč téměř všechno tak úzkostlivě upravovali k obrazu svému .. svému ! .. To můžou jít tedy do někam !!!