• Thriller

Divoši (2012)

Chon a Ben jsou dva nejlepší kámoši a pěstují a distribuují nejlepší trávu v Kalifornii. Když se odmítnou spojit s velkým mexickým drogovým gangem, který chce získat jejich know-how, začne jít do tuhého... Skvěle napsaný a parádně natočený příběh, který se, po mírně pomalejší první třetině, rozjede do pořádně adrenalinové jízdy, která ještě s blížícím se koncem graduje. Trojice Blake Lively, Taylor Kitsch a Aaron Taylor-Johnson si spolu vcelku dobře sedla a Benicio Del Toro v roli zlého Mexikána, byl naprosto úžasný. Velmi jsem si film užil. 80 %.

Kokain (2001)

Životopisný příběh člověka, který se od drobného dealera trávy propracoval až na největšího pašeráka kolumbijského kokainu do USA. Snímek Teda Demmeho není, až na herecký výkon Johnnyho Deppa, ničím obzvláště vyjímečný, ale je vcelku zdařile podaným vyprávěním o světě drog, se solidně vyprofilovanou hlavní postavou a jejím životním příběhem 70 %.

Dešťová víla (2010)

Pohádka o víle, která přivodila lidem odplatu za jejich zlo a hamižnost, které vytlačily lásku a dobro. Vše napravit může jedině hodná a čistá Květuška, která se vydává za vílou...Tuto pohádku vnímám velice rozporuplně a shrnul bych to asi takto: žáci třetí třídy základní školy dostali za úkol vymyslet pohádkový příběh. Kluci a holčičky dali hlavičky dohromady a příběh vymysleli. Pak se toho ujal pan režisér Cieslar a příběh - tak, jak byl vymyšlen těma děckama - převedl do filmové podoby. K tomu si vybral ty nejlepší herce, šikovného kameramana, zkušenou a rovněž velmi šikovnou kostymérku, oceňované maskéry a legendárního hudebního génia a s těmito úžasnými profíky, kteří svoji práci odvedli nadstandardně dobře, vytvořil film, odehrávající se v krásných interiérech. Bohužel zůstal ten - místy hloupě, nelogicky, iracionálně, nekompaktně a odfláknutě působící příběh, který mohl režisér, společně se scénáristou, trochu upravit a dát mu trochu řád, což se bohužel nestalo a tím se všechna ta ostatní pozitiva značně znehodnotila. Škoda. U mně hodnocení na rozhraní dvou a tří hvězd. 50 %.

Chicagský tribunál (2020)

Bravurní představení soudního procesu s organizátory protivládní demonstrace v r. 1968, která se zvrhla v krvavé násilí. Aaron Sorkin zde prokázal své vypravěčské schopnosti a mistrně propojil dějovou linii, odehrávající se před a během demonstrace s tou, provázející samotné soudní líčení a dokázal navodit silně elektrizující atmosféru, našlapanou emocemi. Snímek je především konverzační záležitostí a staví hlavně na již zmíněné atmosféře, na propracovaných dialozích a na skvělých hereckých představeních Eddieho Redmayna, Sachi Barona Cohena, Jeremyho Stronga, Marka Rylance a dalších. Dechberoucí podívaná. 90 %

Fargo - Season 3 (2017) (série)

Třetí série, v níž exceluje Ewan McGregor v dvojroli bratrů Stussyových a také David Thewlis v roli neskutečně odporného padoucha Vargy, mne tolik nenadchla. Příliš mnoho nezáživných a dlouhých dialogů a méně napětí a absurdního humoru = pád v mém hodnocení na tři hvězdy. 65 %.

Fargo - Season 2 (2015) (série)

Druhá série je oproti jedničce dost odlišná. V příběhu je zainteresováno mnohem víc postav, je více členitý, víc se tam střílí a teče krev. Je v něm ale taky více hluchých pasáží a méně toho typického absurdního humoru. U mne má první řada trošku navrch, každopádně jsem se opět dobře bavil a těším se na trojku. 75 %.

Fargo - Season 1 (2014) (série)

Po výtečném prvním díle jsem si od dalšího průběhu sliboval stupňované tempo, napětí, spoustu nečekaných zvratů a absurdních situací a taky černého humoru. Všeho z toho bylo dost, ale méně, než bych si přál. Energie příběhu se ustálila na určité úrovni a příliš neeskalovala. Seriál je však v pojetí vyprávění, v příběhu, jeho postavách (kterým vévodí policistka Solversonová v podání Allison Tolmanové, zabiják Malvo, ztvárněný skvělým Billym Bobem Thorntonem a pojišťovák Lester Nygaard se stejně skvělým Martinem Freemanem) a atmosféře natolik jedinečný a po řemeslné i herecké stránce tak úžasný, že těch mých 80 % je možná dost přísných.

Tři mušketýři 2 (1974)

Oproti prvnímu dílu horší scénář se slabou dějovou zápletkou a s množstvím - ne vtipných, ale jen rádoby vtipných - momentů a scénicky nepovedenou pasáží na zamrzlé řece (či rybníku), která byla naprosto samoúčelná a mimo. Palec dolů. 45 %.

Escobar (2017)

Parádní filmový počin, který přibližuje život největšího a nejobávanějšího drogového bosse své doby. Děj má spád, napětí a správnou živočišnost, kterou mu dodávají (kromě jiného) i Penélope Cruz a hlavně úžasný Javier Bardem v titulní roli. Výborná práce. 80%.

Burákový sokol (2019)

Zack je mladík s Downovým syndromem, který uteče z pečovatelského ústavu, aby si užil svobodu a splnil si svůj sen, Tyler je vyhnanec na útěku. Cesty obou se náhodně spojí... Takový "obyčejný", milý příběh, který má atmosféru a svou poetičnost a svým stylem vyprávění dokáže uspokojit dušičku člověka, jako jsem já. Mám rád podobně laděné filmy. 75 %.