Blesk (2011)

Tak tohle byl zatím jeden z nejslabších Stathamovských filmů, které jsem za poslední dobu viděl. To však ale neznamená, že je film špatný. Blitz staví na solidním základě. Vrah policistů, který nezanechává žádné stopy je pro detektiva J. Stathama oříšek. Ví, kdo to je, ale nemá proti němu žádné důkazy. Po několika úmrtích svých kolegů začíná hrát svou vlastní hru. Jenže tady se něco zadrhlo. Film postrádá to, na co jsme u tohoto herce zvyklí. I když se nám může líbit odlišné pojetí, kde hlavní hrdina neláme kosti na potkání, v tomto filmu mně prostě něco chybělo. Chvílemi jsem se bavil, chvílemi zase nudil. Čekal jsem slušnou detektivku, ale místo toho jsem dostal průměrnou až místy podprůměrnou akční oddechovku, která si své fanoušky bude hledat jen velice těžko. Protože ne každý je ochoten přistoupit na odlišný styl tohoto herce. Klady tohoto filmu jsou dobrý scénář. Hodnotím 40%.

Bohové Egypta (2016)

Uffff. Tohle bylo silné sousto. Dlouho jsem neviděl takovou kravinu s tak nelogickým dějem a posloupností událostí. Hrůza

Bourneův odkaz (2012)

Nebylo to vůbec špatné. Ze začátku jsem sice vůbec nechápal o co tam jde a jen stěží jsem matně vzpomínal o čem byl předešlý Bourneův film. Později se vše začalo vyjasňovat a mně konečně došlo o co vlastně jde. Se samotným filmem jsem problém neměl. Hlavní hrdina mně seděl, akční scény byly fajn. Co se mně ale vůbec nelíbilo, to byl děj. Ono se to vlastně nikde neposunulo. Děj zůstal tam, kde skončil naposledy. Sice jsme objevili nového hrdinu, ale ve finále kromě útěku nic nedokázal. Podle mně je to škoda. Měli nasadit lepší laťku a více propracovat linii děje. Možná se v dalším díle dovíme něco více. Nebo možná taky ne.

Box (2009)

Rozpačitost a zklamání, to jsem mé první dojmy z tohoto filmu. Když jsem viděl ukázky, říkal jsem si, že to bude výborný a zajímavý thriller. Po shlédnutí jsem byl naštvaný, kde se nakonec ubíral děj filmu. V celku z originálního námětu a děje, tvůrci vytvořili film, který je chladný, diváka příliš nezaujme a chybí mu náboj a jiskra, která by filmu dodala na energii. První hodinka je navíc až nesnesitelně zdlouhavá a nudná. Po ní následuje rychlá smršť, která je trochu nepřehledná. Pro mně osobně, kdyby zde nebyla zmíňka o nadpřirozenu a byl by to jen nějaký reálně vládní nebo mimo vládní projekt, bylo by to pro mně zajímavější. Film mně prostě nezaujal natolik, abych ho mohl označit aspoň za průměrný. Mně se tento film příliš nelíbil. 2* dávám jen za nápad.

Bruno (2009) odpad!

No já nevím. Asi jsem z toho vyrostl. To co se dělo v tomhle filmu nemůžu nazvat ani pokus o zábavu. Možná kdybych byl puberťák, tak bych se smál. Film je naprosto nudný, nezáživný a až uměle natočený, jen aby bylo natočeno co nejvíce sexuálních scén. To co se mně líbilo v Boratovi, jsem tady nemohl vystát. Tenhle "humor" se prostě podle mně nepovedl. To je můj názor.

Captain America: První Avenger (2011)

Nevěděl jsem co od tohoto filmu čekat. Původní film jsem neviděl, stejně tak jsem neznal ani komiks, nebo seriál. O to snáze se mně možná bude hodnotit film čistě z mého prvního dojmu. Na úvod musím říct, že jsem byl mile překvapen. Čekal jsem komiksovou parodii, ale místo toho mně byl naservírován v celku slušný děj s příjemnými akčními scénami. Pozvolným úvodem, který se příliš neprotahoval a rychle utíkal se děj pozvolna přemístil do období 2.světové války v boj mezi dobrem a zlem. Kulisy, herci, masky to vše bylo relativně v pořádku. Jak jsem psal, neměl jsem ponětí o co vlastně půjdu a tak mně nic nemohla rozhodit nebo naštvat. Pro mně pohodový film na nudný večer. Nic převratného, ale taky nic co by mně otrávilo. Rozhodoval jsem se mezi 3* nebo 4*. Nakonec jsem zvolil hvězd 4*, ale s udřenýma ušima. Hodnotím 70%.

Carlitova cesta (1993)

Tak tento film se rozhodně povedl. Pokud je to dobře natočené, tak mafiáni, drogy, kluby, špinavé peníze, korupce je prostě téma, které neomrzí. Vzpomeňme si na Kmotra, Neúplatné, Veřejné nepřátele, amerického gangstera, Scarface a jiné. Jediná výtka k celému filmu je jeho délka. Možná kdyby to o trochu zkrátili bylo by to ještě lepší. Ale upřímně nevím kde, nebo co by se dalo zkrátit. Bavilo mně to více než Kmotr, Al Pacino zde hraje výborně, stejně tak i Sean Penn, kterého jsem poznal díky "skvělému zamaskování" až někdy v půlce filmu. :-D Navíc vzhledem k tomu, kdy byl tento film natočený, musím říct, že smekám před tvůrci s jakou brilantností film vytvořili. A snad poprvé mně mrzelo, že kladný "záporák" umře. Tento film by prostě neměl chybět ve vaši sbírce a já nemůžu jinak než vřele doporučit.

Centurion (2010)

Co napsat k tomuto filmu? Historické filmy mám rád, jak jsem již psal dříve, proto si nenechám ujít každý nový kousek. Tento film není špatný a na druhou stranu má své mouchy. Ale opět po dlouhé době jeden z těch lepších. Líbil se mně více než Solomon Kane. Film pojednává o 9. římské legii, která má za úkol zničit poslední vzdorující území Piktů. Jenže jsou přepadeni a celá legie je povražděna. Zůstalo jen 7 přeživších. Ti se ze začátku pokusí osvobodit svého generála, jenže ne všechno vychází jak si to naplánovali a tak musí utíkat před kmenem Pitků směrem na jih, kde ještě zůstali zbylé legie. Po celou dobu jsou pronásledování krvelačnou "čarodějnicí" a výtečnou stopařkou. Ta na mně působila tak, že německý ovčák je pro ti ní hadr, co se týče sledování stopy. Ale to je jen takový detail. Filmu musím pochválit skvělou atmosféru legií, výtečné souboje a samotný děj. Hektolitry krve, které je ve filmu, už jen navodí tu atmosféru středověku. Film si vzal od každého filmu trochu. Ať už to je král Artuš a jejich ústup, nebo Asterix a slavné nedobytí jedné vesnice či film Poslední legie aj. Pro mně to bylo především milé překvapení.

Cesta (2009)

Smutný film o putování otce se synem, kteří směřují k jihu, kde snad bude lepší život a větší teplo. Musím se ale přiznat, že jsem vlastně nepochopil, nebo možná přehlédl, co se na Zemi vlastně stalo. Jak napovídá tento film v názvu, půjde vlastně o to, sledovat jejich cestu. Občas se setkají s jinými lidmi, ze kterých se buď stali díky nedostatku jídla kanibalové, nebo jen s lidmi, kteří také putují a hledají jídlo. V tomto filmu jde vlastně jen o přežití a nalezení potravy s občasným dech beroucím momentem, kdy se dostanou do nepříjemné situace. Avšak tento strhující dramatický film mně nakonec mile překvapil. Dlouho jsem se rozhodoval kolik * mu mám vlastně dát. Nakonec jsem se rozhodl jen pro 3*. A to z důvodu, že pro mně je to film na jedno max. na dvě podívání. Film je bezesporu velmi dobře natočen. Nechybí mu dramatičnost, napětí i cit. Na druhou stranu je velice jednoduchý, ale v tom je právě i jeho kouzlo.

Cesta bojovníka (2009)

Jak už to u těchto filmů z Asijské koprodukce bývá, když překousneme děj filmu, jeho pomalost, náboženské tradice a to nejhorší dlouhé začátky, které unaví po prvních minutách, máme zde solidní kousek z prostředí bojových umění. Bohužel to asi nestačí. Divák, který sleduje tento film se nechce dívat na romantiku hlavních hrdinů, ani na otřesné podmínky místních domorodců, nebo naopak přepych mafiánů. Divák si chce užít tu nádheru bojového umění v celé své kráse. Nepotřebuji se koukat na ty věci okolo a o to více, když je to v nepoměru s bojovými scénami. Ano, musí to mít nějaký děj a okrajově naznačit o čem asi ten příběh bude, ale musí to být tak dlouhé na úkor pořádné akce, která tento film vlastně drží na nohou? Škoda.