• Pohádka
  • Rodinný

Konec jasnovidce (1957)

Tento krátkometrážní film považuji za jednu z perel České kinematografie, podobně jako Uspořenou libru nebo Magnetické vlny léčí.

Probuzení (1959)

Přiznám se, že v tak záporné roli jsem Petra Kostku ještě neviděl ! Vynikájící psychologické drama, když uvážíme, že se psal rok 1959. Na začátku filmu se v epizodní roličce objeví Jan Přeučil (tehdy ještě s vlasy), ale není uveden v titulcích. Kamery se ujal vynikající kameraman Vladimír Novotný.

Hlídač (1970)

Naprosto úžasný herecký výkon Jiřího Hrzána dokreslen vynikající filmovou hudbou Luboše Fišera.

Pan Tau (1988)

Asi nejslabší film z celé série o panu Tau. Ve filmu byly použity modely létajících talířů z jiného seriálu Jindřicha Poláka "Návštěvníci".

Hranaři (2011)

Uff... to byl šok. Nejvíc mi na tomto filmu vadily vulgární dialogy, které se nevyhly ani něžnému pohlaví. Na druhé straně, pokud tvůrci chtěli ukázat současný stav společnosti, tak dovedu pochopit jejich záměr. Když si odmyslím nesmysly takového rázu, že tak malou zemi přes satelit a kamerový systém sleduje KGB, kterou posléze sleduje i americká CIA...budiž. Jen forma, kterou se rozhodli tvůrci filmu použít pro prezentaci stavu v naší společnosti je na můj vkus velmi drsná. Jedna hvězda za herecký výkon Jiřího Langmejera a Radima Fialy.

Micimutr (2011)

Upřímně řečeno, pro mne velké zklamání. Rozhodně jsem čekal více, zvlášť, když ČT již řadu týdnů předem masírovala své diváky ať se rozhodně dívají na štědrý večer na ČT 1. Jedna hvězda za herecký výkon Martina Dejdara a za hudbu Ondřeje Brouska.

Odcházení (2011)

Tak tohle rozhodně není moje krevní skupina.

Smích se lepí na paty (1986)

Jedna z absolutních špiček tehdejší Československé kinematografie ! Tento film se opravdu povedl !

Vendeta (2011)

Na české poměry velmi povedený snímek. Osobně bych vyzdvihl herecké výkony pánů Kaisera, Vetchého, Chmely a Taclíka. Téma velmi silné i aktuální. Dialogy náctiletých v úvodu filmu velmi chabé a povrchní, ale to byl možná záměr tvůrců. Celkově hodnotím velmi dobře.