sbinda

. .

okres Česká Lípa

<< předchozí 1 2 3 4
    • 11.10.2019  11:41
    Premiér (TV seriál) (2019)

Viděl jsem první díl celý. Tohle není o satiře nebo o provokaci. Ten člověk je svých kecech zacyklenej napříč všemi jeho pořady, viz 16.min. Tady to navíc podpořil povrchními "zápletkami" , svými nehereckými schopnostmi a nepřipravenými dialogy. Tato kombinace ukazuje na nulovou sebereflexi jeho samotného, ale i spolupacovníků a štábu. Ojojoj.

• 7.6.2019  00:15

Jak by řekl jeden známý klasik: "Realita často neodpovídá skutečnosti". Přesně o tomhle byl dokument Leaving Neverland. O oslnění, o pravdě, o soudech a o tom jak zvláštně funguje lidská mysl. To že byl MJ v osobním životě "jinej" tušil snad každej, dokument však nyní těžce převažuje misky vah na stranu těch, kteří jsou přesvědčeni, že MJ byl regulérní pederast. Bude těžké pro jeho fanoušky přijmout fakt, že o něm otevřeně stvrzují okolnosti jak využíval svou neskutečnou moc, svou osobnost, své manipulativní umění, své bezzedné možnosti a zeď právníků, aby mohl davu dychtivých chlapečků udělat z dětstvi "Bad Thriller". Poučné a hnusné.

• 18.1.2019  23:35
    MOST! (TV seriál) (2019)

Po prvním díle spokojenost. Most přináší nekorektní humor, který samou západní předposraností lidem chybí, se správnou dávkou trapnosti. A musím říct, že jistě překvapil zvratem na konci freak show Pošta pro tebe. Výborné zpracování. Děkuji autorům. 85%

• 1.1.2019  23:22

Když se řekne Svěrák, pak každý očekává film se specifickým humorem. V tomto případě může být divák zklamán. Já ne. Záměr byl jiný. Závidím panu Svěrákovi tu možnost zfilmovat na vysoké úrovni své dětství, vzpomínky na své kamarády, rodinu a především rodiče. Podáno klidně, nostalgicky a v obrazech bez hledání senzací nebo hubokých myšlenek. Prostě dětství. Osobně si myslílm, že film ocení starší generace, která válečnou a poválečnou dobu zažila. 75%

• 20.11.2018  23:36

Nemůžu jinak než doporučit. Zopakuji již zopakované, autenticita frontmana je neskutečná. Kamera brilantní. Možná se to na první pohled nezdá, ale filmaři použili špičkovou technologii a triky, které vygradovaly finálem ve Wembley. A děj? Ten byl pojatej jako čistej průřez který se zbytečně nerejpá v detailech a nikam nevededoucích dialozích, ale především vykresluje atmosféru, dění a bohužel i strasti samotného FM. Na velkým plátně s pořádným zvukem budete zaručeně pohlceni. Hodnocení 95% Queeni opět oživli a já si přeji jen takové filmy.

• 5.7.2018  13:35

Velmi povedený film s nádechem "foglarovek". Pustil jsem si to dnes na Primě víceméně náhodou a jako rýpal jsem hledal rušivé elementy, ale nenašel jediný. Film byl připraven a natočen poctivě. Natáčeni v exteriérech bylo příkladné, zápletka pak byla s nápadem, ale bez složitosti. Jaroslav Moučka byl pan herec a jasně zvedal laťku celého filmu, zbytek byl dobrej průměr. Dovolím si tímto tvrdit, že kdyby ostatní role byly obsazené těmi nejlepšími českými herci té doby, byl by považován za jeden nejlepší český film a detektivka pro mládež vůbec. 80% Česká televize, koukej jak to má vypadat.

• 17.2.2018  20:47
    Všechnopárty (TV pořad) (2005)

Přidávám komentář po letech a musím Karla Šípa pochválit, svým projevem a vedením rohovorů udržuje velmi dobrý standard, na české TV rozhodně patří k nejlepším. Nestalo se mi, že bych Všechnopárty musel přepnout jako už 100x samolibého Krause. Nejhorší díl byl jen s Honzou Kalouskem, ale jen díky tomu, že host přijme pozvání do talk show a nakonec odmítá i běžné otázky, trapas. Všechnopárty, 75%.

• 13.11.2017  21:26
    Auta (2006)

Zábavné, svižné, rockové. Tohle prostě funguje na všechny kluky. V nejedné domácnosti se Blesk pevně usadil a jede a jede a jede, až toho mají maminky plné zuby. 90%

• 8.11.2017  23:31
    Kmotr (1972)

Kmotr je klasika, která i po letech diktuje světu filmu jak má vypadat velkofilm. Způsob jakým je příběh odvyprávěn je jedinečný a mě osobně od první minuty vtáhl do děje. Ta atmosféra! Plynutí příbêhu je promyšlené a přesto přímé a nekomplikované. Herecké výkony navýsost uvěřitelné. Za mě, tohle je to nejlepší hollywoodské víno, které si můžete dát i s tím, že každým rokem bude jen lepší. 99% Zřejmě k nepřekonání.

• 4.11.2017  00:27

Nic pro diváka Kameňáka. Dnes vážněji. Notoricky známej připad, víte proč, co i jak to dopadne. A zřejme i pro tu senzachtivost finální oprátky, co si budeme diváku nalhávat, se spousta lidi podívá. A proto říkám, tohle byla díky okolnostem pro tvůrce zatraceně těžká volba. A jak to v mých očích dopadlo? Naprosto excelentně a vysoko nad standardy současného českého filmu. Volba ČB formátu, neznámých herců a výtečných artových záběrů dokonale navodí pocit 60.let - pusťte film neznalému a vsadím se, že nepozná rok natočení 2010+. Dialogy, které v jiných filmech obvykle divákovi jednoduše popisují názory zůçastněných, tady nedostáváte na stříbrném podnose. Jsou často vedené jen pohledy a výborně tak zapojují představivost diváka, v tomto ohledu je fantastiky vykreslená rodina Olgy. O to víc víc pak v kontrastu šokují vyjádření šílené Olgy. Olga, zahráno dokonale a sugestivně až fuj. Finále? Lepší než jsem čekal, oprátka byla, ale do hry bylo vloženo pár dobrých otazníků, že by se jeden zas zamyslel. 85%. Tleskám. Zcela výstižnej komentář napsal Tosim.

• 9.10.2017  23:08
    Pořad (TV pořad) (2015)

Luděk někdy zbytečně svým podámím tlačí na pilu. Ve většině případů mi ale šetří čas a vytahuje perly současne tv tvorby. Je radost dostat pěkně na talíři ty nej freak show, které mi rozšíří obzory, a proto jako oddychový formát to mám rád. 70%

• 1.9.2017  22:55
    Útok žraloka (TV film) (2009)

Nemám ve zvyku hodnotit po 5 ti minutách, ale více jsem nedal. Trapné, plné klišé, bez náznaku snahy.

• 27.8.2017  08:31
    Malý televizní kabaret (TV pořad) (1977)

Hodnotím s ohlédnutím po XX letech, kdy začínám sjíždět pohádky se svými dětmi :-) Můžem polemizovat nad úrovněmi některých dílů nebo scének, ale jako celek to zasluhuje absolutorium. Jestli za posr*****ho totáče něco uměli, pak investovat do scénářů a příprav nosných pořadů (např.Studio kamarád,Možná řijde i kouzelník, Televarieté, Silvestry apod). Navíc bych řekl, že měli štěstí na opravdové herce, pro které bylo v té době vystoupení v jakémkoliv televizním pořadu nejvýšší poctou. Tenhle kult už se do tvorby ČT asi nevrátí. Nebrečím, konstatuji. Porce 100*48min. dílů Kabaretu je neskutečná, dávám mu 90%.

• 27.8.2017  08:15
    Jojo (TV seriál) (1982)

Výborné. Jako dítě jsem to měl rád. Krátké úderné příběhy s bezva triky a s kultovním hlasem Aťky Janouškové. Dnes, můj tří letý syn zkoukne několik dílů najednou a reaguje s úsměvem. To je pro mě znamením, že to byla dobře odvedená práce. 70%

• 21.8.2017  20:18
    Sousedé - Nový začátek (E01) (epizoda) (2017)

Gratuluju! Autoři společně s herci-neherci vytvořili dokonalou šablonu freak-show. Pod tohle se podepsat chce mít mamutí koule.

• 2.3.2017  08:39
    Doktoři (TV seriál) (2017)

Tohle je skutečná realita o doktorech o jejich pacientech a v konečném důsledku o nás. Žádné produkční tanečky s krví, koukáním doktorům přes rameno za každou cenu, aby to přitáhlo diváky. A přesto to každého musí k obrazovce přišpendlit. Možná je to tím, že všichni tři jsou velmi zajímaví lidé, kteří mají o životě co říci. Jejich um a nasazení je enormní, až je divím, že na to vždycky jako společnost s lehkostí zapomínáme a řešíme jiné hovadiny. Včera mi po 3.dilu spadla brada, to bylo hodně smutné. To dokáže upravit žebříček hodnot. Děkuji

• 11.1.2017  15:32
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Nekomplikovaný, vtipný, trefný, aktuální, trapný, based on true stories, má to spád a díky krátké stopáži prakticky žádné hluché místa. Slušné hlášky, které se zřejmě ujmou. Formát ideální na zkouknutí místo večerníčku nebo ve volný chvíli třeba cestou tramvají do práce. Hlavně aby klukům vydržel dech s nápady. Co kdyby v jednom dílu zatahal za nitky Tonda Blaník? Slušná zábava za 90%. Nevěřil jsem, že Laví je i režisérem.

• 25.9.2016  21:02

Rád bych se autorů zeptal proč?! Tohle mi přišlo jak sprosté vykrádení kulturní památky československého filmu. Hvězdu dávám za velmi dobrý hudební doprovod.

• 13.9.2016  23:59

Solidní filmařská práce a není divu, že je hodnocena vysoko (nyní 88%, pozice 74). Nebýt těch explicitních quentinovských kruťáren, tak je to nečekaně oddechový až romantický film o dobru a zlu. Právě ten naivně romantickej konec mě ale nijak nenandchnul, ale chápu že to k westernům patří, nevadí. I tak hodnotím 80% a doporučuju.

• 28.8.2016  23:27

Příběh sympaťáka s dobrým nápadem, ze kterého může být leckomu šouflu. Stejně jako se Cimrmani při cestě na pól už u Náchoda ptali, kdy už tam budou, tak i já se ve 40.minutě koukal, kdy bude konec. Dobře. Oceňuju děsivou originalitu tvůrců vládnoucími hodně velkým fištrónem, mé srdce si ale přesto nezískali a není divu, že to v prudérním Hollywoodu na Oskara nedotáhli. Jsem hlubce zasažen a nemám sílu hodnotit hvězdičkami, zatím. Nevím jestli se hecnu a dám další díl, on opakovanej vtip většinou nebývá vtipem.

• 6.8.2016  23:59
    Narcos (TV seriál) (2015)

Toho času s1e06 a jsem pohlcen....má to spád, má to napětí, a tím že je seriál postaven na skutečných událostech to dává širší poselství. V bezpečí svého domova můžeme hloubat jestli moc, majetek a peníze je reálně víc než domov a svoboda, na straně na straně gangstrů, nebo jestli pro právo a spravedlnost stojí riskovat za svůj život a životy své rodiny, na straně policistů. Vyberte si sami. V půlce serie ohodnocuji hodně přes 90%

• 31.7.2016  09:50

Tady protekl proud milionů dolarů a autoři ze sebe přesto vymáčkli jen sloboduchý scénář, otřepanou zápletku, navýsost nereálné akční scény a trapné dialogy nestydatě vložené do úst U.S.prezidenta. To chce echt drzost. Já je podezřívám, že se jednalo o čirý kalkul počítající, že jistá část diváckého spektra půjde do kina na cokoliv. Překvapuje mě toho času na ČSFD luxusních 58%. Za mě 20% s odřenýma koulema.

• 9.7.2016  23:26
    Luxus na talíři (TV pořad) (2016)

Tady bych si dovolil výjimečně citovat: "Tahle nádherná rybička je kanic leopardí...já jsem si ji dnes nechal dovézt z Dubaje, pěkně na ledu, ale Vy ji seženete u svého prémiového prodejce ryb.... Česky, ale DOKONALE". Tento pořad získává druhý nečekaný rozměr v diskuzích pod videama, ale světe div se i zde na ČSFD, dokazující úroveň a propracovanost nekonvenčního pořadu, jenž tímto sonduje smysl pro humor a selský rozum českého diváka. Teď už konečně pochopíte, proč některým stačí zábavy typu Čundrkántry show, Vtip za 100, Novoty Petra Novotnýho apod. Luxus na talíři vskutku není pro chudé, chudé uvažováním. Ukázkovým důkazem budiź uživatel Amper01 a Vojacek, zábava sama. https://www.stream.cz/porady/luxus-na-taliri

• 8.7.2016  00:29

Viděl jsem to teď náhodou, opět po sto letech jako sváteční poobědovou nabídku Novy. Musím říct jedno, zlaté časy holywoodské. Velmi, ale opravdu velmi povedená atmosféra, která GB I. pasuje na jednu z nejlepších rodinných oddechovek všech dob. Postava Louise, malého souseda účetního, je prostě geniální a je to pomyslná třešnička na dortu zábavného děje. Legendárních komedie s legendárním songem za 90%.

• 20.5.2016  16:31
    Sezóna za vodou (TV seriál) (2016)

U hokejového národa tohle mohl být jeden z nejlepších dokumentárních projektů roku. Prdlajz přátelé. Když už si hokejové celebrity pustily kameru a mikrofon do svého soukromí a snažili se reagovat civilně a bez klišé, za což jim mé velké díky, absolutně zklamali autoři, kteří za vodu přijeli zjevně nepřipravení. Většina otázek byla obecných, běžných a zcela bez nápadu. A tak odpovědi od kluků, kteří se živí hokejem a ne moderováním, byly opět obecné, někdy strohé, někdy o ničem a dost často jsem nerozuměl ani slovům. Titulky by někdy byly na místě. Po takové "práci" se další hokejisté do podobného projektu rozhodně nepohrnou. 5 hvězd borcům, 1 hvězdu autorům.

• 15.5.2016  08:28
    Každý milion dobrý (TV film) (2016)

Natočené na jistotu tak, že to nemůže snad nikoho urazit. Od počátku víte na kterou stranu (dobra) se připojit a nemusíte si jako divák pokládat složité otázky. Na kino by to bylo slabé, na nedělní večer s ČT u vína určitě dobré. Hodnocení 5 hvězd nebo 1 či dokonce odpad je pro mě v tomto případě nepochopitelných. Pohádka pro dospěláka za 60%. Co je podstatné, že my dále milujeme Rákosníčka.

• 6.4.2016  19:24

Patří do kategorie civilních filmů. Tok situací bez senzacechtivosti. Prostě Krobot. Ke skvělému obsazení, vtipné lokální mluvě a k poklidnému, ale úsměvnému ději jsem čekal vypointování. Nepřišlo a tím film zásadně ztratil na zajímavosti. Při titulcích jsem se ptal, co tím chtěl mistr Krobot říci. Podle mého zůstal v půli cesty, 50%

• 19.3.2016  22:58

Chcete vidět dlouhé Stevenovy pohledy? Slyšet ty nejhloupěší dialogy a rady do života? Jste na správné adrese. Revoluce, natož evoluce se v Seagalově případě dále nekoná. Špička v kliše. Totální rezignace na nápad. A přesto mu někde v Holywoodu stojí vila a má zástup fanoušků, nechápu. 15%

• 21.2.2016  22:10
    Všiváci (2014)

V tom filmu žádná z postav nebyla při smyslech. Proč ne. Miliard dějových liniíí, jejich roztříštěnost a retrospektiva. Proč ne. Bohužel to nikdo z autorů nebyl schopnej dát dohromady a smysluplně prodat i náročnému divákovi. Viděl jsem tam výborné momenty (začátek děje,Taclík, pozadí těhotenství z minulosti, nadstandardní kamera a střih), ale ten konec byla pí****a vysokého ražení. Dokonalá slátanina za 25%.

• 9.2.2016  22:33
    Výkupné (1996)

Tak tohle mě bavilo. Triviální příběh byl hodně dobře a nečekaně vypointován. Scénář na 5 hvězd. Přemýšlím proč to nedosáhlo maxima a mám je jasno. Mel Gibson. Mám ho v jeho filmových eskapádách rád. Všechny padouchy vyřídí ručně a rychle a s vtipem. Tahle role, částečného otloukánka, ale nebyla pro něj. Prostě dobrej děj, ale s přidřeným Mel-motorem. 70%

<< předchozí 1 2 3 4