Godzilla II Král monster (2019)

Taková škoda, natočí tak drahý film, trikově si dají záležet, herci nejsou špatní, po hudební stránce dobrá práce. Monstra lokace boží. Ale to nemohly sehnat super scénáristu? A nějaký poradce by jim také bodl, jasně ve filmu kde jsou obří monstra nemusí fungovat logika na 100 %, ale některé nelogičnosti už mne sakra štvou. A mimochodem jedno zaseknutí technologie pro dramatický moment je až moc, víc tam dávat nemuseli.

Čára (2019)

Film jsem si užil, jen si celou dobu říkám, zda nebyla v originále uvedená větší výška, v dabingu to bylo 187,5, což je sice na 16 let hodně, ale kdyby už později nerostla tak to není taková hrůza. Mám 183 a nikdo by asi neřekl, že jsem nějak přerostlý, 5 cm nad to má nejméně 5 % žen které znám. Chudák kolegyně která má přes dva metry a ještě má postavu pořádného chlapa, co ta má říkat. Měl jsem spolužačku větších rozměrů a nikdy by mne ani nenapadlo si z toho utahovat, asi pro to, že já měl v té době o půl metru méně a nejspíš bych to schytal.

Skleněný (2019)

Asi nejlepší na tomhle filmu je, že McAvoy je zde ještě lepší Rozpolcený než v samostatném filmu. Jackson má také skvělé pasáže. Kazí to zejména scénář, ne že by hlavní myšlenka nebyla dobrá, jen to připomíná kvalitní porcelán slepený lepící páskou.

Teroristka (2019)

Na český film slušný nadstandard. Jen si nedokáži představit, že by Liška už na škole vypadal jako kriminálník, tak možná mohl být casting trochu jiný, i když by bylo těžké najít vhodný balanc herce s vyváží sígra a přitom dobráka.

Poslední bohatýr (2017)

Hele docela dobré, hodit tomu český dabing (anglický), vynechat azbukou psané firmy na začátku, tak je to vlastně celkem normální pohádka od Disneyho na motivy ruské mytologie, místy jde poznat menší rozpočet, ale komu to vadí, zase je to celkem odvážný počin s určitou originalitou.

Sonja: Královna ledu (2018)

Třikrát nebo čtyřikrát použijí hudební podklad který je jako pěst na oko a vůbec se k filmu nehodí. Jinak herecké výkony, kostýmy a z větší části i scénář jsou skvělé. Nechápu co si dnes filmaři myslí, že jim trocha elektronické hudby nebo co to tam bylo přitáhne k filmu o krasobruslařce širší publikum? Nebo že to dostane umělecký šmrnc? No to těžko je to jako hrát na housle kladivem.

Na střeše (2019)

Jedna hvězda navíc, za to, že je to český film, který se po dlouhé dlouhé dlouhé době dá označit za vážně dobrý. Jasně nikdy to nebude legendární film, ale myslím, že obohatil žánr střetu různých světů. Mádl má obdiv zejména za kvalitu scénáře, natočit to šlo lépe, ale scénář má slušnou empatii.

Rocketman (2019)

Chtěl jsem na to jít do kina, ale než jsem se rozhoupal, už to přestali vysílat. Po shlédnutí jsem si jistý, že bych návštěvy kina nelitoval. Ten film není mistrovské dílo, ale má vše co mít má. Na prvním místě je tu hudba, dobře jsou udělané i "muzikálové" spojovací pasáže, kostýmy, příběh, a ukázka toho, že ani úspěšný člověk nemusí být šťastný, tentokrát ze života Eltona J.

Dumbo (2019)

Burton potřebuje konečně film kde by mohl předvést hodně kreativity. Ideálně něco co není podle známé předlohy, protože u toho mi přijde, že u filmů podle předlohy se drží v poslední době zkrátka a dá tomu jen tak 10% svého stylu. Škoda, že se nezopakuje situace kdy ho Disny na začátku kariéry vyhodil, protože netočil podle jejich představ, teď jim slušně nese a drží se při zemi. Taky je taková škoda, že se sešli Keaton, DeVito a Green a není z toho poklad, i když jako pohádka pro dnešní děti je to dobré.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Bohužel scénář asi horší než v případě Apokalipse, skoro vše co diváky bavilo na předchozích dílech seškrtali na minimum, a je to hlavně o spoustě akce a asi nic mne tam nepřekvapilo. Je to velká škoda, protože základ nebyl špatný, jen scénář by bylo nutné důkladně promyslet, a doplnit nějaké rozšiřující pasáže, protože některé části jsou prostě moc uspěchané a člověk z nich má pocit, že to chtěl mít někdo rychle za sebou a nesnažil se divákovi dát možnost vžít se do postav. Jsem velký fanoušek X-Menů a nebýt to poslední díl, asi bych nebyl tak kritický, ale zklamání to je. Po shlédnutí DVD: Dnes jsem se podíval znovu tentokrát na DVD, a už s vědomím, že Marvel po té co Disney koupil práva zasahoval do filmu aby se moc nepodobal Captn Marvel. Osobně si myslím že už jim tolik nešlo o to, aby vše pěkně pasovalo. Nicméně na druhé zhlédnutí byl film lepší a pátrání po tom které pasáže byly asi přetáčeny byla zábava.