Vortex (2017) (pořad)

Tenhle pořad používám jako zvukovou kulisu ke hraní her, dřív jsem přeskakoval témata, která nejsou pro mne, ale v poslední době už nepřeskakuji a vychutnám si i téma o konzolové exkluzivce, což jde zcela mimo mne. Tvůrci dodávají podrobnosti, které si televizní pořad nemůže dovolit. Zároveň se jedná o sympatický team u kterého si dokážete v pohodě hodinu vydržet. PS: Zbožňuji závěrečný mišmaš.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Přiznám se, nejsem vůbec fanoušek tvorby Sacha Cohena, ale viděl jsem první díl i tento. Musím říci, že dvojka mi přijde stravitelnější pro člověka který nemá rád tento druh humoru a celkově příběh kolem dceři mne bavil, zakončení a celá pointa opravdu super. Hodně by mne zajímalo, zda černošská chůva o natáčení věděla, ale ta byla jednoznačně nejlepší postavou.

Pan Jangle a vánoční dobrodružství (2020)

Je to dobrá řemeslná práce. Kvalita hudebních výstupů téměř na úrovni Disneyho hitovek, spousta kreativity, skvělé herecké výkony. Místy sklon sklouzávat k trapnosti a naivitě, a jsou tam pasáže, které jsou nudnější, nicméně už dlouho mne žádná vánoční pohádka tak příjemně nepřekvapila proto přidám hvězdičku. Pro děti to může být, klidně jejich pohádka dětství.

Nikdy neodvracej zrak (2018)

Ten film má vše co má mít, dobré herecké výkony, estetickou stránku, zajímavé zasezeni, emoce. Já osobně bych preferoval, kdyby vyprávěl osud skutečného malíře, ale chápu, že osoba kterou je inspirován by možná autory až příliš svazovala.

Až na Měsíc (2020)

Nabyl jsem dojmu, že čínský vesmírný program vychází z této legendy, vozítko nefritový králík, rakety jeřáb a myse na odvrácené straně. Jinak pěkná pohádka, moc dobrá animace a musím pochválit český dabing, přesněji překlad a zpěv písní, myslím že se povedl.

Zlaté rybky (2019)

Možná trochu nadhodnocuji, ale nějakou dobu jsem neviděl novou dobrou komedii, natož z Německa. Námět částečně originální, hlavně v druhé půlce docela dost vtipných pasáží a vlastně se mi líbil i začátek a obraz člověka, kterého trápí méně jeho úraz, než jeho práce a peníze.

Bourák (2020)

Film je zajímavý vizuálně, zejména kostýmy a lokace a místy zajímavý formát ale šedesátá nebo starší léta. Kamera není špatná (na české poměry) a tím pozitiva končí. Ve filmu jsou asi dva vtipnější momenty, i když je tu snaha o vtipné pasáže, jen končí jaksi v křeči. Celí film se dal postavit na chlápkovi s krizí středního věku, nebo na chlápkovi, který se vetře do rodiny po manželovi který byl za své prohřešky vykázán z domu, ale nestojí ani na jednom, otvírá několik témat, obvykle je rychle zavře a nebo je nakousne pak se jim dlouho nevěnuje a následně je rychle zavře. Pasáže s Ruppertem působí trapně, chápu co tím autor sledoval, ale film to tedy nezlepšilo. Postava Krystýny bokové působí zvláštně, mám pro ni trochu pochopení, naštěstí ve vyvrcholení si role celkem sedla. Dám tomu dvě hvězdy, třetí si přidejte pokud máte rádi originalitu a čtvrtou pokud je pri vás Matěj Ruppert snesitelný.

Stargirl (2020) (seriál)

Opravdu velmi příjemné překvapení. Je to takové rodinné, ale na to, že hlavní postava je žena a celkově na námět to ani většinu času nepůsobí trapně, jako například v Betwoman nebo Supergirl. Hodně se mi líbí takový řekněme zastaralý styl kostýmů i Petuv robot, je to prostě takové dědictví, které podle mne zafungovalo tak, aby kostýmy nepůsobili trapně. Celkově jsem velmi rád, že tenhle seriál vznikl, a podle mne perfektně zaplnil díru na trhu. PS spoiler: Tomu říkám zločin, chtít po lidech aby se chovali ekologicky, větrné a sluneční elektrárny, už dlouho jsem nevyděl záporáky s tak dobrou motivací.

Noví mutanti (2020)

Líbí se mi vizuální stránka jak lokace, tak postav. Film obsahuje spoustu dobrých nápadů i parádní momenty, už jen základní myšlenka "ústavu" pro mutanty je dobrá a hororový nádech ač jsem se ho obával mi nevadil. Základní problém filmu je možná až zbytečně krátká stopáž. Nemyslím si, že by toho bylo málo na počátku, skoro bych řekl, že se snad polovina filmu vleče, ale na konci si připadáte, jako by někdo nahustil závěr do 10 minut a tak nějak toužíte dostat víc, vsadil bych se, že scénář obsahoval víc pasáží pro druhou polovinu filmu, ale někdo si řekl že by to bylo moc výplně a nebo by to stálo moc na efektech. Jinak škoda, že tahle partička nebude pokračovat.

Kočky (2019)

Začnu pozitivně, taneční čísla zejména v hlavních pasážích mají dobrou choreografii i výkony, vzhled mr Mistoffeleese je pro mne lepší než v představení, kde na mne působí nesympaticky. Budu pokračovat tím co je pro mne v pohodě, a to je tolikrát kritizovaný vzhled koček, tedy digitální efekty, ty my vlastně moc nevadí a ani mne od filmu nikdy neodrazovali. Jen "hlavní postava" kterou hraje Francesca nemusela mít tak odlišný vzhled od muzikálu a postava "tulačky" kterou hraje Jennifer Hudson má také příliš odlišný vzhled a trochu mi to kazí vyznění. No a jdeme k tomu špatnému. Ještě menší chybou je, že píseň memory, zejména v její druhé části je zkažená zejména brekem, ten tam nemá být, ano postava cítí lítost a zármutek až jí to sráží k zemi, ale nebrečí, předně to kazí hudební výstup a pak to tam nesedí ani kontextem. Corden a Wilson, to vyloženě kazí, tím nemyslím je samotné, ale pasáže kde hrají, už od traileru jsem věděl že to tam nemá co dělat a je to tak, sem se takové "komické vložky" nehodili. No a zakončím to tak, že původní muzikál není obsahově takové dílo, jde o atmosféru, několik (a ne zas až tolik) legendárních songů, skvělé kostýmy a perfektní jedinečnou choreografii a zasazení. Takže z tohoto vyčtu pokazili téměř vše. Vylepšili snad jen to, že původní muzikál má pasáže, kde už se člověk nudí, tady se nudí také, ale alespoň se mění scéna.