• Thriller

Slova (2012)

Rory Jansen je mladý spisovatel, snažící se prosadit, avšak u vydavatelů ne a ne uspět. Vše se změní v okamžiku, kdy ve staré tašce, zakoupené v pařížském starožitnictví, objeví na stroji napsaný příběh... Divák sleduje několik časových příběhů, které jsou pěkně a srozumitelně vyprávěny. K tomu připočtěme příjemné dialogy, tři krásné herečky a slušně se prezentujícího Bradleyho Coopera (kterého jinak moc nemusím). Chyběla mi však větší dramatičnost. Celé to bylo takové moc v klidu, zaoblené. Myslím, že příběh mohl nabídnout ostřejší momenty a hlavně na závěr jsem čekal nějakou výraznou pointu. 65%.

Noční můra v Elm Street (1984)

Dvě středoškolačky a nejlepší kamarádky prožívají stejné noční můry. Ve snech vidí muže v klobouku s popáleným obličejem a dlouhými břitvami místo prstů. První neštěstí na sebe nenechá dlouho čekat...Ve snímku mi chybělo trochu více kreativity a nápadů. Ještě větší problém jsem však měl s vizuálními výjevy, které naopak přebývaly. Krev tryskající z postele, zkrvavená dívka u stropu pokoje a některé další scény mohly být méně nadpřirozené a tudíž se více přibližovat reálným představám. Více tajemna a psychického napětí na jejich úkor by filmu prospělo. 60 %.

Pravidla mlčení (2012)

Jim si dosud žil klidným rodinným životem. Ten skončil tragickou smrtí milované ženy. Nejenže zůstal sám s dcerkou, navíc je odhalena jeho skutečná identita člena radikální skupiny ze 70. let, který je třicet let hledán pro vraždu. Z Jima se stává štvanec a při tom se snaží najít jedinou osobu, která může jeho jméno očistit... Film je sice natočen trochu na způsob britských špionážních a krimi seriálů ze 70. a 80. let, avšak zase tak strašně nemoderně a staromódně jsem to neviděl. Vcelku mne bavil, nenudil jsem se a velmi jsem si vychutnával herectví legendy. Robert Redford byl přesvědčivý, přirozený, prostě dobrý. 70%.

Kandidát (2013)

Soukromá slovenská reklamní agentura přijme zakázku na zajištění prezidentské volební kampaně pro vcelku bezvýznamného kandidáta. Sebevědomý a ambiciózní šéf agentury však není zvyklý sbírat drobky. Své úsilí směřuje k dosažení nejvyššího vrcholu - vítězství ve volbách v prvním kole. Tuto jeho snahu umocňuje sázka doslova o všechno s jeho podnikatelským rivalem... Největší uznání a pochvalu je nutno směřovat k technickému provedení. Kamera, střih, zvuk, hudba - zde se jedná o precizně odvedenou práci, která snese velmi přísná (i mezinárodní) měřítka. Líbil se mi také Marek Majeský v hlavní roli a vlastně i samotný příběh by byl OK, nebýt těch dvou expertů, zavřených v bílé dodávce (asi pro jiné neviditelné), schopných během okamžiku napíchnout telefon kohokoliv na světě a komukoliv na světě osadit byt štěnicemi taky žádný problém. Tato paralelně probíhající dějová linie mne vůbec nezasáhla a satirické prvky v ní to rozhodně nezpravily. Tyto dvě postavy bych ze scénáře s klidem vyškrtl. 65%.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Erika je 44letá žena, která přes všechno, co dokázala, cítí že její život není naplněn. Je už delší dobu bez muže a nyní velice zatoužila po dítěti, které nikdy neměla. Její nejlepší kamarád je gay, avšak tato skutečnost by neměla být překážkou pro splnění její touhy po dítěti pomocí umělého oplodnění. Průměrná komedie po všech stránkách kromě herců. Velmi jsem si vychutnával, co předváděli Chýlková, Sokol, Bydžovská či Kotek. Díky nim hodnotím možná výše, než si film jinak zaslouží. 60%.

Šéfové na zabití (2011)

Kurt, Dale a Nick jsou tři kamarádi, kteří jednoho večera u piva dojdou k závěru, že jediná možnost, jak vyřešit své problémy se šéfy je - zabít je. Jedna věc je ale plán a druhá jeho uskutečnění... Rozhodně nemohu říci, že jsem se celý film náramně bavil či dokonce prosmál, ale zase úplně hloupé to taky nebylo. Pro mne průměrný snímek, který se dá vidět a může se i líbit. 60%.

Ztraceno v překladu (2003)

Příběh mladé Americké dívky a staršího Američana, jejichž setkání v Tokiu vnese do jejich prázdného, nudného a nenaplněného života nový impuls... Ten film je tak tuctový, plochý, čitelný a nekreativní, že nebýt mojí oblíbené kočičky Scarlettky v hlavní roli a faktu, že jsem romantická duše, i ty moje dvě udělené hvězdičky by se chvěly v základech. 45%.

Miami Vice (2006)

Dva detektivové úspěšně proniknou do prostředí významného drogového kartelu, kde zajišťují přepravu drog. Jeden z nich se však zamiluje do milenky a zároveň pravé ruky hlavního bosse... Slušně natočeno po technické stránce, avšak co se emocí týče, tak nic. Jenom chladné akční pokoukání. Ačkoliv se Colin Farrel a Jamie Fox snaží jak můžou, chybí atmosféra. Od začátku do samotného konce sterilní a béčková (v tom nelichotivým slova smyslu) podívaná, prosta zajímavějších nápadů. 60%.

Aféra Thomase Crowna (1999)

Z Newyorské galerie je ukraden obraz v hodnotě 100 milionů dolarů. Vyšetřování se kromě detektivů účastní také pracovnice pojišťovny, která se snaží dostat pod kůži hlavnímu podezřelému, finančnímu magnátovi Thomasi Crownovi... Chválím režiséra za dobře vykonanou práci, kameramana za totéž a úplně nejvíc Billa Contiho za úžasnou hudbu. Pochvalu vlastně zaslouží i scénář za dobře vystavěný příběh. Mám ale velký problém z postavou pojišťovačky, která na mne působila absolutně nepravdivě a nereálně. Ženská z pojišťovny, která v podstatě vezme vyšetřování do vlastních rukou a detektivové působí vedle ní jako ušlápnutí školáčci, to fakt neberu. Ke všemu Rene Russo je pro mne vším možným, jenom ne sexuálně přítažlivou svůdnicí a sebevědomou mrchou, jakou zde představuje a nechápu vkus fešáka (a k tomu superbohatého) Crowna. Tato ženská role dosti výrazně ovlivnila můj názor na film. Přesto ho pavažuji za nadprůměrný a dávám těsné 4*. 70%.

Vraždy v kruhu (2015) (seriál)

Major Holina je kriminalista z mordparty, který pro vyšetřování vražd často využívá vlastní instikt a rovněž využívá služeb své kamarádky (milenky) astroložky k sestavování profilů možných pachatelů. Každý z dílů přináší jednu vraždu a její vyšetřování. To bývá velice spletité a divák většinou až před koncem epizody poznává vraha, mnohdy překvapivého a nečekaného. Vcelku dobrý scénář a dobře napsané a typově vybrané postavy. Seriál vůbec nevidím tak negativně, jako většina zdejších kritiků. 60%.