Deadly Class (2018) (seriál)

Svým způsobem mne to baví, ale je zde velké ALE. Částečný spoiler: Tak předně druhý díl se nám snaží ukázat jak strašně je škola drsná a že studenti mohou zemřít i při výuce, načeš nás většina série přesvědčuje o tom, že důležité rodiny které do školy děti vysílají, by si asi jen tak nenechali líbit, kdyby jim tam umírali. Další problém, postavy se absolutně nechovají jako by prošli nějakým výcvikem (až na pár vyjímek), celkově nelogičnost některých pasáží sráží seriál hodně dolů.

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Jako fanoušek Eurovize jsem čekal, že film bude jen obrovský parodující průšvih, ale kupodivu příjemně překvapil. Odráží některé prvky Eurovize a myslím, že by nutně nemusel od této soutěže lidi kteří ji neznají odrazovat. Přeci jen málo kde se najde tak pestrobarevná paleta účinkujících a stylů, no a po té co už jsme v Eurovizi viděli by se tam ani Fire Sága nevyčnívala.

Modelář (2020)

Nemám rád filmy které se snaží špatné činy vykreslovat jako vyšší dobro i když jen tím stylem, aby se divák nad tím zamyslel a tvůrci byly jakoby z obliga. Nemám je rád přesně z toho důvodu, že lidé se pak cítí jako hrdinové, když dělají špatné činy a umí si je ve své hlavě uhájit, což pro spoustu psychopatů není nic těžkého. Čtu spoustu vyjádření "extrémistů" z různých táborů české společnosti(zejména těch protivládních), doporučuji autorům, aby si s těmito lidmi promluvili a zjistili jakou "oplývají logikou". Tři hvězdy ta skvělé herecké výkony, skvělou práci kameramanů ale i režiséra, jen ten námět je prostě kontraproduktivní.

Souboj s rodinou (2019)

Předně, kdyby chtěl někdo adaptovat Warhammer a potřeboval obsadit trpaslíka doufám, že tu roli dostane Nick Frost, já toho herce zbožňuji už od počátků éry s Peggem a i když peg hraje ve velkofilmech tak Frost mívá víc prostoru a zajímavější rozsah rolí. Co se týče wrestlingu tak o tom nevím nic, vždy mi přišlo, že to musí být z velké části nahrané, protože některé "akce" na bojišti prostě nedávají smysl, no tak částečně se mi to i potvrdilo. Dokonce i jako člověka který se o sport nezajímá, mne film bavil a váhal jsem zda tři nebo čtyři hvězdy, tak nakonec tři.

Tady hlídám já (2012)

Většinu filmu mi přijde, že postava kterou hraje Javorský se snaží a je dobrým náhradním otcem, no jo když se někdo snaží chovat zodpovědně, tak je vyobrazen jako nesnesitelný. Tradičně na český film špatný scénář, trochu na styl komunistických rodinných filmů doplněno o modernější témata. Herecké výkony místy nebyly tak špatné, pěkné lokace, ale špatná kamera. Jediné + jsou zvířata a Latiňák byl příjemný komediální prvek.

Muž z prvního století (1961)

Možná ten film již dnešní publikum neocení, ale pro mne je to zajímavá sonda do České představy budoucnosti, ano je pravda, že je to budoucnost socialistická, ale i tak potěší, že si představovali, že dnes už budeme mít 50 let raketovou základnu pro lety do vesmíru. Jen ten vzhled škodovek a tater o 500 let později je tedy dost divný.

Špindl 2 (2019)

Scénář hrozný, od opravdu divných pasáží, přes ženský kult, až po nelogičnost kdy postavy kterou hraje Oldřich Navrátil, kolem nahlášené zraněné dívky. Herecké výkony byli děsné zejména u středně důležitých rolí, Hrachovcová by se hodí tak maximálně do sitcomů, ještě by jí snad člověk věřil ten kult, ale zbytek moc dobře nehrála. Kolikrát mi přijde, že herec zahrál špatně, ale režisér byl líný scénu zopakovat. Celkem ušla kamera zejména co se venkovních záběrů týče.

Stánek s polibky (2018)

Nejvíc mne rozsekala hláška "jsem Slovenka ty kok.t." ale asi byla jen v našem dabingu. Jinak je to příjemná komedie, pro mladší publikum, ale řekl bych že kvalitativně je to výše než rtivá většina podobných projektů společnosti Disney, což by mohlo naznačovat, že by nás Netflix mohl do budoucna zásobovat tímto žánrem o kvalitě kterou si užijí i pokročilejší ročníky než 14-19

Román pro pokročilé (2019)

Jako realističnost na bodu mrazu, znal jsem jen jednoho muže přes 50, který měl "celkem" úspěch opakovaně získávat mladší milenky, rozdíl byl v tom, že on měl alespoň dost financí a ženy věděli, že jim z románku kouká minimálně dobře ohodnocená příležitost. Je trochu paradox, že takový scénář napíše žena, druhý paradox je, že z toho nemusel být špatný film, jen to chtělo ty sexistické pasáže zkrotit, alespoň u Vašuta, Etzlerova kartotéka žen byla trochu uvěřitelnější, i když i tak přehnaná.

Dora a ztracené město (2019)

Nejprve jsem to chtěl vypnout po hodně dětinském úvodu, pak jsem proklikal jak film bude pokračovat a zjistil, že je to vlastně film u kterého mne zaujal trailer, přišlo mi tehdy že to bude vtipný námět. No nakonec trochu zklamání, na film jsem poněkud starý, ale mám pochopení, zjistil jsem si co je předlohou a už vím proč se tvůrci rozhodli ponechat pasážě, které jsou řekněme pro děti od 6 do 12 let. Nicméně musím říci, že to nebyla ztráta času, tak dávám o hvězdu víc, protože myslím že pro věkovou skupinu které je to určeno je to hodně nadprůměrný počin.